CACIT DOBŘÍŠ 2018 ONLINE, sobota 18. 8.

CACIT DOBŘÍŠ 2018 ONLINE, sobota 18. 8.

INFORMACEVÝSLEDKYHARMONOGRAMFOTOGALERIE

17.30

A toto je konec dnešního skvělého dne, milí kynologičtí přátelé! 🙂 Večer se koná ve Voznici skvělý galavečer, kde prostě nesmíte chybět, no a pokud už tam tedy náhodou nebudete a necháte si ujít bohatou tombolu, raut a DJ Štramáka 🙂 🙂 :-), tak si užijte večer zcela podle svých představ! Na viděnou zase zítra – začínáme opět v 8.00 tady na stadionu, ale výsledky ze stop budou pro vás online v naší výsledkové tabulce  ihned po jejich udělení rozhodčím. Krásný večer a děkujeme za přízeň! 🙂

17.15

Pozornost všech se nyní upírá k placu, na který nastupují Magdaléna FoglováBrix z Údolí Jizery, aby předvedli poslední dnešní obranu, jdeme na to! 🙂 Luxusní tryskové revíry, těsné a intenzivní vyštěkání, odvolání korektně k noze. Pokus o útěk figuranta razantní a energický, skvělý přepad, zákusy jsou pevné a plné. Zadní doprovod v pořádku, opět výborný přepad. Kontrolák měl být s okamžitějším pouštěním po povelu, jinak velmi kvalitní zákrok, stejně jako přepad. Rozhodčí vytýká zrychlování tempa psovodky během revírů, jinak je z Brixe nadšen a uděluje mu 93 bodů! 🙂 Co se mi na panu rozhodčím obrovsky líbí, tak že mluví konkrétně ke každému psovodovi, oslovuje psovody jménem, a když ubírá body, nezapomene připomenout, v čem je naopak síla psa, na čem je potřeba pracovat a v čem je jeho budoucnost.

17.05

Předposlední obrana dne – předvedou ji Lucie HyxováHabibi von Armour! 🙂 Obrovské zmatky v revírech, vyštěkání v pozici dál od figuranta, vyštěkání je navíc s pauzami; odvolání v pořádku. Pokus o útěk figuranta energický, rychlý zákrok i při přepadu. Zadní doprovod v pořádku, přepad s méně stabilním zákusem. Kontrolák v rychlosti, ale rezerva v zákusu, stejně jako při přepadu. Výkonu chybí dominance, dnes 74 bodů.

17.00

Snad bude více štěstí přát Martině Trnkové a její fence Kareah Anrebri! 🙂 Revíry výborné, vyštěkání bohužel s vyskakováním až k obličeji figuranta a místy dotyky packami do rukávu. Zákroky s chutí a razancí, ale zákusy při pokusu o útěk figuranta i při přepadu by mohly být klidnější. Zadní doprovod s povelem ke korekci navíc, přepad razantní. Moc pěkný kontrolák, přepad v pořádku, ale horší ovladatelnost při přípravě na boční doprovod, 88 bodů a chvála povahy fenky.

16.55

Jako další se připravují Lenka Blažková a Derro Greyblack! 🙂 Revíry zcela hladké, ale vyštěkání s váhavým zahájením, odběhnutí k psovodce a poté ukončení výkonu 🙁

16.45

K obraně jsou připraveni Milan TruksaHoky Monur! 🙂 Revíry výborné, vyštěkání v těsné pozici u figuranta, pouze pár drobných pauz – asi pro nadechnutí :-). Odvolání z makety bez problémů. Oba první zákroky s velkou silou a energií, pouštěčky hladké, aktivní střežení. Výborný zadní doprovod a přepad s hezkým zákusem. Při rozejití u posledního bočního doprovodu se pes zastavil a psovod ho cvrknutím do ucha upozornil na to, že má jít – pan rozhodčí to viděl a upozornil ve svém hodnocení na to, že to je na hranici diskvalifikace. Naštěstí ji neudělil, a naopak výkon ocenil 91 body.

16.35

Čeká nás již jen poslední skupina obran a zároveň i dnešních výkonů – zahájí je Alice Nelibová a její německý ovčák Fant z Jirkova dvora! 🙂 Revíry v pořádku, vyštěkání s pauzami, odvolání korektně k noze. Pokus o útěk s povedeným kvalitním zákusem, zákus při přepadu je také plný a stabilní, ale mohla by být čistší pouštěčka. Zadní doprovod s povelem navíc na zkorigování psa, přepad opět s pevným a plným zákusem. Kontrolák rychlý, přepad v pořádku, ale výkonu dnes chybí bojovnost v zákrocích a dominance, zejména při dohlídání. Dnes 88 bodů.

