FMBB 2016 online, středa 11. 5.

FMBB 2016 online, středa 11. 5.

17.30

Máme další výsledky ze stop, do večera by mělo být vše  Zatím krásný podvečer a děkujeme za přízeň  V 18.00 sice začíná na stadionu, kde bylo IPO, canicross, ale po celém dni v dešti už potřebujeme trochu tepla a sucha  Zítra pokračujeme, český tým čekají především obrany (Míša, Martin, Tomáš a Honza) a jedna poslušnost – Pavla Kodrlová  Tak buďte zase s námi!  …a děkujeme firmám HSTKRKA!

17.00

Patrick Clément a jeho Wallgibbs de la Videmanette dopřáli divákům pěknou obranu, pes je energický a bojovný, ale nadělal spoustu chyb kvůli své energii, 86 bodů!  Polský závodník Patryk Krajewski měl problémy při doprovodech, většina hodnocení ve známce dobrá a velmi dobrá, 88 bodů. Rozhodčí jsou dva, každý rozhodčí dává své body, z nichž pak udělají průměr – a to jsou výsledné body  Na plac za silného deště nastoupil poslední závodník, Španěl David Rodriguez! Jinak vsuvka ohledně jídla na stadionu – je drahé, není dobré, v tomto ohledu vyhlášené francouzské gurmánství dostává opravdu na frak… Poslední body středy – 83! Tímto se loučíme, rády bychom doplnily body ze stop, ale celý den je marně sháníme v kanceláři, snad se nám to ještě nyní povede!

16.45

V obraně švédské závodnice Tarji Hosio rozhodčí vytýká horší dohlídání a chyby v zadním doprovodu, sníženy byly body i za vystavení a vyštěkání, 84 bodů. Fenka holandské závodnice Bianca Gubbels předvádí výraznou bojovnost, je rychlá a mrštná, ale jen uspokojivé revíry a většina známek velmi dobrá – opět 84 bodů!  …a pro změnu zase leje a na kohokoli se tu člověk podívá, je od bahna… Je to velmi nevlídné a nepříjemné počasí, po téhle akci bude většina přítomných ležet s chřipkou…

16.30

Segar dělá spoustu poslušnostních chyb, ale je to pěkný bojovný pes, velmi rychlý, s pěknými zákusy. Rozhodčí skutečně přímo hodnotí výkon psa tak, že psovod by měl mít psa „více v ruce“. 88 bodů pro Indii a Sachina Rawte!

16.20

Na stadionu v Aubigny končí poslední dvě poslušnosti, krásných 94 bodů pro Ursi Gerhard a Švýcarsko a do USA letí 89 bodů za výkon Steve Gregalunas! Čeká nás ještě poslední šestice obran, český tým už odjel ze stadionu na nákupy, na jídlo a relaxovat na zítřek, my ještě hodinu vydržíme! Nastupuje indický závodník Sachin Rawte se psem Segar de Alphaville Bohemia!

15.40

Tomáš Taubner na place! Tomáši, hodně štěstí!  Ovladatelnost ukázková, včetně skupinky, ale u odložení do sedu rozhodčí nejspíš vytkne rychlost – odložení mohlo být o malilinko rychlejší, stejně tak odložení do lehu i vestoje. Aporty rychlé, ovšem s malým ťuknutím do psovoda. Vysílačka nebyla úplně okamžitá, D’Artagnan se nejdříve otočil, asi metr se vrátil a pak si lehl. I tak ale celkově velmi nadupaná poslušnost s výrazně temperamentním psem  Počkejme si na body…  …jinak taková malá zajímavůstka  Pes Řeka, který je s Tomášem ve dvojici, se zvedl z dlouhodobého odložení, vykonal potřebu a vrátil se o kus dál na jiné místo – takže Tomášovi museli pořadatelé přesouvat místo na dlouhodobé odložení. Body za chvíli!  …87 – krásný výsledek na psa v tomto věku a po tom, čím si Tomáš s Dártíkem prošli! Takže gratulace, stejně tak všem českým závodníkům, kteří dnes Českou republiku tak skvěle reprezentovali, děkujeme!

