FCI IPO 2016 ONLINE, pátek 16. 9.

FCI IPO 2016 ONLINE, pátek 16. 9.

O AKCIVÝSLEDKYHARMONOGRAMGALERIE

21.30

Tímto se s vámi pro dnešek loučíme, děkujeme za přízeň a zítra, třetí den Mistrovství světa FCI IPO 2016, budeme na stadionu v Nové Gorici opět pro vás! V 6.00, strašný čas… 🙂

21.15

A je to tady – na plac se chystá Vladislav Glogar! 😀 Český tým je samozřejmě také na stadionu a fandí! 🙂 Ghandi výrazně ověřuje makety, vyštěkání okamžité a ve stejném tempu, hezké odvolání z makety. Výborný pokus o útěk i zadní doprovod, nádherný rychlý kontrolák. Při bočním doprovodu se po zastavení u rozhodčího Ghandi posadil mírně vpředu, dorovnání k noze. Rozhodčí by rád viděl rychlejší třetí a pátou maketu, psa klidnějšího v dohlídání a celkově ohodnotil obranu 93 body. Skvělý výsledek, gratulujeme! 🙂

21.05

Na place Rakušanka Katharina Hödl! 🙂 Vyštěkání by mělo začít o něco dřív, pokus o útěk figuranta jen na špičky, hezký zadní doprovod a moc pěkný přepad. Krásný kontrolák, většina známek ve velmi dobré a dobré, 88 bodů.

20.55

Nyní svého psa na obraně předvede chorvatský závodník Vlado Skupnjak! 🙂 Na stadionu po asi třech hodinách bez deště už opět prší… Chorvatské obraně rozhodčí vytýká pozdější začátek vyštěkání, pevnost zákusů, uvítal by je také mnohem pevnější, 81 bodů.

20.45

Nastupuje ukrajinská závodnice Iryna Poddubnaya! 🙂 Druhý povel na pouštěčce po pokusu o útěk, pouštečky všechny neochotné a opakovaně až na druhý povel, poslední pouštěčka dokonce na třetí povel. Při dohlídání pes štěká figurantovi na úrovni obličeje, 62 bodů.

20.35

Na obraně švédská reprezentantka Marianne Ullerud se svým holandským ovčákem. Revíry a vyštěkání v pořádku, ale pes se začal přiřazovat bez povelu psovodky. Výborný zadní doprovod. Pouštěčky by rozhodčí chtěl čistější. Pěkný kontrolák, škoda malé brzy před zákusem. 83 bodů pro dvojici ze Švédska.

20.25

Chystají se poslední dnešní obrany, které ukončí český reprezentant Vladislav Glogar! 🙂 Nyní ale svého psa předvede Eric Lapointe z Francie! 🙂 Revíry a vyštěkání francouzského psa byly hodnoceny jako výborné, zákusy by podle slov rozhodčího měly být pevnější, pes se bohužel urval na kontroláku, 87 bodů.

19.55

V poslední dnešní dvojici Petra Reichmann s velkým kníračem a Aleksey Gorbunenko z Ruska.  Velký knírač Petry Reichmann se ctí reprezentuje své plemeno, je rychlý, přesný v pozici u nohy, zvládá cviky s lehkostí, jen sem tam poštěkává, nepovedlo se jedno odložení. Rychlá a okamžitá vysílačka. Ruská dvojice předvedla úžasnou změnu tempa, nebyl to klus, ale trysk 🙂 Odložení do sedu se ztrátou koncentrace na psovoda, ale okamžité, velmi krásné odložení vestoje, bohužel náraz do psovoda po přivolání. Výrazná poslušnost se skvělou vysílačkou na konci, celkově moc hezký výkon. 89 bodů pro Německo a Petru Reichmann a 94 bodů pro Alekseye Gorbunenka z Ruska! 🙂

19.35

Ve druhé dvojici této skupiny nastupuje Serge Pominville z Kanady a Lech Szczepanski z Polska. Kanadský pes se hodně předchází a úplně se zapomněl při prvním obratu čelem vzad, neochotné usednutí. Odložení do sedu v pořádku, ulehnutí mohlo být rychlejší a pes nebyl úplně položený, přiběhnutí s povyskočením k obličeji psovoda 🙂 Hezky sebraný volný aport, ale dotyk, krásné skoky přes metrovku. Vysílačka bohužel až na druhý povel poté, co se pes začal vracet zpět. Výkon polské dvojice je v hezké koncentrovanosti na psovoda a bez větších chyb psa, krásná vysílačka a celkově moc pěkný výkon. 70 bodů pro Kanadu a 89 bodů pro Polsko.

