ISPU WCH 2016 online, pátek 28. 10.

ISPU WCH 2016 online, pátek 28. 10.

O AKCIVÝSLEDKYHARMONOGRAMGALERIE

16.20

Tímto se s vámi pro dnešek loučíme, nad Langenthalem se za celý den nerozpustila mlha – po sluníčku ani památky, a tak se rády vydáme do teplotně příznivějších míst, abychom se ohřály :-). Přejeme krásné odpoledne, srdečně zdravíme a zítra v 7.30 tu pro vás budeme znovu! 🙂

16.10

Poslední obrana a estonský reprezentant Andrei Hramtsov! 🙂 Slabý zákus při pokusu o útěk, pozorný zadní doprovod se správnou pozicí psa u nohy, opět ale volnější zákus po přepadu. Všeobecně obrana se zákusy, které by mohly být plnější, pes je v nich často neklidný a překusuje, 86 bodů.

16.00

Svůj výkon zahajuje Uwe Wolz z Německa! 🙂 Výborné revíry, první část obrany v pořádku, ale v přepadu po zadním doprovodu menší razance, velmi slabý zákus při kontroláku. Výkon s hezkými pouštěčkami, pozorným dohlídáním, ale se zákusy s rezervou a menší razancí psa, 90 bodů.

15.50

Nedá mi nenapsat, že ProfiDOG.cz je opět jediný, kdo má výsledky ze stop – a přebírají je od nás všichni ostatní, včetně pořadatelů; s Working Dogem máme již domluvu ;-).

15.45

Jako další svého psa na obraně předvede Hans Joachim Müller z Finska! 🙂 Výrazné ověřování revírů, při vybíhání ze čtvrté makety mírná ztráta orientace, ale pes se srovnal. Pěkný pokus o útěk i přepad, čisté pouštěčky, výborný zadní doprovod, při prvním bočním doprovodu ale neukázněnost a doprovod navíc pro korekci psa, stejně tak při příchodu k rozhodčímu, 80 bodů.

15.35

Na place za velké pozornosti všech přítomných Petra Reichmann! 🙂 Velmi razantní pes, který při přepadu po zadním doprovodu dostal figuranta na chvíli do kolen :-). Předcházení při zadním doprovodu a při odchodu na kontrolák pes štěká, průměrný kontrolák, před druhým bočním doprovodem pes zcela neusedl. Nicméně jako celek výrazná, bojovná, energická obrana! Rozhodčí udělil 98 bodů…

15.20

Nastupuje Lenka Humbel ze Švýcarska – ale české kořeny tu jsou! 🙂 Revíry a vyštěkání v pořádku, rozhodčí si ovšem psa při vyštěkání představuje dominantnějšího. Pes se postavil u nohy psovodky ještě před povelem k rozejití na odložení k útěku. Zadní doprovod s předcházením a při dohlídání po přepadu pes seděl opřený předními packami o figuranta a ďobal do rukávu. Kontrolák byl se slabším zákusem, rozhodčí by si přál psa opět více dominantního, 74 bodů.

15.10

Je tu poslední kolečko obran, šestici zahájí finská reprezentantka Emma Hietarinta! 🙂 Těsné a rychlé revíry, okamžité vyštěkávání a precizní odvolání se správnou pozicí psa u nohy. Velmi razantní pes s výraznými zákroky, ale při prvním přepadu povolil zákus – rozhodčí si obecně představuje zákusy klidnější. Po obratu v zadním doprovodu předcházení, následný přepad se zákusem s rezervou. Nádherný kontrolák, jeden z nejlepších, co jsme tu dnes viděli! 🙂 86 bodů.