16.15

Poslední dnešní dvojice poslušností – představí se Petr ČejkaMaxim Mi-Ji, s nimi Radek BechyněIzzy Gymor! 🙂 Maxim působí při výkonu trochu unaveně, výkonu by pomohlo více jiskry, ale v tomto počasí se není čemu divit… Místo odložení do sedu je bohužel stůj, odložení do lehu je již v pořádku a moc hezké přivolání, avšak šikmější přiřazení. Stůj velmi povedené ve všech fázích. Aporty v pořádku, rychlé sbírání, ale předsednutí jsou mírně šikmo před psovodem. Vysílačka opět šikmo a před ulehnutím otáčení se k bráně, nicméně nebyl třeba druhý povel. Na place Radek a Izzy :-). Ovladatelnost Izzyho je méně koncentrovaná, zejména obraty by měly být hladší, pes při nich až překáží v chůzi. Odložení do sedu i lehu v pořádku, ale v odložení vestoje jsou krůčky. Volný aport položen při donesení před psovoda, na povel jeho uchopení, ale opět pes pokládá činku psovodovi k nohám. Skoky bezproblémové, ale opět problémy při odevzdání aportu a křivé přiřazení k noze. Vysílačka se dvěma povely na ulehnutí. 87 bodů pro Petra Čejku a 72 pro Radka Bechyně.

15.50

V další dvojici předvede svou fenku tervuerena Ulu iz Gratsiano Beata Štýbrová, s nimi Petra MilostnáArwen la Mistero de Montani. Beata a Ulu pracují sportovně, s nasazením a energií, moc hezká koncentrace fenky na psovodku. Odložení do sedu i lehu v pořádku, přivolání v tempu, předsednutí i přiřazení v pořádku. Stůj s malým dorovnáním, přivolání by mohlo být rychlejší a tentokrát i předsednutí by mělo být těsnější. Aporty pěkné. Velmi povedená vysílačka na závěr výkonu. Nastává chvilka pro Petru a její maliňačku Arwen! 🙂 Svižná chůze, pozorná a v příjemném projevu. Odložení do sedu i lehu okamžité, stůj na druhý povel a poté s dorovnáním, obě přivolání v rychlosti a pěkná přiřazení. Aport  volný s horším odevzdáním, velmi ladný skok cestou tam, ale s kontaktem cestou zpět, šplh stejně jako předchozí dva aporty s překusy. Vysílačka v závěru mimo z osy, po prvním povelu běh zpět, ulehnutí na druhý povel. 87 bodů pro Beatu Štýbrovou, 76 pro Petru Milostnou

15.25

Máme zde další šestici poslušností – v první dvojici nastupuje Pavel VaníčekChampage z Mokropeské zahrady, s nimi Magdaléna Sobotková a její fenka německého ovčáka Ikki z údolí Úpy! 🙂 Velmi ladná a přirozená ovladatelnost, plná koncentrace. Odložení do sedu přibité k zemi, odložení do lehu i vestoje výborné, včetně přivolání a přiřazení. Aporty s kontakty do psovoda. Vysílačka bohužel s okamžitým návratem ke psovodovi, pes se ukládá a další pokus na vyslání již není, bude zde anulovaný cvik… Na place Magdaléna a Ikki! 🙂 V chůzi fenka mírně poskakuje, ale dobře se koncentruje na svou psovodku. Místo odložení do sedu je stůj, odložení do lehu velmi pomalé, posouvání se v poloze, přivolání s šikmým předsednutím. Stůj s několika krůčky a rozhlížení. Volný aport s nárazem do psovodky při přivolání, stejně tak po aportu skokem, šplh v pořádku. Vysílačka s opakovaným povelem pro ulehnutí. 85 bodů pro Pavla Vaníčka a 77 pro Magdalénu Sobotkovou.

15.15

Poslední v této skupině obran je Jitka Duffková a její úžasný německý ovčák Alex z Kristova! 🙂 Revíry těsné, přímé a s ověřováním. Vyštěkání pravidelné a intenzivní, odvolání korektně k noze. Pokus o útěk s razancí a silou, plný stabilní zákus při přepadu. Zadní doprovod s hezkou pozorností na figuranta, ale vyrážení dopředu a trochu číhavá chůze, nicméně povedený přepad s plným zákusem. Luxusní kontrolák opět s plným zákusem a výrazný přepad – po celou dobu čistá pouštění. Pan rozhodčí by si přál ale při dohlídání více dominance a hodně bodů strhává za zadní doprovod, 89 bodů.

15.05

Stadion v Dobříši nyní patří Evě Koppové a jejímu německému ovčákovi Jasko Schreidon! 🙂 Revíry s poctivým ověřováním, vyštěkání ale mělo být okamžitěji zahájeno, jsou v něm pauzy a při příchodu psovodky již pes vůbec neštěká. Odvolání v pořádku. Pokus o útěk na loket, přepad s povedeným zákusem. Zadní doprovod dobrý, přepad s výraznou bojovností. Kontrolák s rezervou v zákusu, přepad povedený, okamžité pouštění. Pan rozhodčí vyzývá diváky k potlesku pro psovodku, která na obraně předvedla se psem z exteriérové linie obdivuhodný výkon. Sice “jen” 77 bodů, ale hezká bojovnost a skvělá práce dvojice.

14.55

Jako další nastupují Miroslav GlesnerAshley Clever Fox! 🙂 Bohužel velké zmatky v revírech, vyštěkání mohlo být intenzivnější. Pokus o útěk figuranta razantní, ale není plný zákus, stejně tak přepad – nicméně obě pouštění hladká a okamžitá. Zadní doprovod korektní a výrazný přepad. Kontrolák ve skvělé rychlosti, vysoká razance, ale rezerva v zákusu a stejně tak není plný ani zákus v přepadu. 83 bodů.