19.00

A opět jsou tu poslušnosti, které zahájí Tetiana Kyrychenko z Ukrajiny a Martin Dahlberg ze Švédska! 🙂 Ukrajinská poslušnost je živá a koncentrovaná, více krůčků na odložení vestoje, horší aport šplhem, rychlá vysílačka. Švédský pes měl také hezkou první část poslušnosti, ale pomalejší odložení do sedu, stejně tak odložení do lehu mohlo být ryhlejší, po přivolání náraz do psovoda, odložení vestoje s více krůčky, ale hezká přiřazení. Po volném aportu pes nejdříve u psovoda zůstal stát, až pak se posadil, překusy. Krásné skoky přes metrovku. 83 bodů pro ukrajinskou závodnici a 87 pro Švédsko.

18.50

Nyní patří pozornost stadionu japonské závodnici Seika Shike! 🙂 Fenka se neposadila při odvolání po vyštěkání, které by mělo být aktivnější. Většina cviků této obrany hodnocena v nižších známkách, 71 bodů.

18.40

Na obranu nastupuje slovenský reprezent Jozef Adamuščin! 🙂 Stadion ho vítá obrovským potleskem 🙂 Revíry s výrazným ověřováním maket, okamžité vyštěkání a bezchybné “Ku mně! K nohe!” 🙂 Pokus o útěk s plným zákusem, stejně tak přepad, čisté pouštěčky, nádherný zaďák.  Nyní všichni se zatajeným dechem sledují kontrolák – a byl skvělý! Fantastická obrana s potleskem, který si tato dvojice velmi zasloužila, rozhodčí je ocenil 96 body! 🙂 …vyštěkání bylo hodnoceno ve známce velmi dobrá, asi kvůli počátečnímu zavytí a až následnému pravidelnému vyštěkání, těžko si známku jinak vysvětlit, nicméně i tak nádherný výsledek 🙂

18.25

Jako další nastoupí maďarský závodník Attila Lovász! 🙂 Pes neoběhl jednu maketu a na kontroláku si nevzal rukáv na plný zákus, ale dobral si ho, rozhodčí velmi vysoce cenil jinak plné zákusy. Krásná obrana za 92 bodů! Steve Gregalunas z USA 88 bodů.

18.15

…a protože obran pro dnešek ještě nebylo dost, máme tu další šestici, jejíž výkony zahájí Eberhard Scholz, divoká karta a letošní mistr světa boxerů! 🙂 Po přiběhnutí do makety si pes trochu šťouchnul do rukávu, vyštěkání je s pauzami. Ovladatelnost psa je horší, psovod se mu dorovnává a na zadním doprovodu nebyla dodržena vzdálenost. Přepad po pokusu o útěk figuranta s neúplným zákusem. Ale hezké pouštěčky, soustředěné dohlídání a pěkný kontrolák na konec, 80 bodů.

17.50

Ve třetí dvojici skupiny Petra Sporrer z Německa a Larisa Tsvetkova z Ruska, která předvede svého velkého knírače! 🙂 Pes Petry Sporrer až do odložení vsedě štěká, na odložení byl koncentrovaný na psovodku, a tedy potichu, ale po rozejití opět začal. Totéž při odložení do lehu; po přiběhnutí k psovodce do ní pes skočil. Provedení odkládaček je luxusní, ale štěkání psa se při příchodu na aporty zesiluje, je to  nepříjemné. Volný aport i aport šplhem s ťuknutím do psovodky. Krásné skoky. Luxusní vysílačka! 🙂 Ruská dvojice předvádí moc hezkou práci, pes je skvěle koncentrovaný a v přesné pozici u nohy. Neuvěřitelné přivolání – pes běží obrovským tempem, ale zastaví se lehce a bez jediného doteku, stadion dvojici odměnil obrovským potleskem, přestože odložení vestoje nevyšlo, pes běžel za psovodkou. Pes má opravdu skvělý projev, parádní podívaná! 🙂 I přes různé chyby asi největší podpora, obdiv a upřímný potlesk publika! 🙂 83 bodů pro Petru Sporrer a taktéž 83 bodů pro Larisu Tsvetkovu 🙂