14.45

V poslední dvojici dnešních poslušností Uwe Wolz z Německa a Andrei Hramtsov, jediný zástupce Estonska! 🙂 Opět další německá precizní práce, radost, výrazná koncentrace a práce psa v přesné pozici u nohy psovoda. Bohužel pes naznačil usednutí, ale odložení nedokončil a zůstal stát. Rychlé a velmi pěkné odložení do lehu, precizní přivolání i přiřazení. Bezchybné odložení vestoje, včetně opět ukázkového přivolání a přiřazení. Volný aport s velkým nárazem do psovoda po přinesení, stejně tak u aportu skokem, ale jinak výborná rychlost provedení i technika sbírání aportů. Aport šplhem opět s velkým nárazem… Vysílačka s kolečkem před psovodem po povelu, ale asi nejrychlejší zaujetí pozice ulehnutí :-), 97 bodů. Estonská ovladatelnost by mohla být rychlejší, pes se místy nekoncentruje. Volný aport s překusy, v mírnějším tempu, stejně tak i další aporty. Pomalejší také vysílačka, s mírně váhavým ulehnutím, 78 bodů.

14.20

V další  dvojici loňská a předloňská mistryně světa ISPU, Petra Reichmann z Německa se psem Hataro vom Lindelbrunn, s ní ve dvojici finský reprezentant Hans Joachim Müller a jeho pes Ringo vom Reusser Land! 🙂 Ovladatelnost je tak přirozená, jako by na světě nebylo nic přirozenějšího… Opravdu velmi působivá, elegantní a koncentrovaná ovladatelnost, na kterou je třeba jen se dívat a těšit se výkonem 🙂 První drobností je droboučký kontakt vousy na bradě psa po přivolání z odložení do lehu a jeden dorovnávací krůček na odložení psa vestoje před přivoláním. Neklidné poštěkávání během aportů, se zvyšující se intenzitou před aportem skokem, překusy před odevzdáním aportu, totéž po aportu šplhem. Neuvěřitelná vysílačka! 🙂 Nastupuje finská dvojice! 🙂 Také finský pes je lehce ovladatelný, koncentrovaný a má radostný projev, ale bohužel se nepovedlo odložení do sedu, pes chvíli váhal, už to i vypadalo, že si sedne, ale nakonec se dorovnal v pozici vestoje. Odložení do lehu v pořádku, vestoje s jedním krůčkem, drobné kontakty po přivolání, stejně tak i po aportech, které jsou ale s velkými překusy a neklidem psa. Vysílačka se změnou směru běhu, nakřivo, otočkou zpět a povelem psovoda na ulehnutí. Zatím nejlepších 97 bodů na poslušnosti pro Petru Reichmann a 81 pro Hanse Joachima Müllera! 🙂

13.55

Se zanedbatelným zpožděním oproti časovému harmonogramu začínají poslední dnešní poslušnosti – šestici výkonů zahájí dvojice Emma Hietarinta z Finska a ze Švýcarska Lenka Humbel! 🙂 …a počasí stále beze změny… 🙂 Ale DJ se skvěle stará o hudbu, aspoň v mezičase mezi výkony a při nástupech závodníků, všude okolo voní svařák, grilované klobásky, ve vzduchu poletuje žluté listí z okolních stromů… – jak jinak si užít krásný podzim než na 25. ročníku mistrovství světa ISPU 2016! 🙂 Velmi lehká, energická a precizní ovladatelnost, pes je na psovodku bezvadně nakoncentrovaný a ve cvicích je přesný, dvojici to na place nádherně ladí! 🙂 Luxusní odložení do sedu i lehu, přivolání s kontaktem a bohužel přiřazení na druhý povel. Odložení vestoje bleskové. Volný aport s překusy při přinášení i předání, lehce neochotné předání. Bohužel po uchopení aportu šplhem kouknutí v běhu na diváky, a tak pes minul áčko… Hezká vysílačka. Ve druhé části poslušnosti několik chyb, ale i tak má výkon drive a šťávu! 🙂 Nastupuje švýcarská dvojice! 🙂 Velmi pěkná ovladatelnost, ale bohužel se nepovedlo odložení do sedu. Odložení do lehu s hlavou vraženou mezi packami :-), rychlé přivolání, včetně velmi prezicního přiřazení. Odložení vestoje s drobným krůčkem na dorovnání, opět povedený závěr cviku. Volný aport s překusy při odevzdávání, které by mohlo být ochotnější a čistější. Tento závěr cviku je bohužel u všech aportů, u aportu šplhem navíc křivé předsednutí, ale chci vyzvednout efektivní přiřazení k noze! 🙂 Bohužel vysílačka se zastavením pár metrů od psovodky a druhý povel, aniž by i tak pes zcela ulehl. Jeho psovodka se ale po celou dobu výkonu příjemně usmívá a má naprostý nadhled! 🙂 82 bodů pro Finsko a 85 pro švýcarskou závodnici se psem Anitor od Deviti vrb z českého chovu! 🙂