14.50

Připraven je již Pavel KordaLargo Orrylordblack! 🙂 Revíry s vynecháním čtvrté a páté makety, vyštěkání s ohlížením se na psovoda a samovolné přiřazování. Pokus o útěk by mohl být s razantnějším zadržením figuranta, ale kvalitní plný zákus, přepad pěkný. Zadní doprovod v pořádku, přepad výrazný, ale problémy s odchodem na kontrolák, pes se ohlíží a zaostává od nohy psovoda. Kontrolák s rezervou v zákusu. Dnes 73 především za chyby v ovladatelnosti psa.

14.40

K výkonu nastupuje Vanda WalczyskováExpert de Alphaville Bohemia! 🙂 Revíry rychlé, těsné, vyštěkání v pořádku, odvolání přímo k noze. Pokus o útěk razantní, moc hezký přepad, zákus by ale mohl být klidnější. Zadní doprovod v pořádku, přepad s malou rezervou, hezký boční doprovod. Výrazný kontrolák a povedený přepad. 90 bodů.

14.30

Následující skupinu obran zahájí Jan Farkač se svou fenkou tervuerena Finka Deabei! 🙂 Revíry rychlé a přímé, aktivní vyštěkání, pokus o útěk s pěkným zákusem, přepad bojovný a obě pouštěčky jsou hladké. Zadní doprovod korektní, výrazný přepad, boční doprovod ve správné pozici. Kontrolák v rychlosti a s pěknou razancí, i když je v zákusu rezerva. Přepad v pořádku, velmi pěkný výkon! 🙂 Pan rozhodčí chválí ovladatelnost fenky, přál by jí více síly a razance, uděluje 85 bodů.

14.05

Třetí dvojice této skupiny a Lucie HyxováHabibi von Armour, s nimi Magdaléna FoglováBrix z Údolí Jizery! 🙂 Maliňačka Habibi je i v tomto počasí plná energie, ovladatelnost je moc pěkná, ale místo odložení do sedu fenka stojí, zbývající odložení již v pořádku, ale po odložení  vestoje při přivolání následuje ihned přiřazení k noze. Volný aport v pořádku, před odevzdáním aportu skokem překus a nadhození aportu, aport šplhem bez problémů. Vysílačka s ulehnutím na druhý povel, po prvním povelu obrat a běh zpět. Na výchozím bodě Magdaléna a Brix! 🙂 Brix má podobný styl chůze jako Bouí – také si nakračuje ladně jako baletka. Ovladatelnost bez vodítka je nádherná, odložení jsou s rychlými zaujetími poloh a během celé doby plná orientace na psovodku. Aporty s jedinou chybkou – dotek na metrovce cestou zpět. Vysílačka luxusní! 🙂 83 bodů pro Lucii Hyxovou a 97 pro Magdalénu Foglovou! 🙂

13.45

V další dvojici se předvedou Lenka Blažková s německým ovčákem Derro GreyblackMartina Trnková s fenkou německého ovčáka Kareah Anrebri! 🙂 Lenka a Derro pracují s velkou energií, během ovladatelnosti bez vodítka by pes mohl jen o něco lépe setrvávat těsně u nohy v obratech, ale jinak je správně koncentrovaný. Odložení velmi pěkná, rychlá, aporty stejně tak vypracovávané s chutí, jen malinko volnější držení před odevzdáním. Vysílačka výborná, působivý výkon jako celek! 🙂 Nastává čas pro Martinu a Kareah! 🙂 Kareah má radostný projev, je hezky koncentrovaná na svou psovodku, v chůzi místy ale poskakuje. Usednutí ve skupince mohlo být o malinko rychlejší. Místo odložení do sedu fenka stojí, leh v pořádku, přivolání s drobným kontaktem do psovodky, stejně tak po přivolání z odložení vestoje. Aporty rychlé, energické a vypracované s chutí, ale při přinesení kontakty a překusy a bohužel metrovka cestou zpět jen oběhnuta. Vysílačka velmi rychlá, ale po prvním povelu na ulehnutí běh dál k prozkoumání brány, ulehnutí až na druhý povel. 92 bodů pro Lenku Blažkovou a 78 pro Marinu Trnkovou.

13.25

Máme zde další šestici poslušností – za slunného počasí a 26 stupňů Celsia nastupují Alice Nelibová a německý ovčák Fant z Jirkova dvora, s nimi ve dvojici Milan TruksaHoky Monur! 🙂 Velmi hezká ovladatelnost bez vodítka, ale místo odložení do sedu Fant zůstává stát. Odložení do lehu s chvilkou běhu za psovodkou, pak pes stojí, ale než se psovodka otočí, udělá ještě pár krůčků. Obě přivolání moc hezká. Aporty rychlé, volný aport v pořádku, aport skokem s dotykem, a před návratem přes áčko pes upouští aport, pak ho zase sbírá. Dnes bohužel výkon s více chybami… Na výchozím bodě je nyní připraven Milan Truksa a Hoky Monur! 🙂 Ovladatelnost bez vodítka je v plné koncentraci, dvojice pracuje v tempu a příjemném souladu. Odložení provedena bez chyb, mohla by být jen o něco lepší koncentrace na psovoda. Volný aport v pořádku, skok cestou tam s kontaktem na překážce, šplh pěkný, ale při odchodu na vysílačku pes odbíhá od nohy psovoda. Moc pěkná vysílačka, rychlá, s okamžitým ulehnutím po povelu. 75 bodů pro Alici Nelibovou a 92 bodů pro Milana Truksu.