17.30

Opět tu prší… Malé info z místa – vstupenka na jeden den stojí 10 euro, na celé mistrovství 20 euro, vstupenka na gala večer 28 euro. Na stadionu si můžete koupit skvělou zmrzlinu, hamburgery, v blízkém okolí stadionu i po městě je plno restaurací, ať jde o pizzerie, kebab nebo místní restaurace se skvělým čevabčiči, dát si můžete za dvě eura například teplý burek (listové těsto plněné různými náplněmi) a spoustu skvělého jídla 🙂

17.20

Ve druhé dvojici této skupiny se na poslušnosti představí španělský závodník Francisco Javier Riasol MarimonLyubov Tarasenko z Ukrajiny. Španělská poslušnost ukončena vysílačkou na druhý povel. Pes ukrajinské závodnice celou dobu na dlouhodobém odložení ležel s hlavou položenou mezi předními packami 🙂 Velmi hezká a svižná poslušnost, odložení do sedu i do lehu v pořádku, vestoje se dvěma dorovnávacími krůčky. Volný aport s nárazem do psovodky a nedotočené přiřazení. I další dva aporty s lehkým dotykem. 87 bodů Španělsko a 90 Ukrajina.

16.55

Plac se připravuje pro další poslušnosti – v první dvojici nastoupí německý reprezentant Theo Sporrer a francouzský závodník Jean-Bernard Flament. Německá poslušnost zahájena precizní ovladatelností, při běhu po odložení psa vestoje se psovod mírně vychýlil z osy. Ďobnutí do aportu, když ho pes psovodovi odevzdal po přinesení. Nádherný skok přes metrovku a výborný aport šplhem, krásná vysílačka na závěr výkonu. První obrat francouzské dvojice by mohl být o něco těsnější, ale jinak hezká ovladatelnost. Při odložení vestoje menší koncentrace na psovoda, pes se rozhlíží okolo. Pěkné přivolání a přiřazení. Velmi pěkný skok přes metrovku, ale šikmé předsednutí s kontaktem, rychlá a okamžitá vysílačka. 91 bodů pro Německo a 90 bodů pro Francii.

16.45

Poslední obrana skupiny patří závodníkovi z Chile, Nicolasovi Jorge Rubio Bueno. Revíry byly velmi zmatené, psovod opakovaně posílal psa na třetí maketu, takže docílil akorát tak ještě většího chaosu. Vyhledání figuranta bylo lehce nejisté, vyštěkání už ale v pořádku. Pes nemá plné a pevné zákusy, bohužel utržení na kontroláku… 74 bodů.

16.35

Stadion pro tuto chvíli patří dánské reprezentantce Karině Annesen! 🙂 Když pes běžel na pátou maketu, chvíli běžel rovně na světelnou reklamu, ale naštěstí pak nabral správný směr a dokončil revíry, které byly velmi rychlé, s pěkným ověřováním. Při dohlídání by měla být větší koncentrace na figuranta, pes reaguje na příchod psovodky ohlížením. Celkově výrazná obrana s pevnými a plnými zákusy, práce této dvojice ohodnocena rozhodčím 92 body 🙂

16.15

Další obrana a Dumitru (Mitica) Moldovan z Rumunska. Zákusy psa v této obraně by rozhodčí chtěl pevnější a klidnější, většina cviků ve známce hodně dobrá nebo dobrá, 86 bodů. Jako další nastupuje Mario Scheidbach z Rakouska. Pes bohužel oběhl jen tři makety a vzal to rovnou na figuranta, pak krásná obrana, ovšem až do kontroláku, ze kterého se pes utrhl – obrovská škoda, letěl neskutečnou rychlostí… 89 bodů pro rakouského závodníka.

16.05

Nastupuje letošní vítězka světa WDSF, Andrea Manthey, která je divokou kartou holandských ovčáků. 91 krásných bodů za obranu, ve které by si rozhodčí místy představoval snad jen více razance, ale celkově tradičně vyrovnaná práce této německé dvojice.

