ATIBOX IPO 2016 online, neděle 1. 5.

ATIBOX IPO 2016 online, neděle 1. 5.

15.50

Začíná závěrečná ceremonie ATIBOXu 2016! Slovensko uspořádalo pro milovníky německých boxerů velmi příjemnou akci, kterou si užil každý, kdo tu byl. Výsledky, fotky i celé zpravodajství najdete u nás, ještě bude následovat souhrnná reportáž z celé akce, včetně rozhovorů se závodníky, pro tuto chvíli se ale loučíme. Gratulujeme vítězům i všem ostatním závodníkům, poděkování patří rozhodčím, figurantům, kladečům i organizátorům!

S námi můžete být opět příště, už za týden v Kolíně na Světovém šampionátu holandských ovčáků! Těšíme se, děkujeme za přízeň a firmám HST a KRKA za podporu!

15.15

Vyhlášení výsledků a závěrečná ceremonie začíná v 15.45.

15.00

Kázmér Cseman a poslední obrana! Vysoké tempo obíhání maket, vyštěkání s malinko zpožděným začátkem, fena nevyštěkává příliš intenzivně a po přiběhnutí měla kontakt s rukávem. Krásné zadržení figuranta, fena je velmi razantní. Při začátku zadního doprovodu se trochu předbíhala, pak se ale srovnala, další část obrany moc pěkná. Kontrolák bohužel zklamání, fena běžela na rozhodčí, figurant to ale zachránil, okamžitě zareagoval a fenu natáhl na sebe, ovšem velmi těsně před rozhodčí. Fena se v zákusu urvala, letěla neuvěřitelně rychle. Figuranti odvedli na mistrovství skvělou práci! Poslední obrana je ohodnocena 91 body!

14.45

Robert Fagoš a Bestia z Ringu na obraně, držte pěsti poslednímu českému reprezentantovi!  Revíry a vyštěkání v pořádku, hezké zadržení figuranta při pokusu o útěk, plné zákusy, pouštěčky okamžité, hezký zadní doprovod. Při přepadu asi nebyl úplně plný zákus, bočák bez chyb, krásný kontrolák ve velké rychlosti!  Při dohlídání jedno ďobnutí do rukávu, ale celkově velmi hezká obrana! 95 bodů! 

14.15

Obrany začnou ve 14.45!

14.10

Robert Fagoš a BESTIA z Ringu 77 bodů! Kázmér Cseman a Golden Ananas OXANA, podle rozhodčího jedna z nejlepších poslušností letošního mistrovství. 90 bodů!

13.55

Kázmér Cseman se svou fenkou Golden Ananas OXANA předvádí skvělou poslušnost, lepší by mohly být obraty, ale jinak je fena rychlá, přesná, odložení bez chyb, přivolání nejlepší z celého mistrovství – neuvěřitelná rychlost a přesné předsednutí před psovoda, tribuna nadšeně tleská a uživá si poslední poslušnost mistrovství. Aport skokem s drobným překusem, ale jinak všechny aporty velmi pěkné. Při vysílačce si fenka dala trochu na čas, ale ulehla hned na první povel, body budou jistě vysoké…

13.45

Robert Fagoš na place!  Bestia má pozornou a radostnou chůzi, nespustí z Roberta oči, obrat čelem vzad by ale mohl být rychlejší, změny tempa jsou pěkné a bezchybná skupinka. Bohužel se nepovedlo odložení do sedu, Bestia zůstala stát a při návratu psovoda k němu i popošla. Odložení do lehu okamžité, přivolání pomalejší, ale přiřazení rychlé a přesné. Odložení ve stoje s pár krůčky na dorovnání, ale opět pomalejší přivolání. Po přinesení aportu hodem si fenka nepředsedla, zůstala stát. Aport skokem byl zpět s malým dotekem, aport šplhem v pořádku. Při vysílačce se Bestia kus od Roberta zastavila, ale naštěstí vyběhla bez dalšího povelu dál a po povelu ihned ulehla. Cvičit jde maďarský závodník!

13.35

Na poslušnost se chystají náš Robert Fagoš s Bestií z Ringu a maďarský závodník Kázmér Cseman s fenkou Golden Ananas OXANA. Držíme pěsti českému týmu, čekají nás poslední dvě poslušnosti a obrany ATIBOXu 2016!

13:00

Milada Šimková 79 bodů na stopě! 

