FMBB TOP 20 2016 online, neděle 15. 5.

FMBB TOP 20 2016 online, neděle 15. 5.

16.20

Blíží se slavnostní konec celého mistrovství!  Máme za sebou pět velmi náročných dnů, ale naplněných nezapomenutelnými zážitky. Gratulujeme úplně všem závodníkům! Našemu českému týmu patří gratulace ke skvělým výsledkům a poděkování za tu nejlepší reprezentaci české sportovní kynologie, která je top ve světovém měřítku! Nebudeme jmenovat jednotlivce, protože každý reprezentant odvedl ten nejlepší výkon, jaký byl v danou chvíli možný. A já bych ráda touto cestou poděkovala také celému týmu ProfiDOG.cz na místě – obětavé Darje Kahanové, která zpracovávala výsledky, Jitce Turbákové, která fotila, oběma dámám pak děkuji za velikou kolegialitu, nasazení a podporu. Online anglické překlady bravurně zvládaly Markéta Braierová a Eva Fiedlerová, jen díky nim si mohli číst zprávy z MS i zahraniční návštěvníci našeho webu!  Český tým, v čele s Pavlem Vinšem, nám pomáhal také, nejen posíláním výsledků ze stop, ale i dobrou náladou a přátelským popovídáním, kdykoli byla chvilka – děkujeme tímto všem, i jejich doprovodům, za pomoc a dobrou náladu – a Czech Malinois Clubu za příležitost být jeho mediálním partnerem. Naše online zpravodajství na FMBB 2016 tímto končí, ještě budou fotky a články, ale pro tuto chvíli – děkujeme a loučíme se, „Au revoir“ z Francie!

15.15

V 16.00 závěrečná ceremonie!

14.50

Shrňme si poslední tři obrany postupně – pes Ursi Gerhard se urval na kontroláku, pak další zákus, ale nebyl plný, pouštěčka na druhý povel, 84,5 bodu. Karl Heinz Knies – krásná obrana, hodnocena převážně ve výborné a velmi dobré, 96 bodů!   Vyštěkání zahájil pes Arnolda Kivaga dlouhým zavytím, ale jinak opravdu působivý výkon, moc krásná obrana na samý konec FMBB 2016! Poprvé dal jeden rozhodčí 100 bodů, průměr ale 97,5!

14.40

Obrana Maureen Wagener – vyštěkání s pauzami a pes se sám přiřadil, pouštěčka na druhý povel. Zadní doprovod výborný, ale útěk a přepady velmi dobré, celkem 87,5 bodů.

14.30

Nastupuje Honza Böhm a Forny ze Soutoku Sázavy!  Poslední český výkon na FMBB 2016! Tak tfuj tfuj tfuj!  Krásné revíry, vyštěkání v pořádku, ale při přibíhání na vyštěkání Forny malinko přeběhl maketu a vrátil se; celá obrana výrazně pěkná, ale kontrolák nebyl na plný zákus. Krásných 95,5 bodů pro Honzu s Fornym a Českou republiku!

14.20

Na obraně německý reprezentant Marc-Oliver Radke, výrazná obrana, pěkné doprovody a rozhodčí chválí zákusy, 92 bodů!

14.10

Obrana Ivana Balabanova – výborné revíry, velmi dobré vyhledání a vyštěkání, excelentní pokus o útěk, skvělé doprovody a krásný kontrolák! 93 bodů. Jens Carlseng – skvělý pokus o útěk i přepad, výborný zadní doprovod a přepad, velmi bojovný pes, obranu zakončil skvělým kontrolákem! 96,5 bodu

14:00

Obrany za 10 minut!  Jako čtvrtý ve skupině Honza Böhm!

13.30

Na poslušnost nastoupili poslední dva závodníci, německý reprezentant Karl Heinz Knies a za Maďarsko Arnold Kivago!  Homer Karla Heinze má efektní přiřazení, obíháním, kdy pes obmotá psovoda jako had, je to rychlé a precizní, a vůbec celá poslušnost je taková, že divák jen se zatajeným dechem přihlíží a říká si, jak to je tohle možné…  Nádherná poslušnost. Arnold Kivago a jeho odložení vestoje je něco, co se těžko popisuje, prostě neuvěřitelné! Bohužel kontakt se psovodem po metrovce a áčku, ale opět krásný výkon! 95 bodů pro Arnolda Kivaga, 96 bodů Karl Heinz Knies!

