FMBB 2016 online, čtvrtek 12. 5.

FMBB 2016 online, čtvrtek 12. 5.

17.20

Na stadionu končí dnešní dění, na place poslední obrana, čeští závodníci a jejich fanoušci odešli v euforii slavit parádní výkony, tak si dejte skleničku na jejich zdraví taky a užijte si krásný večer!  …my počkáme na body ze stop, vložíme nové fotky a budeme se těšit zase zítra!

16.55

Na plac nastupuje Tomáš Taubner! Prší, ale to nevadí, jsme tu a fandímeee!  Revíry s hezkým ověřováním maket, vystavení a vyštěkání výborné, tvrdá obrana s plnými zákusy, super doprovody, úžasný kontrolák a nádherná obrana jako celek!  Rozhodčí hodnotí krásnou práci, podle jeho slov by mělo být konzistentnější dohlídání, nicméně úžasných 93 bodů pro Tomáše a český tým!

16.35

Ladislav Filip měl větší problém při odložení vestoje, pes udělal několik kroků navíc, celkově byla poslušnost hezká, chůzi hodnotil rozhodčí jako výbornou, stejně tak volný aport, ostatní známky velmi dobré. 90 bodů pro slovenský tým!  Nicole Berger pes utekl zpět po ulehnutí na vysílačce, zdálo se, že tak zareagoval na potlesk diváků. 78 bodů. Začíná poslední skupina obran, šest závodníků a třetí Tomáš Taubner!

16.10

Další zmatek na place – vypadli dva závodníci: Švéd Mathias Johansson a Američanka Susan Miller, netušíme proč nenastoupili a kdy budou mít poslušnost, když byli psáni dneska, ale v každém případě se zpožděním nastupují reprezentant Slovenska Ladislav Filip a Švýcarka Nicole Berger. Pak už  začnou obrany!

15.55

Na stadionu probíhají poslušnosti, na odložení Edgar Scherkl. Pak ještě dvě dvojice poslušností, kterými poslušnosti pro dnešní den skončí, pak už konečně obrany a jako třetí nastupuje Tomáš!  Edgar Scherkl nezklamal pověst, která předchází jeho jméno, ukázal divákům, jak vypadá pěkná práce.Jediná drobnost – špatně hodil aport přes áčko, a nechtěl ho přehodit, takže pes křivě vyběhl, ale srovnal se a cvik dokončil přesně. Krásných 95 bodů! 

15.30

Poslední za český tým dnes nastupuje Tomáš Taubner s D’Artagnanem Lebensborn na obranu, pořadatelé opět neudělali plánovanou pauzu, a tak nastoupí nejspíš podle plánu, který stanovil startovní čas této české dvojici na 16.42!  Buďte s námi dál!

15.12

Martin Plecháček nastupuje na plac, český tým jede, fandíme dááál!!!  Další famózní česká obrana a výkon, při kterém se tají dech! Antrax figuranta při druhém zákusu málem sundal, při pokusu o útěk měl figurant co dělat, aby ho utáhl. Zaďák i bočák v pořádku, s Antraxem energie a namotivovanost jen šije, takže s obrovskou razancí kontrolák, moc krásná obrana!  A hodnocení rozhodčího? „Velmi krásná práce na závěr této skupiny!“ Hodnocení z poloviny ve výborné, z poloviny ve velmi dobré, vytýkán ne zcela plný zákus při kontroláku… 94 bodů, krásná práce Martina a Antraxe!

15.00

Nastupuje Američanka Samantha Almeida, pak už Martin Plecháček!  …a pro změnu nám zase prší…

14.25

Na obraně Jarmila Pallot – pěkná obrana za 85 bodů!  Ve 14.02 měl jít Martin Plecháček s Antraxem, před ním je aktuálně ještě pět závodníků, po 15. hodině by měl jít na to, buďte s námi a neodcházejte, nemá to cenu, stále se něco zajímavého děje!  Nyní na obraně německá závodnice Katja Stüve, další výrazná obrana!

14.18

…prostě paráda!!!  Forny je rychlý (při přibíhání do makety dostal smyk  ), rukáv má na plnou hubu, doprovody precizní, pouštěčky okamžité, kdy Forny ve stoje střeží a jako by ani nedýchal, při kontroláku figuranta málem sundal! Body prostě musí být vysoké, krásná práce české dvojice… A jsou, zasloužených 96 bodů!