13.10

Poslední z této skupiny se předvede Tomáš Louda a jeho skvělý maliňák Bouí z Údolí Jizery! 🙂 Tryskové revíry, těsné obíhání, přímé vypracování, vyštěkání pravidelné, odvolání z makety moc hezké. Nádherné oba první zákroky s velkou razancí a kvalitními zákusy, přičemž poslušnostní prvky jsou ukázkové… Tomáš s Bouím odcházejí na kontrolák a diváci – kterých je tady navzdory počasí opravdu spousta – je doprovázejí potleskem! 🙂 Kontrolák s drobounkou rezervou v zákusu a překus před pouštěním, přepad již ale pěkný. Pan rozhodčí při vyhodnocování děkuje Tomášovi – prý takový výkon, jako předvedl on s Bouím, je přesně tím důvodem, kvůli kterému sem přijel – a uděluje 97 bodů! 🙂

13.05

Pojďme si užít další výkon na obraně – předvedou jej Věra StrnadováNany z Klídkova dvora! 🙂 Revíry rychlé, přímé, ověřování, ale vyštěkání s pauzami, zejména při příchodu psovodky. Energický pokus o útěk, plný zákus, přepad taktéž povedený a pozorné dohlídání. Zadní doprovod v pořádku, přepad mohl být razantnější. Kontrolák i přepad v pořádku, mohly by být bojovnější, automatická pouštěčka po přepadu, dnes 85 bodů.

12.50

Jako další nastupuje Vladimíra Cihelková a Ester vom Esadera! 🙂 Fenka vypracovává makety v obrovských obloucích, vyštěkání je s pauzami a málo výrazné, přiřazení k noze hezké. Velmi pěkný pokus o útěk, čisté pouštění a pozorné střežení, přepad s energií a kvalitním zákusem. Zadní doprovod korektní a skvělý přepad. Bohužel utržení na kontroláku, přepad v pořádku, 82 bodů.

12.40

K výkonu jsou připraveni Jaroslav  VítXerxes Manepo Ideál! 🙂 Revíry v pořádku, vyštěkání také, ale odvolání k noze mohlo být ochotnější. Pokus o útěk rychlý, razantní, povedený zákus, stejně tak u přepadu. Těsně před přepadem na zadním doprovodu předcházení, ale zákrok výrazný, plný stabilní zákus. Při přípravě na boční doprovod horší ovladatelnost psa. Luxusní tvrdý kontrolák, ale bohužel druhý povel na pouštění, přepad již v pořádku, 84 bodů.

12.30

Na obraně nyní již Jiří ŠmídCharlie z Údolí Úpy! 🙂 Revíry přímé, rychlé, poctivé ověřování. Vyštěkání energické a intenzivní, odvolání bez problémů. Pokus o útěk se zákusem na loket. Přepad s plným a silným zákusem. Při zadním doprovodu předcházení a povel navíc, přepad s kvalitním zákusem, boční doprovod ve správné orientaci na figuranta. Velmi hezký kontrolák, plný zákus, razantní přepad a aktivní dohlídání. Před zahájením bočního doprovodu pes napadl rukáv… Před udělením bodů pan rozhodčí vyzvedává kvality psa a skvělý výkon s několika hrubými, podle jeho slov “hloupými” chybami, čemuž se diváci i psovod zasmáli 🙂 Nicméně dnes 82 bodů.

12.20

Jsou tu opět obrany! Zahajuje je Jaroslav Marek s rottweilerem Erebos Dagbej! 🙂 Velmi hezké ověřování maket, výborné revíry, bohužel vyštěkání s pauzami a málo intenzivní. Přiřazování k noze psovoda zahájil pes ještě před povelem. Pokus o útěk by měl být s větší razancí, ale zákus je plný, v následném přepadu je ovšem rezerva a pouštění by mělo být ochotnější. Zadní doprovod s předcházením, přepad razantní. Pěkný kontrolák, moc hezký přepad. 79 bodů.

12.00

Poslední dvojice této skupiny poslušností, a tedy německý ovčák Jasko SchreidonEva Koppová, na dlouhodobé odložení odchází Jitka DuffkováAlex z Kristova! 🙂 Jasko působí unaveně a je méně koncentrovaný. Odložení do sedu je pozvolné a neochotné, bohužel stejně tak je proveden i leh, ale přivolání je již celkem v tempu a korektní předsednutí a přiřazení. Stůj s pár kroky a po přivolání šikmé předsednutí. Ochotné vyběhnutí pro volný aport, ale již méně ochotné odevzdání, stejný scénář se opakuje i po aportu skokem a šplhem – navíc jsou před odevzdáním překusy. Na závěr výkonu neochotná vysílačka se zastavením a položením psa uprostřed placu. Nastupují Jitka a Alex! 🙂 Naprosto koncentrovaná ovladatelnost, precizní pozice u nohy, ale místy tlačení se na nohu. Odložení do sedu s chvilkovým rozhlížením, bohužel odložení do lehu na druhý povel, po prvním běží Alex se psovodkou dál. Stůj v pořádku, včetně přivolání a přiřazení. Aport volný vypracován s chutí, hezké předsednutí a přiřazení. Skoky vysoko nad metrovkou, šplh bez problémů – aporty velmi ochotně vypracovány a hezká technika jejich sbírání. Vysílačka v rychlosti a s okamžitým ulehnutím. 74 bodů pro Evu Koppovou a pro 93 Jitku Duffkovou.