15.50

Jako první v další skupině obran předvede svého psa německá reprezentantka Sue Chadraratne! 🙂 Velmi působivý výkon této německé dvojice, až do kontroláku, který byl bohužel jen na špičky, ale fenka Peaches vom Strengen Winter i tento zákus udržela. Ostatní zákusy ale byly plné a pevné. Celkem 92 bodů a stadion zašuměl jistou nespokojeností…

15.30

Ve třetí dvojici této skupiny Esa Tapio z Finska a Tominc Mojca ze Slovinska! 🙂 Finská, celkově moc hezká poslušnost začala zmatkem po druhém obratu čelem vzad, kdy se pes i psovod do sebe poněkud zamotali. Pes v chůzi lehce poskakuje. Aporty s ťuknutím do psovoda po každém přinesení. Vysílačka nakřivo, ale po povelu okamžité ulehnutí. Slovinská poslušnost je příjemně koukatelná, v tempu, ale sem tam nějaká drobnost, jako například křivé předsednutí s aportem po metrovce. Skvělá vysílačka! 9092 pro tuto dvojici 🙂

15.05

A opět Spojené státy! V další dvojici Bridget Carlsen a s ní Pirjo Hoskari z Finska. Hezká chůze, ale obraty první dvojice by mohly být těsnější. Před aportem skokem pes úplně nedosedá, přinesení aportu s nárazem do psovodky, aport šplhem hezký, nádherná vysílačka, div pes neudělal kotrmelec, jak zabrzdil 🙂 Finská poslušnost vyniká koncentrovaností a přesností psa v ovladatelnosti, dvojice pracuje ve svižném tempu. Nepovedlo se ale odložení do sedu, pes zůstal stát. Odložení do lehu už v pořádku, krásné přivolání a přiřazení, stejně tak po odložení vestoje, které ale úplně čisté nebylo. 92 bodů pro USA a 83 pro Finsko.

14.40

Za pár minut začnou opět poslušnosti, jako první nastoupí domácí reprezentant, Slovinec Tomaž Bartol, s ním z USA Tim Karchnak. První poslušnost velmi hezká, povedla se bez větších chyb, dvojice předvedla hezké aporty, vysílačka mohla být rychlejší, ulehnutí nakřivo, ale okamžité. Tim Karchnak má velmi přirozenou chůzi, pes je koncentrovaný, rychlé obraty. Krásné odkládačky, při přivolání z odložení do lehu pes ze sebe dvakrát oklepává vodu, ale hezká přivolání a přiřazení, aporty bez zjevných chyb. 91 bodů pro Slovinsko, 92 pro USA – pro Montyho Extra Temperament, odchov po Jaguarovi de Alphaville Bohemia Míši Kuncové 🙂

14.30

Poslední na obraně této skupiny je maďarská závodnice Zubercsány Diana. Hezké revíry a vyštěkání, pes má plné zákusy, ale pouštěčka po přepadu po pokusu o útěk na druhý povel, pouštěčky by si celkově rozhodčí představoval čistější a dohlídání klidnější, 82 bodů.

14.20

Na obranu nastupuje norský závodník Lars-Christian Aaseröd. Jeho pes bohužel napadl figuranta před bočním doprovodem k rozhodčímu, jinak doposud moc pěkná, energická a razantní obrana. Kontrolák hezký, ale opět stejná chyba – pes zaútočil na rukáv po pokynu k odstoupení figuranta, 65 bodů.

14.00

Stadion nyní patří švýcarskému závodníkovi Peteru Bänzigerovi. Nová Gorica je stále smáčená přívaly deště, už to ani nemá cenu zmiňovat, je to počasí, ve kterém by jeden ani psa nevyhnal… 😉 85 bodů pro Švýcarsko a na place závodník Srbska, Roman Rauner. Po kontroláku, který byl velmi pěkný, neochotné pouštění, po následném přepadu pouštěčka na hranici diskvalifikace, 58 bodů.

