ATIBOX IPO 2016 online, sobota 30. 4.

ATIBOX IPO 2016 online, sobota 30. 4.

15.20

Na stadionu diváci přihlížejí posledním třem dnešním obranám. Jako první nastoupil belgický závodník Frank Vandekerkhove – poslušnost v obraně trochu pokulhávala, ale pes byl velmi tvrdý, měl plné zákusy a samotná obranářská práce byla moc hezká. Paní rozhodčí, která zjevně zamhouří očko nad poslušností, když pes opravdu kouše, ocenila  výkon 94 body!  Pes Japonce Takashi Takahashi obíhal makety ve velmi mírném poklusu, a když konečně ve svém tempu doběhl k figurantovi, zůstal na něho koukat, a nepípnul do té doby, než přišel na pokyn rozhodčí jeho psovod. Při pokusu o zadržení figuranta ho pes sotva doběhl, třikrát se pokusil o zákus, ale bohužel se nepovedlo a rozhodčí výkon ukončila – za bouřlivého, ale nikoli škodolibého potlesku celého stadionu. Poslední dnešní obrana – Fin Harri Latikka a jeho pes Sky Bridge REBEL YEL. Pes velmi rychle a přesně oběhl všechny makety, začal okamžitě vyštěkávat, odvolání v pořádku, hezké zadržení, ale po pouštěčce zkrat, pes začal pobíhat okolo figuranta, další zákus a pouštěčka, ale to už pes utekl až do vyštěkací makety a obrana byla rozhodčí ukončena. Velká škoda a třetí diskvalifikace dneška ukončuje sobotní výkony na ATIBOXu. Dnes nás čeká galavečer, vložíme ještě nové fotky a budeme se těšit zítra!  Srdečný pozdrav ze Slovenska, fanděte s námi i zítra!

14.25

Frank Vandekerkhove 58 bodů, Japonec Takashi Takahashi 62 bodů, na poslední dnešní poslušnost nastupuje Fin Harri Latikka. Finská poslušnost bude, zdá se, hezkým posledním výkonem v této disciplíně, pes je rychlý a pozorný, aporty má sice s překusem při odevzdání, ale rychlost sebrání aportu je až výjimečná. Bohužel po přinesení aportu skokem se pes přiřadil rovnou k noze psovoda. Hezká vysílačka, celkově povedená poslušnost, počkáme si na body posledního závodníka…  87!

14.15

Poslušnost japonského závodníka Takashi Takahashi má své kouzlo – pes si sice jde malinko po svém, ale psovod neztrácí optimismus – po obratu se zastaví, rozhlédne se, kde je pes, pes ho přejde, pak si všimne psovoda, vrátí se a dvojice pokračuje dál  Velmi pomalá jsou přivolání z odložení i přinesení aportu, pes velmi neochotně usedá, zjevně má práce na sluníčku zrovna tak akorát dost. Skok ale zvládne a diváci jej ocení potleskem, aport šplhem je s problémy – pes vyběhne, pak ulehne, psovod jde aport znovu hodit a pes nakonec i áčko překoná a tribuna se dvojici snaží podpořit potleskem, všichni závodníkovi, který přicestoval z největší dálky, opravdu drží pěsti!

14.05

Poslušnost Belgičana Franka Frank Vandekerkhove a jeho psa LOMME van de Hazenberg je s velkou nepozorností psa, výrazně se předchází a psovod ho musí korigovat, ve skupince pes od psovoda úplně odešel, přivolání z odložení do lehu na druhý povel – pes napoprvé zůstal ležet; při přivolání vestoje se rovnou oběhnutím přiřadil k psovodovi, asi mu chtěl ušetřit práci s druhým povelem  Další legráci, jako například obíhání psovoda během uchopení aportu ze stojanu, už se jen množily. Úsměvné bylo přiběhnutí z aportu skokem zezadu psovoda a podal mu aport mezi nohama. Nicméně aport šplhem byl moc hezký

14.00

Ve Vrbovém se chystá stadion na poslední skupinu poslušností, v níž se představí Belgičan Frank Vandekerkhove, Japonec Takashi Takahashi a Fin Harri Latikka, kteří budou mít malý posun v nástupech na obrany, v 15.20, 15.30 a 15.40, aby měli mezi poslušností a obranou stejně dlouhou pauzu jako jiní závodníci.