12:50

Na obranu nastupuje Jan Šťastný!  Casmir doběhl do druhé makety, ale neoběhl ji. Vyštěkání okamžité, ale málo výrazné, moc pěkné zadržení figuranta při pokusu o útěk, velmi naspeedovaný zadní doprovod, kdy se Casmir jen tak tak držel, aby nevyrazil, ale zadní doprovod je zde na ATIBOXU hodně dlouhý, a tedy dost těžký. Přepad výborný a obdivné zašumění diváků, doprovoděné potleskem. Bohužel při kontroláku se pes urval  Celkem úžasných 94 bodů!

12:25

Belgičan Thomase Bernaerense neměl bohužel pěknou obranu, 71 bodů. Ital Giuseppe Lucia předvedl na obraně psa s velkou chutí, ale pes byl drzý, obtěžoval figuranta jak při vyštěkání, tak dohlídání, měl ale moc pěkný zadní doprovod. Při kontroláku se bohužel urval, 86 bodů. Druhý italský závodník skupiny Francesco Ravenda a jeho fenka VICTORIA del Sud Salento, která má velmi živý a temperamentní projev, měla v obraně spoustu poslušnostních chyb, ani zákusy nebyly plné, ale fena je sympaťačka  73 bodů!

12.15

Začínají obrany poslední čtveřice, po nich už jen dvě háravky, z nichž jednou je Bestia Roberta Fagoše!

12.05

Francesco Ravenda 62 bodů, Jan Šťastný 87 bodů!

11.50

Honza na poslušnosti!  CASMIR psovoda bohužel méně sleduje, obrat čelem vzad nebyl příliš přesný ani rychlý, zpomalení přišlo i ve skupince. Odložení do sedu ale hezké, odložení do lehu také, krásné rychlé přivolání s hezkým přiřazením a potlesk publika. Druhé přivolání mohlo být rychlejší, přiřazení v pořádku. Aport se super rychlým vyběhnutím psa. Při aportu skokem se pes cestou zpět bohužel uhodil do nohou, upustil aport, a tak dostal druhý povel. Aport šplhem bez problémů. Moc krásná vysílačka!

11.40

Ve dvojici s Italem Francescem Ravenda nastupuje český závodník Jan Šťastný!  Italská poslušnost je mírně bez koncentrace, je plná drobnějších chyb, při odložení ve stoje fena dost dlouho drobnými krůčky popochází, je velmi rozverná a stadion docela baví  Jako když například s velkou radostí oběhla metrovku cestou zpět místo aby skočila. Psovod se na ni ale nesmál tak jako ona na něho  Úplně stejně pořešila aport šplhem, áčko sectou zpět oběhla, a po odevzdání aportu ještě po psovodovi hopkala ve snaze vyprovokovat ho ke hře.

11.15

Koncentrace belgického psa DANTE vom Schloss Münchhausen není úplně stoprocentní, ovšem takovou měla jen Kateřina Racková :-), pes se předchází, odložení jsou pomalejší, první přivolání s velkým nárazem do psovoda, druhé přivolání v pořádku. Pes má horší přiřazení, vysílačka sice na první povel, ale ulehnutí nebylo okamžité. Celkem 87 bodů! Nastupuje Ital Giuseppe Lucia. Pes psovoda ne zcela sleduje, obraty jsou velmi nepřesné a ve skupince pes výrazně zaostal. Místo odložení do lehu pes zůstal stát. Křivé předsednutí při přivolání. Druhé přivolání z odložení ve stoje bylo v pořádku. Aport skokem velmi neochotný, třetí povel na donesení aportu a návrat zpět oběhnutím metrovky. Cestou zpět také nepřekonal áčko, a dokonce i upustil aport. Při vysílačce se pes zastavil po cca deseti metrech, na povel uhlehl jen napůl… Do Itálie putuje bohužel pouhých  44 bodů!

11.10

Stadion se připravuje na poslední skupinu poslušností celého letošního mistrovství – ve druhé dvojici nastoupí Jan Šťastný se psem CASMIR Lakronebox, na konec s BESTIÍ z Ringu Robert Fagoš. Nyní už ale plac patří Belgičanu Thomasovi Bernaerens a Italovi Giuseppe Lucia!

10.55

Václav Karban s Haroldem zahájili svůj výkon revíry v pěkném tempu, vyštěkání mohlo začít o dvě vteřiny dříve, ale jinak bylo v pořádku; výborný pokus o útěk figuranta, pouštěčky okamžité, zadní doprovod ve správné pozici, pes si celou dobu v mírném přikrčení hlídal figuranta. Luxusní kontrolák, který figurant musel vyrovnávat, aby ho ustál! Skvělé dohlídání. Velmi vydařená obrana této české dvojice – paní rozhodčí jim poděkovala za moc pěknou ukázku toho, jak má obrana vypadat. Skvělých 98 bodů!

10.45

Na obranu nastupuje Miloslav Auterský, po něm Václav Karban! 