13.40

Poslední obranou skupiny je Reinhard Steiger z Rakouska! 🙂 Makety ve velkých obloucích, pátá maketa vynechána, vyštěkání a odvolání z makety v pořádku. Výrazný pokus o útěk, plný zákus, mírné předbíhání v zadním doprovodu, přepad s překusem na rukávu. Bohužel velmi slabý zákus na kontroláku… 83 bodů.

13.30

Nastupuje Angela Stutz ze Švýcarska! 🙂 Makety v pořádku, mohly být těsnější, energické vyštěkání, ale neklidné – pes mění pozici, očekává odvolání z makety. Před odchodem na pokus o útěk povel navíc na udržení psa u nohy. Velmi razantní pokus o útěk, ale přepad se slabým zákusem. Při zadním doprovodu by si rozhodčí přál větší koncentraci na figuranta. Rychlý kontrolák s plným zákusem, ale měl by být stabilnější, stejně tak při přepadu a dohlídání by mělo být podle slov rozhodčího dominantnější, 82 bodů.

13.20

Jako další svého psa představí Marion Herzog z Rakouska! 🙂 Rychlé revíry, energické a intenzivní vyštěkání, ale pokus o útěk jen na špičky. Zadní doprovod před obratem s předcházením, tendence k němu i po obratu, neklidná pouštěčka po přepadu, který byl ale razantní. Neukázněnost psa před bočním doprovodem a druhý povel na přiřazení k noze. Velmi pěkný kontrolák, ale pes nepustil a první diskvalifikace závodu, bohužel…

13.10

Na place Sandra Mertl z Rakouska! 🙂 Revíry se štěkáním psa v běhu a v obloucích, hezké prověřování maket. Intenzivní vyštěkání, pokus o útěk s pouštěním těsně před povelem. Zadní doprovod ve správné pozici psa u nohy, výrazný přepad, pes má okamžité pouštěčky a velmi koncentrovaná dohlídání. Při bočním doprovodu ale utekl psovodce od nohy a šel před figurantem, u rozhodčího si ho musela psovodka k noze přivolat. Velmi rychlý a razantní kontrolák, ale pouštěčka na třetí povel. Před druhým bočním doprovodem si pes dlouho nechtěl sednout, 88 bodů.

12.55

Jako další na place německý závodník Gerhard Schweizer! 🙂 Revíry těsné a rychlé, intenzivní vyštěkání, po povelu na odvolání kolečka mezi maketou a psovodem a přiřazení až na druhý povel. Razantní pokus o útěk figuranta, plný zákus a okamžitá pouštěčka, velmi pozorná dohlídání. Pěkný zadní doprovod i následný přepad s plným zákusem. Kontrolák ale s volnějším zákusem a dobráním ještě ve fázi tlačení figuranta. Ukázkový boční doprovod. Rozhodčí hodnotí obranu jako velmi dominantní, uděluje 96 bodů.

12.40

Za pět minut začnou obrany této skupiny závodníků, jako první nastoupí Johann Kaltenegger z Rakouska! 🙂 …zatím stále mlha a počasí beze změny, ale máme zásobu horkých nápojů od českého týmu, takže vše zvládáme, snad to tak půjde dál! 🙂 Rakouská obrana zahájena revíry v obloučcích, vyštěkání s pauzou při příchodu psovoda, přiřazení nebylo v korektní pozici psa k noze, čisté pouštěčky, ale pouštěčka po zadním doprovodu automatická, bez povelu psovoda. Štěkání a neukázněnost před zahájením bočního doprovodu. Velmi hezký kontrolák s plným zákusem, ale opět pouštění bez povelu. Při dohlídání po přepadu naskakování a kousání do horní části rukávu, velká neukázněnost při příchodu k rozhodčímu, 78 bodů.