Počasí je stále velmi slunečné, ale svěží, ve stínu je chladno, na sluníčku horko  Boxíci ale vše zvládají, diváků je dost, občerstvení i zázemí dostačující, organizátoři dělají, co mohou, hodnocení rozhodčích jsou překládána do angličtiny i němčiny. Nálada je tu skvělá!  …byla by i u ProfiDOG, kdybych se zrovna od hlavy až k patě nezlila kávou… Chtěla jsem ledovou kávu protřepat, jenže jsem si nějak nevšimla, že už nemá víčko, a tak jsem si kávu naaplikovala do očí, do vlasů, zlitý celý stůl, částečně počítač, oblečení, neuvěřitelná spoušť a nečekaná show přímo uprostřed tribuny pro všechny okolo…

Asi budeme od našich skvělých sponzorů, kteří nám ušili oblečení, firmy HST, žádat náhradní sadu, a to pro právě tyto případy

Na místě je – a teď už vážně – velké poděkování firmě HSTKRKA!

13.45

Milada a Vessy měly problémy s ovladatelností, která se výrazně projevovala ke konci obrany, fena odešla od psovodky při odchodu na kontolák, Milada ji musela dvakrát přivolávat, další neposlušnost byla při odchodu k rozhodčí. Zákusy ale měla Vessy dobré, výborný přepad, samotnou práci hodnotila paní rozhodčí vysoko, celkem 92 bodů, krásná práce!

13.38

Moc krásnou obranu měla po nepříliš zdařilé poslušnosti Němka Melanie Unger, 91 bodů. 89 bodů vybojovala Finka Hanna Nikkola. Doufejme, že i Milada Šimková, která začala svou obranu, bude mít nejméně také tolik!  Držte pěsti!

13.05

Chaplin vyběhl už na první maketu lehce neochotně, ke druhé vyběhl, ale vrátil se, totéž bohužel udělal i se čtvrtou. Odvolání z makety bylo do lehu před psovoda, až pak se s mírnou pomocí psovoda dorovnal. Zákusy se zdají být z pohledu z tribuny plné, uvidíme, co rozhodčí, nicméně bojovnost psa je zřejmá. Bohužel při kontroláku se Chaplin řítil tak rychle, že se urval. Celkem 88 bodů pro český tým a Kateřinu s Chaplinem! 

12:50

Diskvalifikací skončila obrana španělského závodníka David Martin Igual, podle paní rozhodčí neodpovídala práce psa požadavkům IPO3. Pes Belgičana Franky Deblauwe napadl před vyštěkáním figuranta, odvolání velmi neochotné a až na druhý povel, stejně tak pouštěčka. Pes je hodně drzý a nepříliš ovladatelný, kontrolák byl ale opravdu pěkný!  Zato po něm pes po pouštěčce opustil figuranta, šel psovodovi naproti, pak se zase vrátil… 82 bodů. Nastupuje Kateřina Racková a Chaplin!

12:40

Stadion se připravuje na obrany druhé skupiny, z českého týmu se můžeme opět těšit na Kateřinu Rackovou a Miladu Šimkovou!

12:20

Vessy se Miladě při chůzi předchází, ve skupince zvědavě koukla na pomocníky, ale zvládla ji bez výraznějšího zpomalení, bohužel se nepovedlo odložení do sedu, Vessy zůstala stát. Odložení vestoje s pár krůčky navíc, ale rychlá přivolání a potlesk publika. Při aportech jako by už Vessy docházely síly, je pravda, že celý den svítí sluníčko a psi vadnou. A Vessy bohužel nepřekonala áčko, rozhodčí cvik ukončil, ve svém hodnocení mluvil zejména o nepřesnosti cviků. Vysílačka této české dvojice byla na druhý povel, ale opravdu až po prověření branky

Hanna Nikkola skvělých 91 bodů, pro Miladu s Vessy z Dybohurky 65… 

12:10

Nastupuje Finka Hanna Nikkola a naše Milada Šimková, která jde jako první na odložení!  Finská poslušnost vyniká hezkou ovladatelností, severské poslušnosti mají svůj standard, kterému dostála i tato závodní dvojice. Rozhodčí bude vytýkat dorovnávací krůčky u odložení vestoje, neochotné odevzdání aportu hodem a špatné přiřazení po něm, aport skokem byl ale moc hezký, áčko bez problémů. Zatím nejkrásnější vysílačka!