Miloslav Auterský s Verdim měli hezkou obranu, výborný pokus o útěk figuranta, při zadním doprovodu by pes mohl jít korektněji, ale jinak rozhodčí chválila zákusy i bojovnost psa. Krásných 89 bodů pro českou dvojici!

10.40

Iva Fojtíková 87 bodů na stopě, Kateřina Racková 95! 

10.20

Bílý boxer Thorstena Kuppera, na jehož adresu padla v publiku otázka: „A to je čo? Retrívr?“  měl krásné makety, bohužel po celou dobu vyštěkání, které bylo velmi slabé, se opíral o figuranta. Pes ale pracuje s velkou vášní, možná právě proto sem tam  přestává řešit poslušnost a s temperamentem sobě vlastním vyvádí lotroviny, které diváky baví, ale psovod asi roste…  88 bodů! Jako další nastupuje další německá závodnice, Anke Süß. Rychlé revíry, sice bez ověřování, ale nevšimla jsem si zatím psa, který by opravdu ověřoval. Okamžité a energické vyštěkání, hezké odvolání. Fena má pěkné zákusy, je bojovná, rychlá. Krásných 95 bodů!

10.00

Obranu ukončil první německý závodník Rene Zuca, obíhání maket s problémy, při pokusu o útěk pes figuranta málem nedostihl, zákusy nebyly plné, ale výborný přepad, kontrolák bohužel s velkou brzdou. Celkem 86 bodů. EMIL von Aufwind Němce Eberharda Scholze měl krásné revíry, po přiběhnutí na vyštěkání si zobl do rukávu, krásný pokus o útěk, bezproblémové pouštěčky, hezký zadní doprovod a plný zákus po přepadu, výborný kontrolák, který figurant málem neustál, opravdu velmi pěkná obrana, 98 bodů a ovace tribuny! Eberhard Scholz má moc hezky našlápnuto na bednu :-).

9.50

Miloslav Auterský 77 bodů, Václav Karban 82!  …začínají obrany této skupiny.

9.35

Poslušnost Václava Karbana a HAROLDA vypadá moc hezky, dvojice pracuje svižně, hezky se na ně dívá. Harold je hezky koncentrovaný, odložení do sedu bylo rychlé, stejně tak odložení do lehu, ale při přivolání pes psovoda úplně přeběhl, bohužel… „Stůj“ vzorové a potlesk publika!  Druhé přivolání a přiřazení bez chybičky a další potlesk. Aport hodem s horším odevzdáním, aport skokem i šplhem moc pěkné. Vysílačka bohužel vzala naděje na krásné body za výkon, Harold se zastavil cca pět metrů před psovodem, nelehnul si ani na druhý povel a vrátil se k psovodovi… Obrovská škoda

9.25

Miloslavu Auterskému a Verdimu se nepovedl první obrat čelem vzad, pes nešel zcela koncentrovaně, a tak se psovodovi po obratu ztratil. Odložení do sedu bylo velmi pomalé a neochotné, rozhodčí si ihned zapisoval ztrátové body. Odložení do lehu sice v pořádku, ale přivolání skončilo s předsednutím psa hodně před psovodem. Pár dorovnávacích krůčků na odložení ve stoje, přivolání pomalejší, ale malinko těsnější než v předchozím případě. Aporty by mohly být rychlejší, ale moc hezký skok bez doteku. Vysílačka rychlá, bohužel až na druhý povel.

9.20

Na plac nastupují na poslušnost čeští matadoři Miloslav Auterský s VERDI Six-Er a Václav Karban s HAROLDEM Tigrata! Držte pěsti!

Thorsten Kupper 90 bodů, rozhodčí pochválil projev psa, který pracoval pro svého psovoda s velkou radostí. Anke Süß 91 bodů a podle slov rozhodčího nejkrásnější aporty mistrovství!

9.10

Anke Süß předvádí svou fenku DOROTHEA von Mesumer Land velmi hezky, fena má výrazně lepší koncentraci než předchozí psi, jen ve skupince by psovodka nemusela fenu tolik sledovat, nevypadalo to dobře. Odložení i přivolání hezká, „Stůj“ s více kroky navíc. Moc pěkné aporty a krásné čisté skoky. Vysílačka bohužel nepovedená tečka na závěr moc pěkného výkonu – fena se pět metrů od psovodky zastavila a otočila, pak ale vyběhla znovu a na povel ulehla, nicméně ztrátové body budou…

9.00

Thorsten Kupper má bílého boxera – DAGUR von der Kahlquelle se v chůzi dost předchází, má neuvěřitelně rychlé přivolání, ale s prudkým nárazem do psovoda. Odložení ve stoje s opakovanými krůčky, druhé přivolání ale pes ubrzdil a dvojice sklidila svůj první potlesk. Odebírání aportů je příliš rychlé, ze strany psa ale provedené hezky. Pes je velmi sympatický, je veselý až rozverný…  Vysílačka nádherně rychlá, ale pes běžel ještě cca dvě vteřiny, než si lehl.