14.15

92 krásných bodů pro Pavlu!  Za chvíli už Honza Böhm a obrana Fornyho ze Soutoku Sázavy!  Honza nastupuje!

13.50

Pavla na place, fandíme!!!  Krásná ovladatelnost, bezproblémová skupinka a všechny odkládačky, Pavla má krásné přivolání, bez sebemenšího doteku. Jediné, co lze na adresu Escobara říct, tak že je to zvědavec  a při odložení nebo před zahájením cviku, dokud Pavla nedá povel, tak se všude možně rozhlíží – jukne se na tribunu, změří si rozhodčího ;-), ale s povelem vysekne hlavu k Pavle a šlape jak na drátkách  Aport šplhem s malým nárazem, vysílačka s ulehnutím vteřinku po povelu, ale rychlá a celkově krásný výkon!  Počkáme si na body!

13.25

Nastupuje Francouz Baddi Khalid, který měl 99 na stopě! S ním ve dvojici švédská reprezentantka Frida Wallén. Zapomněla jsem napsat, že dnes už je pro návštěvníky mistrovství k dispozici výsledková tabule, ale zatím není jediný výsledek ze stop. Harmonogram stále chybí, a tak se držíme původního, chybného časového plánu… V příští, poslední dvojici poslušností, už nastoupí Pavla Kodrlová se svým psem Escobar Red Vixen!

13.15

Poslušnost zahajuje druhý závodník druhé dvojice, ještě pak jedna dvojice a už půjde Pavla Kodrlová, tj. za cca 30 minut!  A jako první v další skupině obran zabojuje za české barvy Honza Böhm, tj. čekají nás dva české výkony v podstatě po sobě!  …a zatím naštěstí neprší, je ale stále pod mrakem a velmi chladno, ve kterém se lidé zahřívají studeným pivem, protože teplá je tu jenom káva a voda na toaletách (které od včerejška nejsou uklizeny…)

12:35

A opět tu máme poslušnosti, ve čtvrté dvojici nastoupí Pavla Kodrlová, na place by mohla být cca ve 13.30, sledujte nás online a budete vědět!  Nyní na place Estonka Erika Piirsalu a finská reprezentantka Laura Salmela!  Estonská poslušnost je precizní, rychlá a koncentrovaná, vysílačka na druhý povel, jinak moc hezká práce a 86 bodů. Finský pes Kiirastulen Armas má přirozený projev, po přivolání drobný kontakt a další chyby v přesnosti přiřazení apod. Při vysílačce se pes zastavil v očekávání povelu, s povelem ulehl, celkem 75 bodů.

12:10

Míša na placeee, pojďte fandit!  Luxusní obrana s plnými zákusy, veliká razance, okamžité pouštěčky a hezké doprovody, diváci bouří nadšením a odměňují Míšu s Jaguarem velikým potleskem! Rozhodčí také nešetří chválou, podle jeho slov je pes extrémně rychlý a vyzvedává jeho zákusy. Přesto jednotlivá hodnocení nečekaně převážně ve vyšší velmi dobré, jen jedna výborná, větší vysvětlení není, celkem 93 bodů – Míšo, paráda, ale bodů mělo být víc!

12:00

Na obraně skončil Belgičan Jeff Lauwers, pes je obrovský, silný, nadupaný, ale velmi neukázněný – divákům se velmi líbil i se všemi jeho chybami, 82 bodů. Nastupuje Harry Kwakman (hezká obrana, plné zákusy) a po něm už Míša Kuncová!

10.50

A jak si český tým užívá Francie?  Kubu Vaita ráno vzbudila Lucinka Jirásková slovy: „Kubo, Kubo, máme rybičku, pojď nám pomoct!“ …v rybníčku v kempu Kája Nedvěd odlovil dnes ráno obrovského kapra!  Majitelka kempu rybolov sice povolila, ale Češi už mají pět kaprů, a tak bude při jejich odjezdu rybníček nejspíš prázdný!  Paní majitelka zejvně netušila, jakým profíkům rybolov povoluje

11.30

Obrana Jeana D’Hondta byla se slabšími zákusy, celkově ze strany rozhodčího hodnocení ve známce dobrá, 74 bodů. Na place řecký závodník Marcos Pelitaris a stadion v Aubigny se už zaplnil diváky, je jich o poznání víc než včera. Na místě je už i český tým a jeho fanklub

11.20

Skončily poslušnosti a začínají obrany, šestá Míša Kuncová!  …musím pochválit krásné soupravy českého týmu na agility, v národních barvách, výrazné, ale slušivé! Fandíme na dálku i všem ostatním českým závodníkům v jiných disciplínách na FMBB, i když bohužel není čas se na ně jít podívat… Hodně štěstí!