Milada jde na to!

12:04

Rozhodčí Katce vytýkal mírnou pomoc psovi, přesnost aportů a jedno nepřesné dotočení; celkově ale výkon velmi chválil, nádherných 95 bodů!  Pro Melanie Unger 76 bodů.

12.01

V poslední dvojici této skupiny nastupuje Finka Hanna Nikkola a další české želízko v ohni, Milada Šimková a VESSY z Dybohurky, držte pěsti a nyní již čekáme na body pro Katku!

12:00

Robert Fagoš na stopě 97 bodů, Honza Šťastný 91, český tým jedeee!!! 

11.55

Ve srovnání s tím, co předvedla před chvílí Katka a jak vysoko nasadila laťku, se jen těžko hodnotí výkon německé závodnice Melanie Unger. A tak v tomto případě necháme  promluvit za chvíli body, které Jozef Adamuščin udělí za velkou nekoncentrovanost a pomalost psa…

11.45

Krásná chůze, skvělá koncentrovanost psa, tribuna utichla… Obraty luxusní, pes je přesný, nezpomaluje ani ve skupince, na place máme opravdu sportovní dvojici, při jejichž výkonu se zatím tají dech! Odložení do sedu bezchybné, do lehu také, přivolání opět bez chyby, odložení bez jediného dorovnávacího krůčku. Přivolání by mohlo být těsnější, to je zatím jediné, co by se dalo vytknout  Aporty bezchybné, vysílačka také, počkejme si na body!

11.43

Kateřina Racková a Bosckoph SIR CHAPLIN na place! 

11.35

David Martin Igual a JUMBO de Silvecan 87 bodů, Franky Deblauwe a AAPPS von der Voigtei 78 bodů.

Nastupuje česká naděje Kateřina Racková a Bosckoph SIR CHAPLIN! S nimi ve dvojici německá závodnice Melanie Unger a FERRO von Ungerhof. Držte Katce pěsti, jdeme na to!

11.15

Na poslušnosti Španěl David Martin Igual a Belgičan Franky Deblauwe!  Poslušnost zahájil španělský závodník, ovladatelnost je pozorná, odložení vestoje s více kroky, ale krásná přivolání a přiřazení. Skok zpět přes metrovku ze zastavením před ní, následný skok z místa s dotekem. Pes JUMBO de Silvecan má kupírované uši i ocas, jiných takto okupírovaných psů jsem si zde nevšimla…  Pes Belgičana Franky Deblauwe, AAPPS von der Voigtei, má velmi radostný projev, ale v chůzi se mírně předchází, obrat proveden jako oblouk, místo odložení do sedu pes ulehl, odložení do lehu v pořádku, rychlé přivolání i přiřazení, i když v obou případech ne zcela dotočené. Aporty velmi rychlé, psovod odebírá aport okamžitě po přiběhnutí psa. Vysílačka s povelem v momentu, kdy si už pes sám chtěl lehnout…

11.05

Chystají se poslušnosti, ve druhé dvojici nastoupí Kateřina Racková!

10.50

BALROG zvládl v šech šest maket, okamžité vyštěkání a přesné přiřazení po odvolání z makety. Balrog působí stále klidně a vyrovnaně, má hezkou ovladatelnost, a zejména zadní doprovod je nesrovnatelně lepší než u předchozích psů. Okamžité pouštěčky, bohužel Balrog se utrhl při kontroláku. Rozhodčí zhodnotila práci psa převážně jako velmi dobrou nebo výbornou, celkem nádherných 94 bodů pro Ivu a Balroga!

Technickou část obran figuruje Martin Tóth, kontrolák Marek Kuštár, IPO1 a IPO2 figuroval Vadimír Tomka.