11.35

V další dvojici se předvedou Pavel Korda a jeho německý ovčák Largo OrrylordblackMiroslav Glesner s maliňákem Ashley Clever Fox! 🙂 Largo působí unaveně a chybí mu radostný projev, je zde i slabší koncentrace. Odložení do sedu je pomalejší a s rozhlížením, leh v pořádku, moc hezké, rychlé přivolání, ale šikmé přiřazení. Stůj pěkný ve všech fázích. Volný aport pomalejší, s šikmým předsednutím, bezproblémové skoky i áčko, volnější odevzdání, ale bez překusů. Vysílačka s vyběhnutím až na druhý povel, po prvním se pes po pár metrech zastavuje a vyčkává… Na výchozím bodě Mirek a Ashley! 🙂 Velmi pěkná ovladatelnost, moc hezký projev psa. Odložení do sedu mohlo být o něco rychlejší a je zde drobná pomoc psovoda tělem; ulehnutí okamžité, přivolání v tempu a s těsným předsednutím a rychlým přiřazením. Stůj s dorovnáním. Volný aport bez 3vteřinového intervalu při odevzdání, na metrovce drobný dotek, šplh hezký, váhavější vysílačka ve svém úvodu. 83 bodů pro Pavla Kordu a 92 pro Miroslava Glesnera.

11.15

A nyní je již připravena další skupina závodníků na poslušnosti, v jejichž první dvojici se předvedou Jan Farkač a jeho fenka tervuerena Finka Deabei, s nimi nastupují Vanda Walczysková a její maliňák Expert de Alphaville Bohemia! 🙂 Ovladatelnost bez vodítka je svěží a koncentrovaná, ale obraty by měly být těsnější. První dvě odložení v pořádku, bohužel stůj s pozvolnými krůčky. Volný aport vypracován s chutí, hezké držení i odevzdání aportu, ale metrovka oběhnuta cestou tam i zpět. Šplh v pořádku, všechna předsednutí by měla být těsněji před psovoda. Vysílačka rychlá, ale ulehnutí až na druhý povel. Na place Vanda a Expert! 🙂 Ovladatelnost bez vodítka by měla být koncentrovanější a pozice u nohy mnohem korektnější. Odložení do sedu by mělo být rychlejší, stejně tak leh, přivolání by taktéž mělo být mnohem rychlejší. Stůj s krůčky, přivolání s rozhlížením okolo sebe a ve volnějším tempu. Aporty bez hrubých chyb, jen by opět výkonu prospělo více rychlosti a přesnosti v přiřazeních. Na závěr výkonu moc hezká vysílačka. 76 bodů pro Honzu a Finku, body šly dolů ještě za dlouhodobé odložení, a 79 pro Vandu a Experta.

11.00

Jako poslední ve skupině těchto obran nastupuje Lucie Durczoková a její drobná fenečka Fixa Ostraryka! 🙂 Revíry výborné, vyštěkání s pauzou při příchodu psovodky. Pokus o útěk se zákusem na loket a povolení zákusu v průběhu boje, při dohlídání štěkání s couváním od figuranta, přepad pěkný. Zadní doprovod s drobným zaostáváním za nohou psovodky, následný přepad by měl být razantnější, boční doprovod v pořádku, ale při odchodu na kontrolák mírné zaostání. Rezerva v zákusu na kontroláku a překus před pouštěčkou, přepad s povedeným zákusem. Pan rozhodčí by fence přál více jistoty v zákrocích a uděluje 80 bodů.

10.50

Na první maketu již vysílá svého psa Bad Bell Codi-Fin Jaromír Hájek! 🙂 Revíry přímé, rychlé, ale za pátou maketou větší oblouk. Vyštěkání pravidelné a energické, při příchodu psovoda pauza, odvolání k noze bezproblémové, ale nedosednutí u nohy a neklid. Při pokusu o útěk Bad mále dostal figuranta k zemi, je výrazně bojovný a razantní. Přepad také moc pěkný, následující zadní doprovod v pořádku, výborný přepad. Fantastivký, luxusní, famózní kontrolák! 🙂 David Hanel Bada nádherně prohodil, ale měl s ním co dělat! 🙂 Přepad i závěr obrany v pořádku až na nedosednutí před bočním doprovodem. Dvojice si vybojovala 96 výborných bodů, pan rozhodčí vyzvedává především krásnou balanci mezi bojovností a ovladatelností.