13.55

Miroslav Tomic ze Srbska na place! 🙂 Při přepadu po zadním doprovodu pes pořádně nevzal rukáv a urval se, ale kontrolák mu vyšel hezky. Rozhodčí by si přál klidnější dohlídání a pevnější zákusy. 83 bodů pro tuto dvojici! 🙂

13.40

A po šestici poslušností opět šestice obran, kterou zahájí Philip Michielsen z Belgie! 🙂 Při revírech pes bohužel běžel do brány, kde za červeným billboardem hledal figuranta, naštěstí nakonec ale přeci jen šestou maketu objevil 🙂 Špatné přiřazení po odvolání z makety. Dále už obrana proběhla v pořádku, zákusy byly plné, ale chybělo více razance a bojovnosti psa, 81 bodů.

13.35

Malá vsuvka ze stop, kde právě skončila slovenská reprezentantka Evka Smädová a vyčuchala si nádherných 95 bodů! 🙂 Její trenér, Jano Argalas, její výkon pro čtenáře ProfiDOG.cz upřesnil – prý by bez něho byla “v riti” 😀 …myšleno samozřejmě jako výraz maximální radosti z výkonu jeho svěřenkyně – slovenský tým je neuvěřitelná partička příjemných lidí, drží při sobě a šíří  skvělou náladu! 🙂

13.15

K výkonu poslušnosti se připravují Belgičan Vannerom Nick a jeho krajan Angelo Sintubin. Nick Vannerom zahájil svůj výkon hezkou ovladatelností, dvojice předvádí velmi těsné a rychlé obraty. Pes na dlouhodobém odložení čuchá a lehce změnil místo. Nickův Jork narazil do psovoda při přivolání z odložení vleže, druhé přivolání již bezchybné, vysílačka s ulehnutím po směru běhu. Pes druhého belgického závodníka zcela nedosedl přiodložení do sedu, odložení do lehu hezké a moc pěkné odložení do lehu, krásné přivolání. Lehký dotek po donesení aportu skokem. 89 bodů pro Nicka Vanneroma a 88 pro Angela Sintubina.

12.45

Ve druhé dvojici poslušností této skupiny se představí rakouský závodník Josef Haas a Finka Maija Eerikäinen! 🙂 Pes na dlouhodém odložení se hned zpočátku posadil. Rakouská poslušnost velmi pěkná, pouze ve skupince se pes neposadil úplně přesně u nohy, ale hezká odložení, aport skokem s drobným překusem při odevzdání, výborný aport šplhem, vysílačka mírně mimo osu. Krásná práce českého odchovu, psa Bandit Boccaro! 🙂 Finská chůze by mohla být malinko svižnější. Při přivolání po odloženích to vždy psovi uklouzlo, takže předsednutí s dotekem, ale rychlé a přesné přiřazení. Opět nárazy do psovoda při přinesení aportu. Vysílačka okamžitá, ale mírně mimo osu. Fenka finské závodnice diváky rozesmála při odložení do lehu – ležela se vstyčeným ocáskem a mávala s ním jako s praporkem, má velmi rozverný projev 🙂 89 bodů pro Josefa Haase a 90 finskou závodnici.

12.25

Po obranách opět začínají poslušnosti, v první dvojici polský závodník Patryk Krajewski, který začíná cvičit, na dlouhodobém odložení Manfred Kaiser z Belgie. Velmi pěkná polská poslušnost, ale větší náraz po přivolání z odložení. Krásný aport skokem, vysílačka velmi rychlá, ulehnutí mohlo být o chlup dříve, ale celkově opravdu pěkný výkon, ve kterém bylo jen pár drobností – 92 bodů. Svůj výkon právě zahájil hnědý dobrman Ijuri von Warringhof – při změně tempa do klusu pes výrazněji poskakuje, ale chůze je jinak pozorná a svižná. Po odložení do sedu se pes rozhlíží, stejně tak u dalších dvou odložení, ale moc hezká přivolání a přiřazení. Aport šplhem s malým nárazem do psovoda, ale jinak aporty v pořádku. Nepovedla se bohužel vysílačka, pes doběhl na místo ulehnutí a vrátil se zpět k psovodovi, 81 bodů.

12.15

Michaela Krupková na place! 🙂 Revíry bezchybné, okamžité vyštěkání a přesné přiřazení, skvělý útěk i přepad, ale po zahájení zadního doprovodu se pes rozeběhl na figuranta a musel být přivolán. Utržení z rukávu při kontroláku… 85 bodů pro Českou republiku.