13.15

Na place Ursi Gerhard ze Švýcarska a Maureen Wagener z Německa. …mezi českým týmem a jeho fanoušky se rozhořela debata na téma hodnocení rozhodčích na FMBB – během světového poháru se rozešli až o 11 bodů, dnes dokonce o 13, a to hodnotí tentýž výkon. Honzova excelentní chůze byla ohodnocena jen jako velmi dobrá, těžko tomu rozumět, Honza měl výbornou známku pouze jednu, za odložení vestoje… Šíří se tu názor, že letos je Čechům vracen loňský Písek… Maureen zatím předvádí bezchybný výkon, z pohledu diváka opravdu luxusní, ale uvidíme, co rozhodčí  Švýcarská poslušnost s výborným odložením vestoje, bohužel kontakty s psovodem u aportů. 91 bodů pro Švýcarsko, 97 Německo!

12:45

Honza Böhm na place, držíme vše, co máme!  S Honzou německý reprezentant Marc-Oliver Radke! Začíná přituhovat a jde se opravdu do finále!  Velmi čistá, rychlá a radostná německá chůze, krásná odložení, ovšem druhý povel při odevzdání všech tří aportů! Vysílačka v pořádku, Honza jde na to!  Honza s Fornym mají líbivou, lehkou chůzi, jsou jako baletky. Krásné obraty, okamžitá usednutí, ale bohužel slabé nárayz po obou odloženích při přivolání i po donesení aportu skokem a šplhem. Vysílačka až na druhý povel, až úplně u plotu, bohužel, jako by Forny za něčím běžel… Celkově i tak působivý výkon, počkejme si na body…  86 bodů Honzíkovi…  87,5 Marc-Oliver Radke.

12:25

Tak pauza skončila a jde se na poslední osmičku!  USA a Ivan Balabanov, s ním Jens Carlseng z Dánska!  Začíná cvičit Ivan Balabanov – krásná přesná chůze, moc pěkné obraty čelem vzad, ale odložení vestoje s několika krůčky. Dva aporty s nepatrným nárazem do psovoda, jinak velmi pěkný výkon. Velmi podobná je i dánská poslušnost, opět pouze lehké doteky po přinesení aportu, ale krásný výkon, který zanechá hluboký dojem… Jens Carlseng 91 bodů, Ivan Balabanov 92,5!

11.55

Na stadionu, kde probíhá IPO, začíná vyhlašování vítězů mondioringu, takže poslední skupina TOP20 asi o něco později…

11.30

Obrany skončily, do 12.00 pauza, pak v osmičce závodníků TOP20 poslední české želízko v ohni – Jan Böhm a Forny ze Soutoku Sázavy!  Držte pěsti s námi, nic není rozhodnuto a kartami pořadí může zamíchat každý jednotlivý závodník!

11.20

Obrana francouzského psa reprezentanta Baddiho Khalida je velmi působivá, pes je tvrdý, energický a rychlý, ale revíry měl ve velikých obloucích, nižší známky z přepadů, celkem 92,5 bodu.

11.10

Revíry by mohl mít Auzzy malilinko  těsnější, proto hodnocení velmi dobré, u vyštěkání trochu poskakoval, a jakmile Petr přišel k maketě, Auzzy přestal vyštěkávat – ale opět velmi dobrá. Pokus o útěk suprový, krásný razantní zákus po přepadu, pěkný zadní doprovod i přepad a opět moc krásný kontrolák, tak jako Antrax. Děkujeme Petrovi s Auzzym za další luxusní výkon pro český tým a Českou republiku!  96,5 bodu, hurááá!

11.05

Julian Hatala a jeho pes měli velmi pěknou, tvrdou obranu, která ale začala neoběhnutím druhé makety a při vyštěkání pes obíhal celou vyštěkací maketu – proto oboje hodnocení v dostatečné, 85 celkem. Nastupuje Petr Foltyn a Auzzy!

10.50

Martin a Antrax na obraně!!!  Těsné a rychlé revíry, super vyštěkání, krásný a razantní pokus o útěk figuranta, precizní zadní doprovod, přepad moc pěkný – a jde se na kontrolák a střet s figuratnem, který je opravdu nevídaný – běží až do poslední chvíle, až do střetu se nezastaví a psy odchytává v pohybu, roztočený s nimi na ruce. Nicméně Antrax je profík a ustál ho se vší parádou! Počkejme si na body této skvělé české dvojice, která stejně jako Petr s Auzzym, kteří nastoupí po Ukrajinci Hatalovi, dělají už několik let české sportovní kynologii jen to nejlepší jméno. Ale to celý český tým – děkujeme! 97 neuvěřitelných bodů pro Martina a Antraxe! 