15.30

Na stadionu zase prší… Ještě cca pět minut a jde Tomáš! Vlastně tedy už na čas podle původního plánu!  Na place Sergio Quijada, moc hezká španělská poslušnost, s ním ve dvojici Francouz Martial Fradin.

15.10

Na place jsou opět poslušnosti, ve druhé dvojici nastoupí další český závodník, Tomáš Taubner a D’Artagnan Lebensborn! Za cca 25 minut tedy držte pěstiii  S Tomášem bude Řek Constantinos Foukis.

14.45

Na obranu nastupuje Markéta Maňáková a Abby Ostraryka, fandíme dál!  Revíry, vystavení a vyštěkání v pořádku, po odvolání k noze dala Markéta druhý povel jako korekci pro přiřazení Abby, jinak ale krásný zákus při pokusu figuranta o útěk, Abby je ukázkově ovladatelná, další zákus na sřed rukávu a plný, zatím velmi působivá obrana! …bohužel kontrolák úplně nevyšel, byl jen za zuby, další zákus už ale opět plný. Počkáme si na body!  Nicméně je velká záhada, že Markéta se najednou objevila na place, měli jít ještě dva závodníci před ní, vedoucí týmu Pavel Vinš to právě řeší s pořadateli… Je to tu zmatek na zmatek…  Nicméně super 90 bodů pro Markétu!

14.20

Na obraně německý favorit Karl Heinz Knies se svým psem Homer du Domaine de Rossfelden, po němž budou v ČR za dva týdny první štěňátka! Tímto zdravíme Míšu Kuncovou!  Obrana byla moc povedená, pes je energický, rychlý, krásná práce za 95 bodů!

14.05

Začínají obrany, na place slovenský reprezentant Rudolf Vítek, pes zazmatkoval u čtvrté makety… Ve 14.02 měla nastoupit Markéta Maňáková s Abby Ostraryka, stále je ale hodinové zpoždění. Na stadionu teď opravdu hodně, ale hodně prší…

14.00

Samantha Almeida 82 bodů, která doplatila na nepovedenou vysílačku, kdy pes běžel k dlouhodobému odložení; Martin Plecháček a Antrax Ostraryka 89 bodů!

13.40

Martin na place – odkládá, jako první cvičí Američanka, kterou až k výchozímu bodu doprovodil vedoucí týmu s americkou vlajkou!  Martin začíná cvičit! …a začíná také pršet… Martin má krásnou ovladatelnost, skupinka bez problémů, odložení dosedu s potleskem, ale při odložení dolehu si Antrax lehl bez povelu, zvedl se a znovu ulehl – při přivolání z odložení bohužel nečeká na povel psovoda, startuje ještě před povelem. Aporty moc hezké, jedno křivější předsednutí. Vysílačka bez chyby!  Uvidíme, co rozhodčí, poslušnost Američanky byla moc pěkná, Antraxova nedočkavost ale Martina bude stát určitě nějaké body…

13.35

Chystá se Martin Plecháček a Antrax Ostraryka! S nimi ve dvojici Samantha Almeida z USA!

13.10

Ještě pár slov k Honzovi – když jede člověk na jakoukoli kynologickou akci, těší se na právě takovýto výkon, který je přirozený, žádná přehnanost a křeč, Honza byl po výkonu velmi dojatý a myslím, že celý český tým a fanoušci s ním, zavládla zde neskrývaná euforie! Podpora je ale v českém týmu mezi všemi, fandí si úplně všichni a klobouk dolů před nimi, před Míšou s Jaguarem, kteří už toho tolik dokázali a stále se drží svými výkony na špičce, sympaťák Petr s Auzzym zaujmou svou vyrovnaností a přesvědčivostí, Martin s Antraxem jsou ve středu pozornosti všech, kdekoli se objeví, celý český tým je velmi silná parta, nikoho nevyjímaje, tak držte pěsti dál!