12.15

Druhá dvojice představí švýcarskou psovodku Angelu Stutz a dalšího člena rakouského týmu, Reinharda Steigera! 🙂 Výrazně koncentrovaná, přesná a radostná ovladatelnost, odložení rychlá – pouze odložení vestoje s jedním krůčkem. Přivolání po odložení vestoje s nárazem do psovodky. Nárazy i po přinesení aportů, ale v hezkém provedení, rychlé vybíhání pro aporty i sbírání. Aport skokem cestou tam s dotykem, překusy při odevzdání aportů. Obtížnější překonání áčka cestou tam, pěkná vysílačka na závěr výkonu. Nastupuje Reinhard Steiger! 🙂 Pes se místy nekoncentruje, a tak dělá chyby – například obraty čelem vzad volnější. Odložení do sedu okamžité, ale se ztrátou koncentrace na psovoda, rozhlížení i v odložení do lehu. Rychlé a radostné přivolání se správnou pozicí předsednutí. Odložení vestoje s intenzivním čucháním a čuchání i během velmi volného tempa přibíhání ke psovodovi, ten chudák nestačil věřit, co jeho parťák zase vymyslel :-).Volný aport s přiběhnutím nakřivo k psovodovi, překusy. Rozhlížení před psovodem po přinesení volného aportu. Po vysílačce se rozběhl znovu k psovodovi, resp. na místo odložení vestoje, kde už předtím čuchal. Se psem Quantos con todos-los-santos šijí všichni čerti, ale všeobecně tady mají knírači výrazně radostné projevy – jsou to energičtí a veselí psi! 🙂 90 bodů pro Švýcarsko a 75 pro Rakousko! 🙂

11.50

Další dvojice poslušností opět ve znamení rakouských barev – Sandra MertlMarion Herzog! 🙂 První poslušnost ve slabší koncentraci psa v prvním úseku, stáhl se po druhém obratu čelem vzad. Má ale hezký radostný projev. Místo odložení do sedu ukázkové odložení ve stoje, odložení do lehu v pořádku, včetně přivolání, ale odložení vestoje s chůzí po celou dobu až po zastavení psovodky. Neuvěřitelná rychlost sbírání aportů desetiletého psa Yrka von der Villa Klara, je ve skvělé kondici! 🙂 Bohužel aport skokem cestou zpět s oběhnutím překážky. Překusy při odevzdání aportů, vysílačka v pořádku. Ovladatelnost druhé dvojice v neklidu a opět slabší koncentraci, druhý obrat čelem vzad mohl být těsnější. Pomalejší usednutí v odložení do sedu, precizní odložení do lehu, automatické přiřazení po přivolání, bez povelu psovodky. Odložení vestoje s pár drobnými krůčky, hezká koncentrace na psovodku. Neklidné kníkání před aporty, volný aport s drobným nárazem do psovodky a s překusy, které byly i u dalších dvou aportů. Moc pěkná vysílačka! 🙂 7585 bodů pro tuto dvojici! 🙂