10.35

Začínají obrany, nastupuje německá reprezentantka Katja Stüwe!  Nádherná razantní obrana, rozhodčí hodnotil v nižší známce pouze vyštěkání, jinak krásné známky a úžasný kontrolák! 94,5 bodu! Na place španělský závodník García – a po něm už Martin Plecháček a Antrax!  Pes španělského závodníka neměl plný zákus po přepadu po útěku, ale třetí povel na pouštěčku po kontroláku, konec a diskvalifikace…:-( Nastupuje Martin!

10.10

Na place Petr Foltyn a Francouz Baddi Khalid!  Česko fandí Péťovi!!!  Při chůzi Auzzy malinko poskakoval, jeden krůček na odložení vestoje, rozhlédnutí po odložení vlehu, ale rozhodčí si hned psali… Aporty velmi pěkné, stejně tak vysílačka!  Pes francouzského závodníka se při chůzi mírně předchází, náraz při přivolání z odložení do lehu, odložení vestoje se dvěma dorovnávacími krůčky, drobný náraz do psovoda při volném aportu, pomalejší ulehnutí na vysílačce. Petr Foltyn 90 bodů, Baddi Khalid 90,5!

9.45

S Ukrajincem Julianem Hatala nastupuje na plac Martin Plecháček!  Martin začal krásnou koncentrovanou chůzí, odložení do sedu perfektní, odložení do lehu Antrax naznačoval už před povelem, ale poslechl naštěstí a odložení skvělé; před začátkem cviku odložení vestoje malý neklid Antraxe, ale samotný cvik v pořádku. Moc hezké aporty s křivějším předsednutím po aportu šplhem, ale bohužel škoda vysílačky – Antrax se po Martinovi ohlížel už asi v polovině placu, nakonec ulehl s otočením se zpět a pár krocích návratu. Ukrajinská poslušnost byla s kontakty na aportech, velmi pěkné odložení vleže a vestoje. Martin 87,5 bodů, Julian 93 bodů!

9.35

Rozhodčí opravili body a přidali jeden Tomáši Taubnerovi na poslušnosti! Tj. 86 bodů!

9.25

Na poslušnost nastoupila další dvojice TOP20, německá reprezentantka Katja Stüwe a Španěl Xerach García. Německá poslušnost byla velmi sympatická, svižná, hrubé chyby nebyly, krásná technika sbírání aportů, hezké překonání metrovky a áčka. Španělský resprezentant García má také pěknou poslušnost, výkony jsou už opravdu velmi vyrovnané, hezké, ale rozhodčí jsou opravdu přísní… Dorovnávací krůčky při odložení vestoje, brnknutí na metrovce. 88,5 bodu pro Německo a 91,5 bodu pro Španělsko.

8.45

Holandská obrana Sandy Lips – luxusní odvolání od makety, nádherné doprovody i plné zákusy, 95 vysokých bodů!  Na place americký závodník Steve Gregalunas, obrana zahájena těsnými revíry i okamžitým vyštěkáním, útěk výborný, zadní doprovod podle rozhodčích fobrý, stejně tak kontrolák, působivá obrana za 88,5 bodu!

9.00

15 minut pauza a po ní začíná další šestice TOP20, ve druhé  dvojici Martin Plecháček a Antrax Ostraryka, ve třetí dvojici Petr Foltyn a Auzzy Ostraryka! Honza Böhm s Fornym ze Soutoku Sázavy nastoupí až ve třetí, osmičlenné skupině závodníků! Držte klukům pěsti

8.40

Na obraně Edgar Scherkl!  Těsné revíry, super odvolání z makety, velmi krásná obrana, při které si rozhodčí v podstatě nedělali poznámky, všechny zákusy hodnoceny ve výborné!  …figurant na kontroláku je velmi razantní, rychlý, na psa křičí celou dobu před střetem se psem, dost závodníků tady má z něho vítr…  Obrana německého reprezentanta ohodnocena vysoko 93,5 body!

8.30

Obrany hodnotí také čtyři rozhodčí, opět supervizor Van Den Bosch, dále rozhodčí z poslušností Vincent Sollare a Mickael Kotters a ze stop Ferenc Suszter! Na place Dánka Karina Annesen! Obrany řídí rozhodčí Van Den Bosch, dává jiné pokyny psovodům, než bylo od rozhodčích předchozí dny, hodně prověřuje ovladatelnost psa, například při vyštěkání nejdříve ukáže rukou na psovoda, nechá ji tak, a až po chvíli dovolí psovodovi přijít. Krásný boj dánského psa při pokusu o útěk figuranta, kontrolák hodnocen jako velmi dobrý, moc hezká obrana za 90 bodů!