10.45

Obrana polského závodníka Roberta Wlaźlaka 88 bodů, nastupuje Iva Fojtíková a BALROG z Ringu!

10.40

Miloslav Auterský na stopě 85 bodů :-), Václav Karban 47, bohužel…

10.30

Obrana slovenského želízka v ohni, sympaťáka Ladislava Hencovského a jeho psa HARWEY II Boxrelay byla velmi slušná, bohužel druhý povel při pouštěčce, zadní doprovod smírným předcházením psa a odtahováním se od nohy psovoda. Při odchodu po figuranta pes odběhl od nohy psovoda, který si ho musel přivolat. Kontrolák ale rychlý a razantní, boční doprovod k rozhodčí tentokrát bezchybný. 86 bodů!

10.00

Obrana dle IPO1 španělského závodníka Augustin Jurado Ruano, který měl na nejméně zkušeného psa závodu hezčí poslušnost než např. mnozí závodníci v IPO2, bohužel tak povedená nebyla, chyběla razance, bojovnost, při kontroláku pes figuranta úplně minul, hodnocení paní rozhodčí Constanze Quarg se pohybovala převážně v nedostatečné, 71 bodů. První obrana dle IPO2, Holanďana Ericka Ficka, začala dlouhým hypnotizováním a očucháváním psa figuranta v maketě bez vyštěkání, pes se rozštěkal opravdu až na poslední chvíli. Obrana s velmi špatnou ovladatelností psa, která byla nejvýraznější při zadním doprovodu, byla ohodnocena 84 body. Třetí obrana ve skupině, dle IPO2, španělského závodníka Antonio Silvestre Zamora, který měl zatím nejvíc bodů na poslušnosti (94), je o level výš než předchozí dvě, poslušnostní prvky dělají z výkonu velmi razantního psa opravdu příjemnou podívanou. Bohužel při odchodu k rozhodčímu po kontroláku, který byl skvělý, si pes lehnul, místo aby byl u nohy, přivolání k noze na druhý povel… Přesto ale krásný výkon psa THOR de Silvecan a 88 bodů!

9.50

Polský závodník Robert Wlaźlak v IPO2 63 bodů, Iva Fojtíková (IPO3) a BALROG z Ringu vybojovali prvních 84 bodů pro Českou republiku na ATIBOXu 2016!

Začínají obrany první skupiny závodníků, kteří mají za sebou poslušnost. Začíná tedy španělský závodník dle IPO1.

9.45

Iva zahájila svůj výkon ovladatelností, které by se dalo vytknout jen menší sledování psovoda psem, ale Balrog má stále stejné příjemné tempo, přesné obraty a žádné zpoždění ve skupince. Odložení moc hezká a krásné přivolání s přiřazením, které vyvolalo na tribuně dvojí, naprosto oprávněný potlesk. Skvělý dojem z první poslušnosti podle IPO3 pokazil výrazný kontakt s metrovkou cestou tam, menší cestou zpět, ale bohužel se Balrogovi nepovedlo překonat áčko při návratu s aportem… Tribuna s lítostí vydechla a pak už jen sledovala zatím nejlepší vysílačku závodu. Iva s Balrogem rozhodně zanechali dojem. Počkáme si na body…

9.30

Iva jde na dlouhodobé odložení, při odchodu po uložení psa se s ní bohužel rozchází, takže další povel. Na place Polák Robert Wlaźlak, kterého rozhodčí Jozef Adamuščin požádal o ukázání kapes, vypadalo to, jako by v nich psovod něco měl. Naštěstí ani míček, ani nic jiného, na Slovensku se hraje poctivě!

Polský psovod předvádí hezkou ovladatelnost, fenka si při přiřazení k noze radostně poštěkne. Má velmi milý projev. Nečekaný problém nastal na aportu skokem, pes se rozeběhl, psovod ho povelem ale zastavil, fena zjevně nevěla, co má dělat, takže ukončení cviku; při aportu šplhem druhý povel k zahájení cviku, zpět fena zůstala stát za áčkem a na povel přiběhla k psovodovi. Vysílačka až na třetí povel, všechny tyto výrazné chyby budou stát dvojici hodně bodů…

Natupuje Iva!