10.45

Nastupují Mandy NeubertAce Bohemia Felicitas! 🙂 Revíry mírně v obloucích a poslední dvě makety vynechané, vyštěkání by mohlo být energičtější. Reakce na odvolání k noze okamžitá, ale pomalejší dosednutí. Při pokusu o útěk figurant psovi málem utekl, ale nakonec se povedlo ho zachytit, ovšem pouze zuby za loket, přepad již v pořádku. Zadní doprovod by měl být s větší orientací na figuranta, proto následuje i slabý přepad… Kontrolák rychlý a s plným zákusem, ale nervozita v zákusu a kňučení; velmi pěkný přepad, čisté pouštění a aktivní dohlídání. Dnes 70 bodů, pes je výrazný obranář podle pana rozhodčího, ale dnes bylo ve výkonu mnoho hrubých chyb.

10.40

Třetí v pořadí se na obraně předvede Marcela Ptáčníková a její fenka Cassyra Boccaro! 🙂 Revíry rychlé a přímé, okamžitě zahájené vyštěkání, před příchodem psovodky ve štěkání pauzička. Pěkné přiřazení k noze, moc pěkný přechod. Slabý zákus na loket při pokusu o útěk a při přepadu bohužel vyhnání fenky a ukončení výkonu🙁

10.30

Jako další nastupují Aneta UrbanováBambi Vikar! 🙂 Revíry v pořádku, okamžitě zahájené, pravidelné vyštěkání, ale usednutí k noze až na druhý povel. Pokus o útěk s razancí a bojovností, povedený zákus, ale velké povolení v průběhu boje. Přepad energický, pouštění okamžité. Zadní doprovod dobrý, včetně přepadu, kontrolák rychlý, plný zákus, ale bohužel volnější zákus při přepadu – 87 bodů, pan rozhodčí by si přál ještě o něco lepší ovladatelnost.

10.25

Konečně jsme se dnes dočkali obran! 🙂 Zahajuje je první šestice závodníků, která má za sebou již poslušnost, a tak se můžeme těšit na Pavlínu Fialovou a jejího černého bombarďáka, rottweilera Funny Falko Bonnapo! 🙂 Bohužel po kontroláku nám Falko ani na třetí povel nepouští a první obrana závodu končí diskvalifikací 🙁 Ale pan rozhodčí velmi pozitivně hodnotí psa a jeho bojovnost, razanci a energii.

10.00

Poslední dvojice skupiny a Věra StrnadováNany z Klídkova dvoraTomáš LoudaBouí z Údolí Jizery! 🙂 Nany je hezky koncentrovaná, pracuje svižně. Odložení do sedu v pořádku, ulehnutí by ale mohlo být rychlejší, ve stůj rozhlížení, nicméně obě přivolání jsou v rychlosti a povedená předsednutí a přiřazení. Volný aport vypracován s energií, při odevzdání jen drobný kontakt do psovodky, volnější držení. Vysoké a ladné skoky přes metrovku, cvik diváci hodnotí potleskem, aport šplhem v pořádku. Vysílačka výborná – tryskové tempo a okamžité ulehnutí. Tomáš a Bouí na place! 🙂 Výborná ovladatelnost bez vodítka, krásná práce… Odložení do sedu s výrazným povelem psovoda a skvělou reakcí psa :-). Odložení do lehu i vestoje precizní, krásná přivolání a přiřazení. Návrat s volným aportem by mohl být rychlejší a ochotnější, nádherný aport skokem, sport šplhem s výrazným povolením v držení před odevzdáním. Vysílačka s otočením po povelu na vyslání, ale poté neuvěřitelná rychlost a nejlepší položení za dlouhou dobu, jaké jsem viděla – Bouí brzdil ve smyku, jen tráva lítala, parádní číslo! 🙂 92 skvělých bodů pro Věru Strnadovou a 94 pro Tomáše Loudu! 🙂

9.35

Se startovními čísly 9 a 10 na poslušnosti zabojují Jaroslav  Vít s německým ovčákem Xerxes Manepo IdeálVladimíra Cihelková s maliňačkou Ester vom Esadera! 🙂 …a aktuálně je v Dobříši polojasno, je celkem příjemně – jaký to nezvyk! 🙂 Jaroslav a Xerxes pracují v tempu a s energií, pes má hezký projev i koncentraci, ale místy psovodovi překáží v chůzi. Odložení do sedu skvělé, ale je zde kňučení, v odložení do lehu již vyloženě štěkání a přizvedání se na lokty. Přivolání v pořádku, ale přiřazení by mělo být korektněji k noze. Stůj s moc hezkým zaujetím polohy, ale krůčky. Volný aport s neklidem před odevzdáním, skoky hezké, nicméně povolení aportu při odevzdání, stejně tak při aportu šplhem. Vysílačka v pořádku. K výkonu jsou připraveny Vlaďka a Ester! 🙂 Během ovladatelnosti bez vodítka by měla jít fenka těsněji a korektněji u nohy, jde mírně šikmo, obraty by měly být také mnohem čistější a usedání rychlejší. Odložení do sedu okamžité, pěkná koncentrace na psovodku. Odložení do lehu hezké a velmi pěkné přivolání, ale šikmé předsednutí i přiřazení. Stůj v pořádku, ale opět horší závěr cviku. Aport volný rychlý, aport skokem s hezkým překonáním metrovky, ale po návratu zmatky, křivé předsedání i přiřazení. Aport šplhem s obtížným uchopením, opět horší odevzdání aportu, šikmé přiřazení. Luxusní tempo vysílačky, ale opakované povely na položení, fenka navíc běží zpět ke psovodce a až na třetí povel se posadí. 84 pro Jaroslava Víta a 80 pro Vladimíru Cihelkovou.