12.30

Honza Böhm na place a začíná cvičit, držte pěstiii!  Velmi krásná ovladatelnost, Forny našlapuje s lehkostí, jako by se jen vznášel, každé odložení bylo doprovázeno výdechem a potleskem diváků; jen lehké ťuknutí do psovoda po návratu z odložení vlehu. Aporty neuvěřitelně rychlé a skok s velkou rezervou, malý náraz do psovoda po přinesení aportu skokem i šplhem, ale Forny má efektní rychlá přiřazení, krásné aporty a vysílačka vyšla skvěle!  Jde cvičit Jarmila Pallot!  Také Jarmila má pěknou ovladatelnost a stejnou chybu jako Honzův Forny, tj. náraz do psovoda po přivolání, ale výkon je pomalejší, nemá takovou šťávu a drive jako předchozí dvojice. Po povelu na vysílačce pes zůstal stát a nebyl slyšet další povel na položení psa, psovodka došla ke stojícímu psovi. Úžasných 97 bodů pro Honzu a velmi pěkných 85 pro Jarmilu Pallot! Rozhodčí vyzvedl u Honzy krásnou rovnováhu mezi drivem psa a přesností cviků!  Následují další dvě dvojice poslušností a v třetí z nich, úplně poslední z celé skupiny, nastoupí další český favorit, Martin Plecháček a jeho Antrax Ostraryka!

12:10

Na obraně německý závodník Marc-Oliver Radke! Výrazná bojovnost psa, pěkný zadní doprovod, úžasný kontrolák! 95 bodů!  Nastupuje další německý reprezentant, Maureen Wagener, pak už skupina poslušností, kde hned v první dvojici zabojuje náš Honza Böhm a za Jersey Jarmila Pallot! Maureen Wagener měla velmi pěknou obranu, dalších 95 bodů pro Německo!

12:00

Stále probíhají obrany, právě skončil Fin Päivi Liljegren, kterému rozhodčí vytýká neklid v zákusu a horší dohlídání, 84 bodů. Rozhodčí na obraně už hodnotí v angličtině!  Musíme tlumočit zklamání českého týmu z bodů pro Petra, kdy by všichni viděli alespoň o dva body více, i když spočítali vše, co se dalo strhnout – ale na mistra světa je zjevně pohlíženo tím nejpřísnějším okem…  Aktuálně neprší a zase se malinko lepší počasí  Lidé stále marně hledají časový rozpis a výsledky, kde nic, tu nic…

11.38

Petr Foltyn na place!  Krásné revíry, pokus o útěk s povalením figuranta a potleskem publika! Krásný doprovod a opět plný zákus, jde se na kontrolák!  …a ten je luxusní! Krásná obrana českého závodníka Petra Foltyna!  A body?  …rozhodčí by chtěl lepší dohlídání, jinak ale známky ve výborné a velmi dobré, celkem 94 bodů!

11.25

Na obraně Nor Lars-Christian Aaseröd, hezká působivá obrana, pěkné zákusy i poslušnostní prvky, moc hezkých 95 bodů; nastupuje Rakušan Peter Netroufal a pak už Petr Foltyn!

11.15

Na place je poslední dvojice poslušností z této skupiny, Švýcar Peter Bänziger a Holanďan Egon Amrein. Po nich opět obrany, jako třetí nastoupí Petr Foltyn s Auzzym Ostraryka, měli mít nástup 10.38, stále se ale drží cca hodinové zpoždění, se kterým i tato dvojice nastoupí, tedy cca 11.30. Se zpožděním ještě očekávejme nástup i Honzy Böhma, cca 12.30, a Martina Plecháčka – 13.40. Ale pak je plánovaná pauza, tak pokud ji organizátoři zruší, mohli by Markéta Maňáková s Tomášem Taubnerem nastoupit už podle plánu, tj. Markéta obrana 14.02 a Tomáš poslušnost 15.36, nechejme se překvapit!

10.55

86 bodů pro Holanďana a pro 84 Míšu Kuncovou!