9.25

Antonio Silvestre Zamora a jeho pes THOR de Silvecan krásných 94 bodů, pro Ladislava Hencovského a Slovensko 87 bodů!

Ve třetí dvojici první skupiny nastupuje jako poslední v kategorii IPO2 polský závodník Robert Wlaźlak HONORATA Inwazja Mocy a naše Iva Fojtíková a BALROG z Ringu!

9.15

Ovladatelnost Ladislava Hencovského a jeho psa HARWEY II Boxrelay je malinko pomalejší, nepovedlo se odložení do sedu, pes zůstal stát. Aport skokem s dotekem cestou zpět, ostatní dva v pořádku. Vysílačka na druhý povel, až poté, co pes zjistil, že v bráně opravdu nic není  Ale tempo a směr byly výborné!

9.00

Jediný slovenský reprezentant Ladislav Hencovský odkládá, nastupuje zástupce Španělska, oba k kategorii IPO2. Pes THOR de Silvecan má moc hezkou chůzi, výrazný radostný projev, drobné poskakování v chůzi jako projev jeho temperamentu celkový dojem z výkonu nijak neruší, naopak. Krásné aporty a luxusní vysílačka, za tuhle poslušnost budou asi moc hezké body!

V další skupině poslušností natupuje česká závodnice Iva Fojtíková a pes BALROG z Ringu, držte jim pěsti!

Ladislav Hencovský na place…

8.50

Augustin Jurado Ruano a jeho I’AM de L’Air du Versau: 73 bodů a Erick Fick a YORK v. Wordanis 70 bodů.

Na plac nastupuje v kategorii IPO2 další španělský závodník, Antonio Silvestre Zamora, a s ním ve dvojici jediný slovenský závodník Ladislav Hencovský!

8.45

Pes Holanďana Ericka Ficka je nekoncentrovaný, chůze první poslušnosti IPO2 je bez radosti a zájmu, při změně tempa se pes výrazně předchází, ve skupince se odtahuje. Psovod používá opravdu hodně pomocných signálů tělem. Odložení do sedu bylo v pořádku, v odložení do lehu pes čuchal v trávě, asi se rozhodl prověřit slovenskou mikrofaunu  Při přivolání se sám přiřadil, bohužel křivě. Odložení vestoje s pár drobnými vyrovnávacími krůčky. Volný aport moc pěkný až na mírně křivé předsednutí, aport skokem jen tak tak, že pes přelezl překážku, povel navíc, aport šplhem s menšími potížemi při překonání směrem tam. Vysílačka na třetí povel, pes opět běžel směrem k tribuně, ale ne k lidem, jako by k položené maketě na trávě…

8.40

Ovladatelnost bez vodítka španělského závodníka nezačala špatně, ale ve skupince pes ztratil koncentraci a od té doby šel jeho výkon hodně dolů. Odložení do sedu se nepovelo, pes zůstal stát, odložení do lehu bylo hodně vlažné, přivolání pomalejší. Aporty opět pomalé, návrat přes metrovku s výrazným dotekem, cestou zpět přes áčko se pes zastavil, znejistěl a nakonec ho obešel. Vysílačka ukončena předčasným povelem k ulehnutí psa, který běžel kamsi směrem k tribuně.

8.30

Hezké ráno z Vrbového a ATIBOXu 2016! K výkonu se chystá první závodník v kategorii IPO1, Španěl Augustin Jurado Ruano a s ním holandský závodník Erick Fick v kategorii IPO2. Počasí je hned od rána velmi slunečné, zatím je cca šest stupňů, ale dá se tušit, že teploty vystoupají hodně vysoko… Čeká nás krásný den, všechny dámy z českého týmu mají dnes poslušnost a obranu, pánové stopu (Miroslav Auterský v 10.00, Jan Šťastný a Robert Fagoš v 10.45), držte pěsti! 🙂
Ad

Pokračováním v prohlížení tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookies.By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. Více informací.More information.

Nastavení cookie na tomto webu je takové, že "umožňuje ukládání cookies", aby vám poskytlo nejlepší možnou stránku pro prohlížení. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

ZavřítClose