9.15

Po první šestici poslušností ihned navazují poslušnosti další šestice, v níž máme se startovní číslem 7 dalšího rottweilera – nastupují Jaroslav MarekErebos Dagbej, na dlouhodobé odložení odcházejí Jiří Šmíd a německý ovčák Charlie z Údolí Úpy! 🙂 Erebos pracuje v pěkném souladu se svým psovodem, mohl by být ještě o fous těsnější v obratech, ale jinak je skvěle koncentrovaný a dvojice pracuje v tempu a s elánem. Odložení do sedu s nedosednutím, leh v pořádku, stůj s dorovnáním. Volný aport s uchopením napodruhé, kontakt do psovoda při odevzdání, předsednutí šikměji před psovoda. Dobré překonání metrovky, ale opět horší uchopení aportu, stejně tak při aportu šplhem a taktéž se opakuje šikmější předsedání. Vysílačka ve volnějším tempu a ulehnutí až chvíli po povelu. Na place Jiří a Charlie! 🙂 Charlie je nádherně ovladatelný, můžeme sledovat výbornou chůzi bez vodítka. Odložení do sedu precizní, přibité k zemi, lehni v pořádku, krásné přivolání, ale místo stůj si pes bohužel lehá a diváci šumí zklamáním, protože jinak je to opravdu moc hezký výkon. Po volném aportu při odevzdání Charlie stojí, skoky jsou nejisté a s dotykem, při odevzdání po aportu šplhem překus, jinak v pořádku. Vysílačka s nejistotou na začátku, dále již hezký cvik. 73 bodů pro Jaroslava Marka, Erebos bohužel odešel z dlouhodobého odložení, 82 bodů pro Jiřího Šmída.

8.50

Ve třetí dvojici skupiny nastupují Jaromír HájekBad Bell Codi-Fin, s nimi Lucie DurczokováFixa Ostraryka! 🙂 Bad během celé ovladatelnosti bez vodítka kníká a je zvukově neukázněný, ale jinak je celkem dobře koncentrovaný a ovladatelný. Odložení do sedu rychlé, ale po odchodu psovoda se pes trochu postaví. Leh v pořádku, včetně přivolání a přiřazení, odložení vestoje s několika drobnými krůčky, ale opět moc hezké přivolání a přiřazení. Velmi energické, rychlé a chuťové aporty, ale při odevzdání pár překusů. Vysílačka velmi povedená – v rychlosti a s okamžitým ulehnutím. Nyní se předvedou Lucie a Fixa! 🙂 Fixa by měla jít korektněji u nohy, jde trochu vzadu za ideální pozicí. Ve skupince větší zaostání za nohou psovodky, ale jinak je fenka hezky koncentrovaná. Místo odložení do sedu bohužel stůj, odložení do lehu i přivolání v pořádku, ale místo stůj si Fixa lehá. Přivolání v rychlosti a hezké předsednutí. Aporty s kontaktem na metrovce a vysoký náskok i seskok na áčku, usedání předpsovodkou měla být rychlejší. Po povelu na vyslání se fenka otáčí, ale dále běh v pořádku a okamžité ulehnutí. 84 bodů pro Jaromíra Hájka a 74 pro Lucii Durczokovou! 🙂

8.25

Ve druhé dvojici zhlédneme výkony Marcely PtáčníkovéCassyrou Boccaro a německé závodnice Mandy NeubertAcem Bohemia Felicitas! 🙂 V obratech by měla být fenka těsněji u nohy a během ovladatelnosti bez vodítka rychleji usedat, jinak moc hezký projev. Odložení do sedu v pořádku, ale rozhlížení v poloze. Výborné odložení do lehu, rychlé přivolání, ale kontakt se psovodkou; místo stůj si fenka bohužel lehla, přivolání v pořádku. Volný aport by mohl být vypracován ve větším tempu a více s chutí, přinesení s kontaktem do psovodky. Skok přes metrovku v pořádku, moc pěkný šplh. Vysílačka v nádherném tempu, ale ulehnutí mělo být mnohem dříve po povelu. Na výchozím bodě máme Mandy a Ace! 🙂 Velmi pěkná, rychlá chůze, koncentrovaný projev. Odložení do sedu s rozhlížením psa, odložení dolehu velmi pěkné, přivolání s kontaktem, stůj volnější a opět rozhlížení. Přivolání rychlé a tentokrát precizní předsednutí. Pěkný volný aport, skok cestou tam s kontaktem, zpět v pořádku, přinesení s nárazem do psovodky. Aport šplhem rychlý a s pěkným závěrem. Skvělá rychlá vysílačka s okamžitým ulehnutím! 🙂 8290 bodů! 🙂

