ISPU WCH 2016 online, sobota 29. 10.

ISPU WCH 2016 online, sobota 29. 10.

O AKCIVÝSLEDKYHARMONOGRAMGALERIE

17.30

Tímto se s vámi pro dnešek opět loučíme, a nebudu tentokrát zastírat, že celý den si tento moment nepřejeme víc… 🙂 Dnešek byl velkou zkouškou, zima ještě horší než minulý týden v Třeboni, na sezení venku u počítače už tohle počasí opravdu není. Zítra v 8.00 budeme pro letošní rok ještě naposledy ONLINE, buďte tu s námi a velkými knírači opět i vy! 🙂 Krásný večer ze Švýcarska, my jedeme dát si horkou sprchu na hotel 🙂

17.20

Poslední výkon dne – na obranu nastupuje česká reprezentantka Helena Glänznerová! 🙂 Pes je velmi rychlý, ale úplně neověřuje makety, při prvních dvou maketách štěká. Okamžitý nástup vyštěkání, je intenzivní a velmi energické, precizní odvolání z makety. Plný a pevný zákus na útěku i při přepadu, čisté a okamžité pouštěčky. Koncentrovaný zadní doprovod v přesné pozici u nohy, razantní přepad, opět bezchybná pouštěčka a energické dohlídání. Nádherný kontrolák, při kterém pes málem sundal figuranta! 🙂 Přepad také moc povedený, razantní obrana, skvělá práce české dvojice a posledních 91 bodů druhého dne MS ISPU 2016 – rozhodčí ohodnotil revíry pouze ve známce dobrá a zákusy by si představoval ještě stabilnější.

17.05

Předposlední obranou dneška je Daniela Senn, opět členka švýcarského reprezentačního týmu! 🙂 Rychlé a těsné revíry s výrazným ověřováním, vyštěkání s okamžitým nástupem a intenzivní. Pokus o útěk i přepad jen na špičky, pouštění by mohlo být okamžitější. Bohužel kontrolák opět se zákusem s rezervou, ale hezký přepad, 87 bodů.

16.55

Nyní už reprezentant Švýcarska a Hans Kaeslin! 🙂 Od čtvrté makety pes utekl rovnou na šestou, okamžité vyštěkání, hezké odvolání. Výrazný pokus o útěk i přepad, pěkné plné zákusy, ale pouštěčka po útěku měla být čistější, pozorné dohlídání. Zadní a první doprovod v pořádku, nádherný kontrolák! 🙂 Druhý boční doprovod s větším neklidem psa. Další působivá obrana a 90 bodů.

16.40

K výkonu obrany nastupuje Lars Olsson ze Švédska! 🙂 Další skvělá obrana, zahájená revíry s výrazným ověřováním, dvě z maket by si ale rozhodčí přál oběhnuté ještě rychleji. Štěkání výborné, razantní pokus o útěk i přepad, čisté pouštěčky a velmi pozorné dohlídání. Ukázkový zadní doprovod, kontrolák v rychlosti, přepad s dalším pevným a plným zákusem, velmi hezké oba boční doprovody. Pes je ve svém výkonu rychlý a skvěle koncentrovaný na figuranta, dominantní a sebevědomý, rozhodčí oceňuje práci dvojice na 98 bodů! 🙂

16.30

Na place Helmut Losekam z Německa! 🙂 Velmi působivý výkon, fenka je rychlá a razantní, do rukávu jde s velkou energií, přičemž je i současně hezky ovladatelná. Pouštěčka po kontroláku, který byl ve skvělé rychlosti, mohla být čistější a zákus následného přepadu plnější. I tak moc pěkný výkon za 93 bodů! 🙂

16.20

A jsou tu poslední dnešní obrany, které zahájí Maria Ezelius ze Švédska! 🙂 Od třetí makety pes utekl k páté, pak čtvrtá a šestá. Vyštěkání okamžité, odvolání výborné. Pes je nespoutaný živel, je razantní, má pěkné zákusy, ale místy je hůř ovladatelný, tak jako na poslušnosti se až motá psovodce pod nohy. Kontrolák mohl být rychlejší, po přepadu neklid na rukávu a povolení, 87 bodů.

15.55

Ve třetí dvojici této skupiny, se švýcarskou závodnicí Daniela Senn, nastupuje členka českého týmu Helena Glänznerová! 🙂 Se začátkem chůze švýcarské dvojice se český pes Hannibal Barkas Radinie bohužel nejdříve posadil a při druhém výstřelu postavil, ulehl ve chvíli, kdy švýcarská dvojice šla do skupinky. Švýcarský výkon by mohl být místy ve větší koncentraci, ale jinak je pes hezky ovladatelný a má příjemný projev. Aport volný s překusy, skoky cestou tam i zpět s kontaktem na hrudníku psa, aport šplhem v hezkém tempu, ale opět kontakt a překusy. Vysílačka na třetí povel, bohužel, jinak ale hezký výkon – dvojice na place působila sportovně a hezky se na ně dívalo, Maria má ve vlasech dokonale vystříhané psí packy! 🙂 Nyní už Helena Glänznerová! 🙂 Pes je trochu neklidný, v chůzi pokníkává, ale nemění pozici, je koncentrovaný a dvojice má pěkné obraty. Odložení do sedu naznačené, ale nedokončené, až se pes znovu úplně postavil. Odložení do lehu v pořádku, rychlé přivolání – Hannibal je velmi radostný a rád se ke své paničce vrací :-). Bohužel odložení vestoje s více kroky a nezanedbatelný náraz do psovodky po přivolání. Aporty s překusy, hrubšími nárazy při přinášení a neklidný zvukový doprovod psa… Velmi hezká vysílačka! 🙂 87 bodů pro švýcarskou dvojici, 82 bodů pro Helenu a Hannibala! 🙂