8.22

Nastupuje Tomáš!  Revíry v pořádku, stejně tak vystavení a vyštěkání, pokus o útěk na plný zákus, druhý ale pes dobral. Při bočáku mírné odtažení od nohy při obratu vpravo (známka nedostatečná), ale hezký přepad a kontrolák s potleskem publika, krásná česká obrana za 90,5 bodů!

8.10

Začínají obrany první šestice!  Pes Nicka Vanneroma vynechal jednu maketu (revíry hodnoceny jako nedostatečné), krásné vyštěkání a okamžité přiřazení, výborný útěk, ale špatný zákus na kontroláku, známka nedostatečná, 87 bodů!

7.45

Nastupuje poslední, třetí dvojice skupiny na poslušnost (pak začnou obrany této šestice závodníků), a to Sandy Lips z Holandska a Steve Gregalunas z USA!  Sandy Lips – odložení do sedu pomalé, ale krásná obě další odložení, náraz do psovodky při přivolání z odložení dolehu, přiřazení po přivolání z odložení vestoje bylo rovnou k noze. Volný aport pes u psovodky upustil, ale velmi efektiní vysílačka smykem!  Američan má průměrnou chůzi, ale výborná odložení a krásné aporty, luxusní vysílačka!  80,5 pro Sandy Lips a 90 pro Steve Gregalunas!

7.30

Něco málo k systému hodnocení – každý výkon hodnotí čtyři rozhodčí, dva nejvyšší počty bodů se škrtnou a dělá se průměr ze zbylých dvou výsledků. A poslušnosti TOP20 hodnotí supervizor celého mistrovství, Belgičan Alfons Van Den Bosch, rozhodčí, který posuzoval stopy, Švýcar Heins Muller, a pak oba rozhodčí, kteří hodnotili obrany, tj. Jean Bruna z Francie a Roar Kjonstad z Holandska. Technickou část obran figuruje Adrien Perrou a kontroláky Stevy De Groot!

7.20

Na place Edgar Scherkl z Německa a dánská reprezentantka Karina Annesen!  Dánský pes se stáhl v chůzi až po prvním čelem vzad, do té doby byl méně koncentrovaný. Dotek na metrovce cestou zpět, po áčku kontakt se psovodkou a křivé předsednutí, ale moc krásná vysílačka! Poslušnost Edgara Scherkla vynikla výborným odložením do sedu, ale bohužel kontakty se psovodem, pomalé sbírání aportu šplhem a vysílačka se zastavením psa a rozhlížením, zda má ještě pokračovat… 79,5 bodů pro Karinu Annesen a 90 pro Edgara Scherkla.

7.15

Dnes nás ve Francii přivítalo téměř mrazivé ráno a cca 3 stupně Celsia, ale je slunečno a konečně nás snad čeká hezký den!

7.00

Tomáš Taubner a jeho D’Artagnan Lebensborn na place! …a jdou jako první na odložení!  Cvičit jde Nick Vannerom z Belgie!  Psovi Nicka Vanneroma lze vytknout nárazy do psovoda po přivolání z odložení i u aportů, usednutí po aportu šplhem bylo křivé. Jinak pěkný první výkon zakončený okamžitou a rychlou vysílačkou! Tomáš – energická chůze, pes jde celou dobu ve správné poloze, odložení do lehu s pomalejším položením zadku, u odložení vestoje jeden krůček navíc. Velký dotek přes metrovku cestou zpět a křivé předsednutí po aportu šplhem. Ulehnutí na vysílačce sice na první povel, ale až poté, co se „Dartík“ otočil a vrátil se metr zpět. 85 bodů pro Tomáše a 91 pro Nicka Vanneroma!

6.55


Výkony pro TOP20 jsou rozděleny do třech skupin, hned v první skupině a první dvojici nastoupí na poslušnost (7.00) a pak i obranu (8.22) český závodník Tomáš Taubner! S ním ve dvojici z Belgie Nick Vannerom!

6.50

Vítězem Světového poháru FMBB 2016 se včera stal maďarský závodník Arnold Kivago!  2. místo německý reprezentant Karl Heinz Knies a 3. místo patří Švýcarsku a Ursi Gerhard!

6.45

Krásné dobré ráno z francouzského městečka Aubigny Sur Nere, kde dnes proběhne poslední den FMBB 2016, a to v případě IPO jeho grande finále, TOP20 nejlepších a boj o nového mistra světa!
Ad

Pokračováním v prohlížení tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookies.By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. Více informací.More information.

Nastavení cookie na tomto webu je takové, že "umožňuje ukládání cookies", aby vám poskytlo nejlepší možnou stránku pro prohlížení. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

ZavřítClose