11.05

Opět rakousko-ukrajinská dvojice, tentokrát v podání Petry FlorschützYuliana Hataly. Před skupinkou odešel pes rakouské psovodce od nohy, bylo to takové krátké zazmatkování v jinak hezké chůzi. Větší náraz při přinesení volného aportu, rychlá a okamžitá vysílačka, 85 bodů. Ukrajnská poslušnost hodnocena v převážně ve velmi dobré a výborné, 94 bodů

10.40

Na place Rakušanka Regina Bregenzer a na dlouhodobém odložení ukrajinská reprezentantka Tatiana Pravda!  Krásná rakouská poslušnost, radostná a svižná, jen lehounký dotek psovoda při návratu z aportu šplhem, pomalejší vysílačka. Tatiana Pravda a její fenka Mecberger Lulu měli odložení ve stoje s několika kroky navíc, přivolání by mohlo být rychlejší. Krásné aporty a přiřazení, vysílačka rychlá a okamžitá, skvělých 93 bodů!

10.35

Po poslušnostech začnou obrany, jako šestá nastupuje Míša Kuncová – původně plánovaný nástup v 11.02 bude opět o cca hodinu pozdější, aktuálně je zpoždění více než hodinu!

10.15

V další dvojici poslušností Belgičan Angelo Sintubin a Estonec Kristi Nöps. Belgická poslušnost je plná drobnějších chyb, jako jsou nárazy do psovoda, ale moc hezká pozornost a pěkná úvodní ovladatelnost bez vodítka, 89 bodů. Estonce Kristi Nöps nevyšlo odložení vestoje, pes běžel za psovodkou, až ji doběhl úplně… 78 bodů pro závodnici, která měla 100 bodů na stopě!

9.50

Na stadionu se chystá plac pro další skupinu poslušností, jako první nastupuje Belgičan Nick Vannerom a domácí reprezentant, Francouz Hervé Sagon!  90 krásných bodů pro Belgii a 83 pro Francii!

9.30

Obranu ukončil Libanonec Joe Sandouk, 88 bodů!  Nastupuje Oleg Makarov a stadion je v očekávání pěkného výkonu, tak držíme pěsti Rusku!  Při zadním doprovodu se pes předcházel, ale okamžité pouštěčky, výrazná bojovnost, výborný pokus o útěk, ostatní známky ovšem velmi dobré ve spodní hranici, celkem 88 bodů. Na place je poslední obrana skupiny – Běloruska Rita Henkel 74 bodů.

9.20

Řek Christos Thomaidis 73 bodů, s velkou fanouškovskou podporou nastupuje maďarský závodník Arnold Kivago!  Velmi těsné revíry s prověřením, plné zákusy a výborné doprovody, krásná obrana energického psa, rozhodčí chválí zákusy a pěkné dohlídání, celkem 97 bodů!

8.55

Ukrajinka Olena Pozdniakova měla průměrnou obranu, pes je sice nadupaný a bojovný, ale neukázněný, po pouštěčce znovu kontakt s rukávem, 83 bodů a hodnocení cviků v dobré nebo velmi dobré. Nastupuje Portugalec Manuel Jamardo Fabeiro, měl krásný kontrolák!

8.45

Začínají obrany a na ně jako první nastupuje polský závodník Michal Majcher Pes Oskar Red Dot po každé pouštěčce vyskočí do výše figurantova obličeje – když to udělal poprvé, figurant se lekl, ucuknul a diváci měli důvod k pobavenému smíchu  …český tým si ještě užívá klidu v kempu, po nikom z nich na stadionu zatím ani vidu, ani slechu  …a další perlička z místních poměrů – v občerstvení nemají čaj, takže když si chce dát člověk něco teplého, může si dát jen kávu…

8.25

Skončila poslušnost maďarské závodnice Moniky Berki, nebyl to vůbec špatný výkon, Monika zpívala povely, nesly se přes plac jako písnička  Brazilec Pablo Ruiz má rychlého psa, pěkné aporty, viděli jsme výkon zakončený skvělou vysílačkou, ze které se ale bohužel pes nechtěl hned na povel psovoda posadit. 83 bodů pro Maďarsko a 90 pro Brazílii!