8.00

Pan rozhodčí Miroslav Ryneš i psovodky jsou připraveny, jde se na to! 🙂 Cvičit začínají Pavlína a Funny Falko, odchov její vlastní chovatelské stanice! 🙂 Chůze je velmi svižná a pozorná, pes má výrazně radostný projev, ovladatelnost bez vodítka je moc opravdu pěkná! Okamžité a hladké odložení do sedu, stejně tak leh, přivolání v tempu a s těsným předsednutím, hezké přiřazení. Třetí odložení také moc hezké. Volný aport by mohl být jen s rychlejším usednutím, aport skokem v pořádku, šplh s ťuknutím do psovodky při přinesení, neusednutí při odložení aportu do stojanu. Při odchodu na vysílačku už Falko malinko ztrácí koncentraci. Před vysílačkou povel navíc, aby se pes usadil. Položení na vysílačce až na třetí povel. Při příchodu psovodky povel navíc kposazení psa. K výkonu je připravena Aneta s Bambi! 🙂 Fenka má radostný projev, v chůzi sem tam mírný poskok, koncentrovanost a pozice u nohy by mohly být o malin kolepší. Před odložením do sedu poskakování a fenka stojí, plus dělá krůček navíc. Odložení do lehu s pěkným zaujetím polohy, ale neklid a poštěkávání, přivolání s nárazem do psovodky. Stůj se velmi povedlo, ale ke konci cviku kňučení a dva krůčky. Přivolání tentokrát bez kontaktu, skvělá rychlost. Volný aport vypracován s chutí a v rychlosti, opření aportu o psovodku při přinesení. Bohužel aport skokem s drobným kontaktem cestou tam a oběhnutí metrovky cestou zpět, plus fenka upustila aport, ale znovu jej sbírá a psovodce donese. Aport šplhem s volnějším držením. Vysílačka se zastavením uprostřed placu a položení na třetí povel. Pavlíně a Falkovi pan rozhodčí vytýká například pomalejší usedání či mírně šikmá předsednutí, celkově 85 skvělých bodů! 🙂 74 pro Anetu a Bambi.

7.55

Na place dnes tradičně začneme šesticí poslušností, po nich se ve stejné disciplíně předvede i druhá skupina a pak půjdou startovní čísla 1 až 6 na obranu, přičemž již bude střídání šestice poslušností, šestice obran. V první dvojici se dnes předvedou Pavlína Fialová s rottweilerem Funny Falko Bonnapo, s nimi Aneta Urbanová, ještě nedávno Prachatická (gratulujeme! 🙂 se svou fenkou německého ovčáka Bambi Vikar.

7.50

Zatímco na stopách se od 6.30 pilně pracuje (výkony zahájila osmička háravých fenek), a tak budou mít kolem poledne v terénech hotovo, tady na Fotbalovém stadionu v Dobříši to teprve pomalu ožívá – organizační tým je v plném pracovním zápalu, plac je vzorně připravený, ale diváků je tu zatím poskromnu. No, nedivím se, taky bych raději ležela v posteli a pomalu se probouzela místo budíčku ve 2.50… Proč tak brzy? Vyzvednout kolegyňku Míšu Černou, která je na stopách, protože odjezd první skupiny byl v 5.45 ze stadionu :-).

7.40

Moderátorem akce je již stálice našeho sportovně kynologického řečnění – Pavel Vinš :-). Stejně tak byl do role DJ pasován Jirka Kyrián, máme se tedy na co těšit – vtipné Pavlovy glosy i Jirkův „Schnapi, das kleine Krokodil“ jsou již na akcích, kde se pánové vyskytují, takřka pověstné :-).

7.35

Zatím ve čtyři hodiny ráno ukazoval teploměr nějakých 16 až 17 stupňů Celsia, už v tuto chvíli se hodnoty pohybují kolem dvacítky – a čeká nás zcela jistě horký den… Nedá se nic dělat, zvládneme i to! 🙂 Pár slov ke včerejšímu losování – startovní čísla měli závodníci napsaná na plechovkách s pivem, ale než k němu došlo, promluvila paní Simona Kratochvílová za pořadatele a osvětlila, jak bude probíhat parkování závodníků před výkonem. Poté dostali slovo páni rozhodčí – Martin Matoušek zhodnotil terény na stopy jako velmi pěkné vzhledem k suchu, které aktuálně všude vládne. Miroslav Ryneš popřál závodníkům hodně štěstí a Pierre Wahlström promluvil o tom, co on bude chtít vidět na obraně. A tím je na jedné straně bojovnost, razance a agresivita psa, ale na druhé straně absolutní ovladatelnost a spolupráce se psovodem. Kromě toho také poděkoval za další pozvání posuzovat tento závod, neboť zde byl jako rozhodčí již v roce 2013. Samotné losování bylo bleskové a brzy se všichni rozjeli odpočívat na náročný závodní víkend.

7.30

Letní prázdniny se pomalu chýlí ke svému konci, ale dny jsou nadprůměrně horké, což znamená jediné – přichází další, letos již 13. ročník Mezinárodního kynologického festivalu v Dobříši, krásné sobotní ráno! 🙂
Ad

Pokračováním v prohlížení tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookies.By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. Více informací.More information.

Nastavení cookie na tomto webu je takové, že "umožňuje ukládání cookies", aby vám poskytlo nejlepší možnou stránku pro prohlížení. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

ZavřítClose