12.05

Shen Ichun na place, pak už Míša Krupková! 🙂 Obrana s více vytýkanými chybami rozhodčího, týkajícími se především nedostatečnými zákusy – na konec obrany se pes urval na kontroláku, 72 bodů!

11.55

Stadion nyní patří Gonzalo Rojasu Carreterovi z Chile, po něm Shen Ichun z Tchaj-wanu, a pak už Michaela Krupková! 🙂 Obrana chilské dvojice bohužel s více chybami, zmatky v maketách, velmi slabé zákusy, utržení na kontroláku a obtěžování figuranta, 60 bodů.

11.50

Obrana italského závodníka Gabriele Dotto je s přiřazením psa z makety bez povelu psovoda. Hezká obrana, ale trochu kolize při kontroláku, jako by figurantovi ukouzla noha, takže se nemohl otočit a prohodit psa, který mu nalítl přímo na nohu. Ale ustál to. K rozhodčímu šel pes mezi nohama figuranta, asi si popletl IPO a mondioring! 🙂 88 bodů.

11.40

Na place holandský závodník Falco Schoemaker! 🙂 Další výborná obrana, rozhodčí mírně vytýká čistotu pouštěček a některé zákusy by si představoval plnější, ale jsou to jen opravdu drobné výtky v hodnocení, které se pohybovalo především ve známce výborná a velmi dobrá, 94 bodů! 🙂

11.25

A nyní již opět obrany – jako poslední, tj. šestá ve skupině, nastoupí česká reprezentantka Michaela Krupková s Elwisem Lebensborn! 🙂 Jako první ovšem Isabelle Stock ze Švýcarska. A pro změnu svítí sluníčko, tak snad nám tu chvíli vydrží 🙂 Velmi pěkná obrana švýcarské dvojice, rychlé a těsné revíry, okamžité intenzivní vyštěkání, pes je razantní, rozhodčí vyzvedává jeho práci a zákusy, ve známce dobrá pouze zadní doprovod, jinak výborné a velmi dobré hodnocení, celkem 95 bodů! 🙂

10.55

Déšť naštěstí trochu ustal a trojice závodníků nastupuje na plac na poslušnost! 🙂 Tatiana Pravda a její Mecberger Lulu předvádějí krásnou chůzi, rychlá odložení, první chybkou je dotek na metrovce cestou tam. Aporty jsou méně ochotně odevzdávány. Vysílačka velmi rychlá, ale po povelu se fena otočila a běžela kus zpět, než si na druhý povel lehla. Nastupuje Hrvoje Joja! 🙂 Obraty formou obloučků, odložení nejsou v plné koncentraci na psovoda, v odložení vestoje si pes i čuchnul k zemi. Krásné skoky přes metrovku, s každým dopadem aportu do trávy se rozestříkne voda, jako když skočíte do kaluže – plac je nasáklý vodou jako houba. Hezká vysílačka na závěr výkonu. Na poslušnost nastoupila Miia Kiviaho! 🙂 Precizní chůze, odložení do sedu by mohlo být rychlejší, odložení do lehu v pořádku a moc hezké odložení vestoje, krásná přivolání a přiřazení, velmi povedená vysílačka! Body jsou následující: Tatiana Pravda 92 bodů, Hrvoje Joja 87, Miia Kiviaho 93! 🙂

10.35

V další dvojici nastoupí ukrajinská závodnice Tatiana Pravda, Anton Vervat z Holandska má diskvalifikaci z obrany, takže by měla nastoupit ještě Miia Kiviaho z Finska a Hrvoje Joja z Chorvatska. Ale opět je tu pauza kvůli dešti, podle moderátorky se začne v 10.55, tedy snad…

10.10

Druhou skupinu dnešních poslušností zahájí italský reprezentant Savino Damato a s ním ve dvojici předvede svého psa na poslušnosti Maďarka Monika Berki! 🙂 Moc hezká italská ovladatelnost, krásná přivolání a přiřazení po odložení vleže a vestoje. Větší náraz po přinesení volného aportu i aportu skokem, ale áčko pes cestou tam oběhl. Na závěr krásná vysílačka. A zase prší, dnes je opravdu nevlídno a zima… Nastupuje Monika Berki! 🙂 V první části chůze pes nebyl koncentrovaný na psovodku, po obratu čelem vzad se trochu zkoncentroval, ale pozornost by měla být lepší, protože pes se místy při nekoncentrovanosti opravdu zpomaluje, což je hodně vidět například ve skupince. Rychlé odložení do sedu, odložení do lehu až po chvíli běhu s psovodkou, hodně drobných pomalých krůčků na odložení vestoje. Aporty s ťuknutím do psovoda po přinesení aportu. Velmi hezká vysílačka. 83 bodů pro Itálii a 82 pro Maďarsko!