8.00

Skončila nám ukrajinská poslušnost (nedotažené odložení do sedu, občas šikmé předsednutí, ale jinak dobrý výkon), na plac se nyní chystá slovenský reprezentant Matúš Balun!  Matúš má chůzi ve velmi svižném tempu, pes je plně koncentrovaný a drží si tempo i při změnách, zejména klus je rychlý a efektní, moc pěkně se na dvojici na place dívá! Odložení do sedu bohužel pomalé, leh v pořádku, ale s malým opřením brady o psovoda, průšvih ale u odložení vestoje, Phantom vůbec nezůstal stát a šel celou dobu za Matúšem, zastavil se, až když se psovod otočil. Aporty moc hezké, jen velký kontakt při návratu z aportu šplhem. Dokonalá vysílačka s ulehnutím psa ve směru běhu!  Tak ještě body pro naše slovenské brášky, držíme pěsti, ať nejsou lakomé!  86 bodů!

7.50

Jinak obligátní otázka: Jaké je dnes počasí?  Upřímně – žádná velká sláva… Zatímco včera ráno dávala obloha nad Aubigny aspoň malou naději na to, že nebudou padat trakaře, dnes moc šancí na sluníčko zatím nemáme. Je velmi zakaboněno, chladno a vypadá to na déšť. …a já strašně nechci psát naše online zpravodajství další den z bahna a rybníku vody!

7.30

Ve třetí dvojici, už za moment, nastoupí slovenský reprezentant Matúš Balun! S  Ukrajinec Lyubov Tarasenko. Sledujeme právě holandskou poslušnost, velmi přesnou, rychlou, opravdu precizní a krásná práce, bohužel dvojice Marielle a Chief včera začuchala za 5 bodů, takže jejich šance na hezké umístění skončily, i kdyby byla nyní poslušnost za 100 bodů… Práce Španěla Jurada bude ohodnocena sníženými body za nepovedené odložení do sedu, přivolání mírně nakřivo, a především vysílačka na druhý povel poté, co pes doběhl až k hrazení okolo stadionu a prohlédl si ho  I tak je pes ale jen v pololehu.

7.10

Čtvrtek se odehraje pro čtvrteční den ve znamení obran – hned čtyři závodníci nastoupí na tuto disciplínu: Míša Kuncová a Jaguar 11.02, Honza Böhm a Forny 13.06, Martin Plecháček a Antrax 14.02 a Tomáš Taubner a DʼArtagnan v 16.42!  Pavla Kodrlová má jako jediná poslušnost – ve 12.40 – Markéta Maňáková s Abby a Petr Foltyn s Auzzym budou relaxovat a nabírat síly na další závodní dny!

7.00

Na poslušnost právě nastoupili závodník z Izraele Oz Cohen Espwar a Holanďanka Sandy Lips!  Izraelská poslušnost byla s více kroky po odložení do lehu, ale hezká přiřazení. Holandská závodnice Sandy Lips má na vylidněném stadionu v Aubigny velkou fanouškovskou podporu, Holanďané jsou v tuto chvíli v podstatě jediní, kdo tu je. Sandy má hezkou chůzi, ale po přivolání z odložení pes přeběhl psovodku a obloukem se k ní vrátil; pes má dokonalé přiřazení a aporty. I v další dvojici máme zástupce Holandska – Marielle van der Kooij, s níž na place se předvede Španěl Augustin Jurado.

6.55

Přejeme všem fanouškům sportovní kynologie, českého týmu, ale i kteréhokoli jiného týmu nebo konkrétního závodníka příjemné čtvrteční ráno z Francie!  I dnes pokračuje FMBB 2016 a pro kategorii IPO jsme pro vás na místě, abyste nepřišli o nic z toho zajímavého a napínavého, co se tu děje!
Ad

Pokračováním v prohlížení tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookies.By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. Více informací.More information.

Nastavení cookie na tomto webu je takové, že "umožňuje ukládání cookies", aby vám poskytlo nejlepší možnou stránku pro prohlížení. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

ZavřítClose