11.25

A jsou tu opět poslušnosti! 🙂 Zahájí je Johann Kaltenegger z Rakouska a německý reprezentant Gerhard Schweizer! 🙂 Pes v chůzi hodně poskakuje, při změně tempa do klusu se začuchal a zůstal za psovodem, stáhl se až po druhém obratu čelem vzad, ve skupince a při odchodu z ní opět hopkání. Po odložení do sedu velká nekoncentrace a rozhlížení se. Pomalé odložení do lehu s chvilkou běhu po povelu. Přivolání s ťuknutím po přiběhnutí a velmi pěkným přiřazením. Odložení vestoje s více kroky, rychlé přivolání, ale opět kontakt. Volný aport s překusy při předání, ale hezké tempo vybíhání pro aport i při návratu, pes je ovšem neklidný a štěká. Překusy i při aportu skokem. Rakouský tým včera nastupoval v rakouských horských “krojích” – s krátkými kalhotami a v kloboučcích, Johann v těchto krátkých kalhotách i závodí :-). Vysílačka s během po povelu, a až s následným ulehnutím. Na place německá dvojice! 🙂 Nádherná ovladatelnost s precizní pozicí psa u nohy, je skvěle koncentrovaný, pracuje s lehkostí a v pěkném projevu. Obraty čelem vzad obíháním – těsné a velmi rychlé, krásná práce! 🙂 Bohužel se nepovedlo odložení do sedu, pes zůstal stát. Luxusní odložení do lehu, výborné přivolání s přesnou pozicí psa v předsednutí, přiřazení malinko nedotočené. Bezchybné odložení vestoje, pouze přiřazení opět s nedotočením, pes se sám srovnal. Volný aport velmi rychlý, pěkný ve všech fázích a první potlesk publika :-). Obtížnější překonání áčka cestou tam, skvělá vysílačka! 🙂 A body? 82 pro rakouskou dvojici, 93 pro Německo! 🙂

11.05

Posledním závodníkem této skupiny obran je Ital Menichetti Fosco, po něm už zase šestice poslušností! 🙂 Vyštěkání s volnějším nástupem, pes si nechtěl ulehnout před pokusem o útěk, neúplný zákus. Velmi nekorigovaný zadní doprovod před obratem, po něm se pes trochu stáhl, ale i tak by měla být pozice přesnější. Před bočním doprovodem pes neusedl, ovladatelnost vykazuje nedostatky, zákusy nejsou plné. Další utržení na kontroláku. Druhý povel na pouštěčce po přepadu, 72 bodů.

10.50

Freak vom Hatzbachtal a Barbara Steffelbauer na place – o skvělé body z této disciplíny zabojuje opět Rakousko! 🙂 Těsné a rychlé revíry, štěkání při obíhání druhé makety, třetí maketa vynechaná, vyštěkání už v pořádku, ale povel navíc na korekci psa po odvolání. Velmi razantní pes, rychlé zákroky, zákus po zadním doprovodu neúplný, ale samotný zadní doprovod velmi pěkný – koncentrovaný a ve správné pozici u nohy. Kontrolák s větší brzdou, zákus s rezervou, ale během celého výkonu okamžité pouštěčky a výrazná dohlídání. Nicméně krásný výsledek osmiletého psa, ohodnocený 85 body.

10.40

A rakouská jízda pokračuje – na obraně jde svého psa Sido con todos-los-santos předvést Gustav Neubauer! 🙂 Těsné a rychlé revíry, intenzivní vyštěkání, pěkné přiřazení k noze, plné zákusy v pokusu o útěk i přepadu, ale při druhé pouštěčce neklid. Hezký zadní doprovod, velmi pěkný boční doprovod. Volnější zákus po posledním přepadu, pouštěčka na hranici druhého povelu. Rozhodčí by si přál v zákrocích psa více razantního a klidnější zákusy, 93 bodů.

10.25

Jako další nastupuje Hermann Mertl z Rakouska! 🙂 Hezké ověřování maket, ale obíhání v obloucích, vyštěkání s okamžitým nástupem, ale s jednou pauzičkou. Výrazný pokus o útěk, razance zákroku při předadu a velmi čisté, okamžité pouštěčky s koncentrovaným dohlídáním, druhý zákus ale byl s rezervou. Zadní doprovod s tendencí k vyrážení, pes nedrží korektní pozici u nohy psovoda. Luxusní kontrolák a 82 bodů za celý výkon. Německý rozhodčí Arnold Hupfauer hodnotí velmi důkladně, stejně jako rozhodčí poslušností, Švýcar Werner Haag – hodnocení probíhá v němčině v případě obou disciplín, moderátorka pak body opakuje a překládá i do angličtiny.