10.42

Když Míša přišla k Jaguárovi, sám se posadil a hned zase ulehl; jsou nachystaní na poslušnost a jdou na to!  Ovladatelnost bez vodítka bezchybná, krásná odložení, ale náraz do psovoda po přivolání z odložení do lehu. Další chybou byl dotek při skoku přes metrovku a po aportu šplhem se Jaguar křivě přiřadil. Krásná vysílačka a Míšino dlouhé „Lehnííííí!“, které mile rozesmálo diváky  Uvidíme, jak rozhodčí spočítá celkový výsledek…

10.35

Pavla Kodrlová 85 bodů na stopě!!! Ztráta za neklid na předmětech a zrychlování po lomech… I tak krásný výsledek a moc gratulujeme!

10.30

Míša Kuncová a Jaguar de Alphaville Bohemia nastupují na plac, Míša jde jako první odkládat. Držte pěsti!  …a začalo pršet…

10.10

Nastupují Alessandro Stefanini z Itálie a Belgičan Jeff Lauwers, poslušnosti obou závodníků jsou v lepším průměru. Po této dvojici už nastupuje ve dvojici s Holanďanem Harry Kwakmanem první reprezentantka českého týmu za dnešní den, Míša Kuncová! Držíme pěsti Pavle Kodrlové, která je nyní na stopě!

9.50

Na place máme Řeka Markose Pelitaris, pes je radostný, má hezký projev; obtížneji překonává áčko, má krásná přiřazení a okamžitou, moc pěknou vysílačku. S ním ve dvojici byl Belgičan Jean D’Hondt.

9.45

Ve Výsledcích první body ze stop, za něž děkujeme skvělé Karolíně Kristové, nepsanému druhému vedoucímu českého týmu!

9.40

Technickou část obran figuruje Quentin Porteyron, kontroláky Quentin Castagné, oba drobní a útlí, tělesnou konstitucí podobní našemu Honzovi Böhmovi  Obranu skončil Řek George Chatzakos, s touto obranou, která byla hodnocena převážně ve velmi dobré, celkově 75, končí na place obrany a začnou poslušnosti – Míša Kuncová měla být na place v 9.32, půjde tak za 40 minut nejdřív!

9.30

Rakušan Andreas Palmberger měl moc pěknou a razantní obranu, 94 bodů je dnešních nejvyšších z této disciplíny! Na place je japonský závodník Yamaguchi Ikuo s českým psem Button vom Esadera!  Bohužel diskvalifikace, pes byl po vystavení a vyštěkání odvolán psovodem k noze, ale od nohy utekl a napadl figuranta…

9.25

Časový posun oproti harmonogramu je 40 minut!

9.15

Diskvalifikace pro bulharského závodníka Aleksandara Ivanova, pes nebyl pod kontrolou psovoda.

9.10

Na stadionu probíhají obrany (na place je Švédka Ursula Sagebrant, které se pes urval při kontroláku), zatím žádný výkon ale nebyl natolik působivý, že by stál za komentář. Stále k nám chodí lidé, kde najdou harmonogram a výsledky, tato věc zde skutečně velmi chybí… Začíná se zatahovat a trochu se ochlazuje, snad opět nepřijde déšť…

8.30

Pokud vládnou organizační zmatky ze strany pořadatelů, s vedoucím týmu Pavlem Vinšem a všemi ostatními z naší reprezentace se spolupracuje skvěle  – řešíme posun nástupů a body ze stop, zatím to vypadá, že Míša Kuncová nastoupí s minimálně hodinovým zpožděním, protože nyní by měla teprve začít první skupina obran, která měla začít v 8.02! Jinak za ProfiDOG vás zdraví z místa Darja Kahanová, Jitka Turbáková, Draha Mašková, překladatelky Markéta Braierová a Eva Fiedlerová, domácí servis z ČR zajišťují Hanka Toušková a Zuzka Wichová!