10.00

Začíná obrana Axela Halebyho Costy z Chile! 🙂 Vyštěkání by mělo začít dříve, velmi pomalé a neochotné přiřazení psa po odvolání z makety, stejně tak pouštěčky by měly být okamžitější a rozhodčí by opět uvítal vetší koncentraci psa na figuranta. 84 bodů pro Chile! 🙂

9.55

Veranis Vasileios nastupuje jako další na obranu! 🙂 Velmi pěkná obrana, pes byl rychlý, ale podle slov rozhodčího by měl být před zákroky klidnější, více koncentrovaný na figuranta, i tak ale 90 krásných bodů pro Řecko :-).

9.45

Jako další se představí francouzský závodník Jerome Robert. Zejména pouštěčky by měly být čistější, po pokusu o útěk si dal pes s puštěním opravdu na čas. Ale jinak tvrdá obrana, rychlá, moc pěkný kontrolák, 87 bodů.

9.35

Nastupuje Marco Grasso z Itálie! 🙂 Velmi těsné revíry, ale vyštěkání mělo být okamžitější a plynulejší. Zákusy nebyly plné a pevné, fenka by měla být podle slov rozhodčího více koncentrovaná na figuranta, 82 bodů.

9.25

Další reprezentant Lotyšska a Peteris Akimovs! 🙂 Krásné revíry a vyštěkání, pes je rychlý, ale zákusy nebyly vždy plné a měly by být pevnější. Pouštěčky by rozhodčí uvítal čistější. Většina cviků hodnocena ve známce velmi dobrá nebo dobrá, 84 výsledných bodů.

9.15

Organizátoři dodržují harmonogram, takže Evija Mankopa nastupuje přesně v 9.15, už zase příšerně leje. A lotyšská obrana ukončena – nepustění psa rukávu po kontroláku, bohužel první diskvalifikace 🙁

9.00

A na stadionu už opět prší, je to takový ten hustý drobný deštík. Vítr naštěstí zatím nefouká, ale příliš vlídné počasí to není… Plac se chystá pro obrany, jako první ze skupiny Evija Mankopa z Lotyšska! 🙂

8.30

Na place Ursi Gerhard, na odložení Hikmet Sarban. Poslušnost Ursi Gerhard s počáteční krásnou koncentrací, pěkná ovladatelnost, rychlé aporty a luxusní vysílačka, rozhodčí jen vytýká lepší zaujímání základního postavení. Na výkon nastupuje po Aleksandar Ivanov. Dvojice zahájila svůj výkon v pozornosti, moc hezká úvodní práce psa, ale problémy nastaly při odloženích, zejména se nepovedlo odložení vestoje, kdy pes šel celou dobu za psovodem, a když se otočil, pes k němu bez povelu doběhl. Vysílačka na závěr výkonu hezká, ulehnutí mohlo být rychlejší. Turecký pes silněji narazil do psovoda po přivolání z odložení do lehu, ale skvělé odložení vestoje, včetně následného přivolání. Nárazy do psovoda i po aportech, které byly sice sbírány ve skvělém tempu, ale při odevzdání s překusem. Zde tedy výsledné body: Švýcarsko 88, Bulharsko 79, Turecko 88! 🙂

8.20

Ve druhé dvojici měla nastoupit reprezentantka z Izraele, Sharon Ronen, s ní švýcarská závodnice Ursi Gerhard! 🙂 Ale pozor, změna! Pes Izraelky Sharon Ronen je zraněn, takže nenastoupí, na stadionu je malá pauza, aby na výkon nastoupila zbylá trojice závodníků této skupiny – takže kromě Ursi Gerhard ještě turecký závodník Hikmet Sarban a z Bulharska Aleksandar Ivanov! 🙂