10.20

První obrana MS ISPU 2016 a maďarský závodník András László! 🙂 Revíry rychlé a těsné, rozhodčí je hodnotí známkou výborná, vyštěkání by mohlo být ještě o něco intenzivnější, ale opět známka výborná. Překus na rukávu při pouštěčce po pokusu o útěk, velmi koncentrovaná dohlídání, výborný přepad s plným zákusem. Při zadním doprovodu opakovaně předbíhání, pěkný přepad s plným zákusem. Okamžité pouštěčky během celého výkonu. Horší ovladatelnost při odchodu na kontrolák. Bohužel pes se nechytil na kontroláku. Druhý povel na pouštěčku při posledním přepadu, celkem 90 bodů.

9.55

Ve třetí dvojici Menichetti Fosco z Itálie a s ním ve dvojici náhradní pes! 🙂 První obrat čelem vzad by mohl být těsnější a při všech obratech pes ztrácí koncentraci – měl by být více koncentrovaný a v přesnější pozici u nohy psovoda. Odložení do sedu by mohlo být ještě o chloupek rychlejší, stejně tak odložení do lehu a při zahájení klusu na odložení pes vyrazil vpřed. Velký náraz do psovoda po prvním přivolání, odložení vestoje na druhý povel, a i po něm pes ještě chvíli běžel. Velmi pěkný aport skokem, hezké předsednutí, po přinesení aportu šplhem drobný kontakt. Nádherná rychlá vysílačka, 83 bodů! 🙂 Na place náhradní pes, po něm začnou obrany této pětice psů, která právě skončila… Na hřišti stále mlha a sedm stupňů Celsia, ale je tu relativně hodně diváků :-).

9.25

Druhá dvojice poslušností je čistě rakouská – představí se Gustav NeubauerBarbara Steffelbauer! 🙂 Pes Sido con todos-los-santos je nádherně koncentrovaný, jde v přesné pozici u nohy psa, má výrazně radostný projev, ale celou dobu při chůzi kníká a při změně tempa si i štěkne :-). Obraty rychlé a těsné, nádherné rychlé odkládačky, ale přivolání z odložení do lehu nakřivo v předsednutí. Luxusní odložení vestoje, včetně těsného přivolání, rychlé přiřazení. Skvělé tempo sbírání aportů, vysoké elegantní skoky přes metrovku, ale obtížnější sebrání. Velmi pěkný aport šplhem, s drobným neklidem při odevzdání, pes úplně nedosedl po přiřazení k noze. Při vysílačce náznak ulehnutí před povelem, ale jinak výrazné tempo, okamžité ulehnutí. Poslušnost rakouské závodnice Barbary Steffelbauer opět v koncentraci a výrazně radostném projevu psa, při změně tempa do klusu lehké předbíhání, ve skupince by pes měl jít těsněji u nohy. Usednutí v prvním odložení by mohlo být rychlejší, výrazné čuchání okolo sebe v odložení do lehu. Odložení vestoje s drobným krůčkem a ztráta koncentrace na psovoda a rozhlížení se. Těsně před psovodkou se pes zastavil, rozhlédl se, a až pak předsedl, přiřazení k noze za psovodku. Aport skokem cestou zpět s dotykem, aport šplhem s nárazem do psovodky a s překusem. Vysílačka v hezkém tempu, ulehnutí po směru běhu, ale pomalejší položení zadku :-). 93 bodů pro Gustava Neubauera a 88 bodů pro jeho kolegyni z týmu 🙂

9.05

Máme první výsledky ze stop – Helena Glänznerová získala úžasných 95 bodů na stopě! 🙂 Děkujeme Jirkovi Tomkovi za čerstvý horký čaj, kterým jsem si okamžitě a dokonale spálila pusu :-). Ale je výborný, citronový 🙂 Vedoucí týmu Jirka Škubal na nás hned myslí s výsledky, český tým je úžasný a skvěle s námi spolupracuje, děkujeme! 🙂