8.00

Vybojovaly jsme rozpis, který mají jen organizátoři, takže už máme snad konečně přehled, kdo kdy půjde – jsme ale zjevně jedny z mála na celém stadionu… Nyní je na place tedy Olena Pozdniakova z Ukrajiny a Portugalec Manuel Jamardo Fabeiro. Po nich nastupuje na poslušnost ještě jedna dvojice – Řek Christos Thomaidis a s ním Maďar Arnold Kivago! Osmičku prvních poslušností vystřídají obrany, které mají jako první čas psaný 8.02, což se kryje sposlušnostmi, takže uvidíme, kdo vlastně a kdy bude na place, no comment…

7.40

Takže pozor! Vše je špatně! Na place jsme neměli ty závodníky, o kterých jsme psaly a o kterých jsme si myslely, že jdou podle startovních čísel! Na place byl Libanonec – 85 bodů – a Rus – 92 bodů, pak Běloruska – 84 bodů – a Polák – 76 bodů (jdu opravit výsledky), nyní je na place Ukrajina 3 a Portugalsko 3! Něco takového jsem ještě neviděla – žádné pořadí podle startovních čísel, žádný harmonogram, žádná výsledková tabule, prostě chaos, ve kterém se nikdo nevyzná, ani hlavní supervizor, se kterým jsem nyní tuto tristní situaci řešila!

7.10

Jako organizační problém zde vidím neexistující harmonogram – ten, co je u nás na webu, nám poslali v pondělí organizátoři, ale kryjí se časy poslušností a obran. Včera na losování startovních čísel byli vedoucí týmu upozorněni, že každý večer se musí zastavit v kanceláři, aby si vyzvedli aktuální harmonogram na další den. Tj. nikdo zde neví startovní časy ostatních týmu než toho svého. Vnímám tuto skutečnost jako velmi nedobrou a neohleduplnou k návštěvníkům, kteří si nemohou najít, kdy jde na výkon jejich závodník. Nide zde zatím ani není tabule s výsledky, takže body stop netušíme, jak budeme shánět, uvidíme!

7.05

Poslušnost jediného Israelce FMBB IPO Oze Cohena Espwara je příjemným zahájením výkonů letošního mistrovství, ovladatelnost je pozorná, ale rozhodčí bude  vytýkat celkově rychlost výkonů – pomalejší přivolání z odložení, dále návraty z aportu jsou s nárazem do psovoda a také byl dotek při skoku přes překážku. Holanďan Sandy Lips má poslušnost hodně podobnou prvnímu výkonu, pes je ale projevem temperamentnější a rychlejší. Aporty jsou také s nárazem do psovoda, ale krásná přiřazení. 85 bodů pro Israel 92 pro Holandsko! Na place jsou oba rozhodčí pro poslušnost, Vincent Solare (Venezuela) a Mickael Kötters (Německo)! Vyhodnocení probíhá pouze ve francouzštině!

7.00

Co dnes čeká český tým?  Poslušnost má v 9.32 Míša Kuncová s Jaguárem, v 10.38 nastupuje Petr Foltyn s Auzzym na obranu, 11.28 poslušnost Honza Böhm a Forrny, 12.40 taktéž poslušnost Martin Plecháček a Antrax, 14.02 poslušnost Markéty Maňákové a Abby, české výkony na place zakončí Tomáš Taubner a DʼArtagnan. Stopu má dnes pouze Pavla Kodrlová a Escobar, 10.15. Držte pěsti českému týmu! Na místě je jako podpora i prezident Malinois Clubu, Jaroslav Kratochvíl s manželkou Simonou, dále nechybí fotograf Jakub Vait a další důležité osoby, které týmu tvoří nepostradatelné zázemí, ať je to Libuška Foltynová, Karolína Kristová, Honza Jirásek a Katka Racková, Míša Rubášová, Míška Kollárová, Karel Nedvěd, Míša Kodrla, Ondra Lodisnký a děčínská parta Tomáše Taubnera :-).

6.55

Krásné dobré ráno z francouzského Aubigny, kde dnes startuje první den FMBB IPO 2016! V první dvojici na poslušnosti jediný israelský závodník Oz Cohen Espwar a s ním ve dvojici z Holandska Sandy Lips!  Je polojasno, 10 stupňů Celsia, na déšť to zatím nevypadá!  Na place dnes i hudba, závodníci se chystají na první výkon letošního mistrovství, užijte si ho s námi!
Ad

Pokračováním v prohlížení tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookies.By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. Více informací.More information.

Nastavení cookie na tomto webu je takové, že "umožňuje ukládání cookies", aby vám poskytlo nejlepší možnou stránku pro prohlížení. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

ZavřítClose