8.50

René Zuca vybojoval pro německý tým 62 bodů, Eberhard Scholz 90! Další dvojice závodníků je opět z Německa, nastupují Thorsten KupperAnke Süß. Po nich už nastoupí reprezentanti Česka, Miloslav Auterský a Václav Karban!

8.40

Německý závodník Eberhard Scholz má podobně jako jeho krajan ve dvojici méně pozorného psa, psovod kouká celou dobu do země, pes všude možně, jen ne na psovoda. Co velmi málo psovodů hezky provede, je obrat vlevo, většinou udělají před příchodem do skupinky oblouk. Odložení má EMIL von Aufwind hezká (i když „Stůj“ bylo s několika krůčky), stejně tak přivolání a přiřazení. Aporty krásné, pouze skok zpět přes metrovku s dotekem. Vysílačka velmi luxusní, rychlá a okamžitá!

8.35

Pes Němce Reneho Zucy má ovladatelnost v menší koncentraci, pes se výrazně zpomalil ve skupince, odložení ve stoje bylo s více kroky a pes začíná malinko vadnout. Při aportu hodem pes krásně vyběhnul, ale doběhl k aportu, zůstal na něho koukat a donesl ho s křivým předsednutím až na druhý povel. Na aport skokem psovod odcházel se psem hopkajícím okolo, metrovka s dotekem a pes opět zůstal opět stát a koukat, na druhý povel přinesl aport bez přeskočení překážky. Třetí aport sice uchopil a přinesl hned, ale áčko zpět obešel. Vysílačka v malinko pomalejším tempu, ale jinak okamžité a hezké ulehnutí.

8.30

Jako první dvojice na plac nastupují němečtí závodníci Rene ZucaEberhard Scholz!

8.25

…nezapomeňte, že dnes je 1. máj, lásky čas, takže to chce pusu pod rozkvetlou třešní!

8.20

Vraťme se ale nazpět k závodu – co nás dnes čeká? Po včerejšku jsou karty zajímavě rozdány a namíchány, ale není jasného vůbec nic, bude to velmi zajímavé dění. V 9.30 mají stopu Iva Fojtíková a Kateřina Racková, v 11.15 Milada Šimková. Společně ve dvojici na poslušnost nastoupí v 9.20 Miloslav Auterský a Václav Karban (obrana 10.40 a 10.50), Jan Šťastný má poslušnost v 11.40 (obrana 13.15) a Robert Fagoš nastoupí na poslušnost ve 12.05 (obrana ve 13.25). Držte s námi pěsti českému týmu!

8.10

Krásné dobré ráno ze Slovenska, kde nám druhým dnem pokračuje mistrovství světa ve sportovní kynologii německých boxerů. Tak jako včera je zatím slunečno, ale podle objevujících se mráčků se dá tušit, že dnes počasí úplně letní nebude, ovšem pro psy jedině dobře… Včera večer proběhl slavnostní galavečer a musím vyslovit velké poděkování organizátorům za jejich štědrost – jídlo bylo podáváno formou bufetu, složeného převážně z teplých jídel, ať to byla panenka v cuketě, kuřecí prsa v prosciuttu, kuskus, jelení ragú, pečené ryby, oba druhy halušek, karbanátky, slovenské sýry, pečené brambory a grilovaná zelenina, jídla bylo opravdu hodně, bylo vynikající. K němu se pilo víno, pivo, na co měl kdo chuť, při příchodu byl každý host osobně přivítán a byla mu podána domácí ořechovka na přípitek. Zábava českého stolu opravdu nevázla, samozřejmě s námi seděli čeští kladeči, doprovod českého týmu, byl to neuvěřitelný večer, Míša Kuncová si večer stěžovala, že ji bolí pusa od smíchu – a nebyla jediná!  Děkuji tímto ještě jednou Jozefu Šusterovi a jeho týmu, poskytují všem závodníkům skvělé zázemí, celá akce má velmi příjemnou, až rodinnou atmosféru.
Ad

Pokračováním v prohlížení tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookies.By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. Více informací.More information.

Nastavení cookie na tomto webu je takové, že "umožňuje ukládání cookies", aby vám poskytlo nejlepší možnou stránku pro prohlížení. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

ZavřítClose