9.00

Nyní už ale na place maďarský závodník András LászlóHermann Mertl z Rakouska! 🙂 Výkony 25. ročníku Mistrovsví světa ISPU 2016 právě začínají! 🙂 Maďarská poslušnost začala v hezké koncentraci, kterou pes ztratil na chvíli před prvním obratem čelem vzad. Pes má radostný projev, jde přesně v pozici u nohy psa. Okamžitě usedá v první části ovladatelnosti, také odložení vsedě je rychlé a v plné koncentraci na psovoda. Odložení do lehu ale mělo být okamžitější, pes ještě kousek popoběhl se psovodem. Slabý náraz do psovoda po přivolání. Hezké odložení vestoje, včetně přivolání. Bohužel kontakty tam i zpět na metrovce a pes nechtěl odevzdat aport, druhý povel. U všech aportů výrazné překusy. Vysílačka s chvilkovým během zpět po povelu. Na place rakouský závodník Hermann Mertl! 🙂 Velmi radostný pes, ale téměř chybí koncentrace na psovoda v prvním úseku chůze, pes se mírně stahuje až po prvním obratu čelem vzad. Velmi volná pozice u nohy ve skupince. Odložení do sedu v pořádku, do lehu okamžité a přesné, výborné přivolání a přiřazení, odložení vestoje s pár dorovnávacími krůčky. Při příchodu na volný aport pes na chvíli zůstal za psovodem, začuchal se a řešil nějaký problém na zadní noze :-). Nádherné tempo vybíhání pro aport, ale uchopení na druhý pokus. Metrovku cestou zpět s aportem oběhl. Po aportech nárazy. Vysílačka v pořádku. 80 bodů pro Maďarsko, 82 bodů pro Rakousko! 🙂

8.50

Výkony na place 25. ročníku MS ISPU budou zahájeny šesticí poslušností, tato skupina bude mít hned poté i obrany. V první dvojici se představí András László z Maďarska a Hermann Mertl z Rakouska! 🙂 A co čeká český tým? Pouze stopy: v 10.15 zabojuje Helena Glänznerová, v 10.45 Hana Musilová, ve 13.00 Kateřina Zwillingová a v 16.15 Dita Silberová – držíme pěsti! 🙂 Karla Taušová má pro dnešek volno a bude čerpat síly na další den :-).

8.40

Také český tým je v dobrém rozpoložení, Jirka Tomek nám na přivítanou přišel nabídnout slivovičku, kterou já jsem sice odmítla, protože jsem řídila, ale Terezka – aby neurazila – si trochu dala. Takže jestli jsou rozmazané fotky, známe důvod ;-). ProfiDOG.cz opět sdílí společné zázemí s Working Dogem, tímto zdravíme Christiana a Eliase, do Halle i Torstena!

8.35

Něco málo k večernímu losování – proběhlo ve slavnostním stanu vedle hřiště, nejdříve si vedoucí týmů vylosovali čísla, v jejichž pořadí nastupovaly jejich týmy. Český tým na základě losu vedoucího týmu, Jirky Škubala, nastupoval jako čtvrtý :-). Startovní čísla byla napsána zespodu sáčku se švýcarskými karamelkami, losování bylo moderováno v němčině a angličtině a pořadatelé zatím odvádějí opravdu dobrou práci – jsou velmi příjemní, vše funguje na čas, také mezi závodníky vládne veliká pohoda! 🙂

8.30

Krásné dobré ráno z Langenthalu! 🙂 Den se probouzí do krajiny zahalené mlhou, ale předpovědi vypadají nadějně – přestože je zatím cca pět stupňů Celsia, mělo by být počasí polojasné a okolo 13 stupňů. Tak věřme tomu! 🙂
Ad

Pokračováním v prohlížení tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookies.By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. Více informací.More information.

Nastavení cookie na tomto webu je takové, že "umožňuje ukládání cookies", aby vám poskytlo nejlepší možnou stránku pro prohlížení. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

ZavřítClose