7.55

Stadion se chystá pro poslušnosti, které zahájí holandský závodník Jack Stienstra, s ním ve dvojici Maxime Lachance Dubuc z Kanady 🙂 Jako první jde cvičit holandský ovčák Holland Messi van Le Dobry, má koncentrovanou chůzi a příjemný přirozený projev, ale odložení do sedu mohlo být rychlejší. Před přivoláním z odložení do lehu se pes lehce přizvedává. Aporty s nedotočeným přiřazením. Poslušnost kanadské dvojice byla v nadšeném projevu psa, který místy přecházel až ke kníkání z nedočkavosti, například u aportů, ale na psovoda by měla být koncentrace větší. Nedostatečné odložení do sedu, nepřesná přiřazení, 89 bodů pro Jacka a 77 pro Maxima.

7.50

Na place polský reprezentant Marek Woznicki! 🙂 Polská dvojice podala velmi přesvědčivý výkon, zahájený těsnými revíry, okamžitým vyštěkáním, zákusy byly plné, ale podle slov rozhodčího měly být klidnější; čisté pouštěčky, velmi pěkná práce a 92 bodů!

7.40

Předposlední obrana první šestice a v ní Peter Waeber – další reprezentant Švýcarska! 🙂 Obrana s ukázkovými dohlídačkami, ale rozhodčí vytýká slabší orientaci psa na figuranta, zákusy nebyly plné a pevné, dnešní výkon této dvojice za 80 bodů.

7.30

Nastupuje Jacob Christiansen z Dánska! 🙂 Pes už při nástupu na plac štěká, rozhodčí tedy samozřejmě vytýká neklid psa. Zákusy nebyly plné, ale hezké poslušnostní fáze, 84 bodů.

7.20

Třetí obrana a stadion pro Švýcarku Nicole Berger! 🙂 V Gorici je lehce pod mrakem, příjemných 18 stupňů, předpověď slibuje teploty na dnešek kolem dvacítky, a bohužel nemůžeme vyloučit ani déšť – tak jen aby nepřišla taková průtrž jako včera a další posun v harmonogramu… Těsné a velmi rychlé revíry, skvělá, bojovná obrana, ale bohužel na úplný závěr kontrolák jen na špičky, veliká škoda… 90 bodů.

7.10

Jako druhý nastoupil na plac francouzský závodník Baddi Khalid, ale tento výkon bohužel začal zmatky na revírech, pes vynechal čtvrtou maketu, pak se k ní ale pooběhnutí páté vrátil… Pokus o útěk jen za zuby. Ale hezké dohlídačky. Moc pěkný kontrolák i přepad, plné zákusy a opět krásné koncentrované dohlídání, 81 bodů.

7.00

Obrany právě začínají, Benedictis nastupuje na plac! 🙂 Německý ovčák italského psovoda předvedl krásnou obranu s plnými a silnými zákusy, pes byl velmi rychlý a bojovný. Při zadním doprovodu ale pes neudržel správnou pozici u nohy. Přepady po pokusu o útěk figuranta i po zadním doprovodu hodnoceny ve známce výborná, první ranní obrana za krásných 91 bodů! 🙂

6.55

Pátek začíná šesticí obran, jako první nastupuje italský závodník De Benedictis Ario! …český tým dnes čekají tři stopy: v 7.48 jde na stopu Petr Foltyn, v 8.36 Martin Plecháček a v 17.48 Honza Böhm! 🙂 Na stadionu budeme fandit ve 12.20 na obraně Míše Krupkové a až ve 21.20 bude mít obranu Vláďa Glogar, čeká nás další dlouhý den, buďte s námi 🙂

6.50

Krásné dobré ráno z Nové Gorici, kde i v pátek pokračuje mistrovství světa FCI IPO 2016! 🙂 Noc byla příliš krátká, ale i dnešek jistě nabídne výkony, u kterých stojí za to být – a kdo nemůže být na místě, pro toho je tu ProfiDOG.cz! 🙂
Ad

Pokračováním v prohlížení tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookies.By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. Více informací.More information.

Nastavení cookie na tomto webu je takové, že "umožňuje ukládání cookies", aby vám poskytlo nejlepší možnou stránku pro prohlížení. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

ZavřítClose