15.25

Ve druhé dvojici se představí na poslušnosti Lars Olsson ze Švédska a s ním ve dvojici člen švýcarského týmu, Hans Kaeslin! 🙂 Švédská ovladatelnost přirozená a harmonická, pes jde celou dobu první části koncentrovaně u nohy psovoda v korektní pozici. Odložení do sedu mohlo být rychlejší, okamžité odložení do lehu, výborné přivolání a přiřazení, luxusní odložení vestoje ve všech fázích cviku. Volný aport s překusy při přinášení činky, drobný náraz do psovoda. Aport skokem opět s překusy, ale bez kontaktu, hezké skoky. U aportu šplhem znovu překusy a neochotné odevzdání. Moc hezká vysílačka! 91 bodů :-). Nastupuje Hans Kaeslin! 🙂 Pes je v chůzi hodně neklidný a celou první část před obratem čelem vzad a úsek po něm proštěkal. Ale nemění pozici a je správně koncentrovaný. Místo odložení do sedu pes zůstal stát. Odložení do lehu v pořádku, ale přivolání s kontaktem. Odložení vestoje s pozvolnými dorovnávacími krůčky, tentokrát přivolání v pořádku. Aport hodem s drobným nárazem do psovoda a překusy, které jsou u všech aportů během odevzdávání, 83 bodů.

14.40

Poslední dnešní šestici zahájí Maria Ezelius ze Švédska a Losekam Helmut z Německa. V poslední, třetí dvojici této skupiny máme další českou reprezentantku, Helenu Glänznerovou! 🙂 Švédská ovladatelnost je hopkavá, pes má zadní část těla vytočenou od psovodky a místy až překáží v chůzi. Při střelbě se pes z dlouhodobého odložení zvedl a utekl do makety za psovodem. Hezké odložení do sedu, při příchodu psovodky se pes postavil. Odložení do lehu se ztrátou koncentrace a čucháním, odložení vestoje s krůčky a přivolání s náskokem do psovodky. Aporty ve svižném tempu vybíhání, ale nárazy při přibíhání s aporty, překusy. Pěkná vysílačka na závěr výkonu, 81 bodů. Nastupuje německá dvojice! 🙂 Koncentrovaná, rychlá a radostná ovladatelnost. Precizní odložení do sedu i do lehu, rychlé přivolání, efektní přiřazení, zapíchnuté odložení vestoje, nádherné přivolání, zatím parádní výkon! 🙂 Volný aport s nárazem do psovoda a pozice předsednutí nebyla úplně korektní. Vyběhnutí na aport skokem i šplhem bez povelu, nedosednutí po aportu skokem, moc hezká – okamžitá a rychlá – vysílačka! 🙂 78 bodů.

14.30

Poslední ve skupině je taktéž z Itálie Emilio Laise! 🙂 Velmi rychlé revíry, při vyštěkání by si ale rozhodčí přál psa sebevědomějšího. Výrazný pokus o útěk figuranta i přepad, čistá pouštěčka a intenzivní dohlídání. Ovšem jen průměrný kontrolák, kterému chyběla rychlost, celkově by si rozhodčí přál ve výkonu více dominance a sebevědomí, 79 bodů.

14.25

Předposlední obranou této skupiny je italský závodník Enzo Stivanello! 🙂 Některé makety vynechané a celkově obíhání zmatečné, ale velmi pěkné, intenzivní vyštěkání, odvolání na druhý povel s opakovanou korekcí k noze psovoda. Bohužel při pokusu o útěk nedostihl pes figuranta, a tak diskvalifikace.

14.15

Na place Niina Vainio z Finska! 🙂 Revíry z výrazným ověřováním, ale měly by být rychlejší, s výjimkou šesté makety, kam se pes přiřítil kosmickou rychlostí! 🙂 Pouštěčky by mohly být čistější, při zadním doprovodu se pes malinko zpozďuje a odtahuje od nohy psovodky. Energické zákroky, rychlý kontrolák, ale v některých zákusech jsou rezervy a mohly by být stabilnější, 90 bodů.

14.00

Jako další Bernhard Reinelt z Rakouska! 🙂 Velmi těsné a rychlé revíry, jedny z nejlepších. Okamžité vyštěkání, jedna pauzička, čisté přiřazení. Moc hezká ovladatelnost a razance v zákusech, skvělý zadní doprovod a následný přepad. Razantní zákroky, skvělý kontrolák, ale při druhém bočním doprovodu se u rozhodčího pes neposadil, 95 bodů.

13.50

Na obranu nastupuje Hanka Musilová! 🙂 …a v Langenthalu je sluníčko, není možné, záchrana před omrzlinami rukou přišla na poslední chvíli! 🙂 Revíry by mohly být o něco těsnější u třetí a páté makety a s výraznějším ověřováním. Energické a intenzivní vyštěkání, moc pěkné odvolání z makety. Razantní pokus o útěk i přepad, pes má plné zákusy a čisté pouštěčky, soustředěná dohlídání. Rychlý, výborný kontrolák s opět plným a pevným zákusem, skvělý výkon jako celek a 96 bodů od rozhodčího! 🙂

13.35

Za pět minut začnou obrany této skupiny, zahájí je Mari Ylivinkka z Velké Británie! 🙂 Těsné revíry s ověřováním, při odvolání z makety kolečko před psovodem navíc. Pokus o útěk s plným zákusem, čistá pouštěčka, stejně tak hezký přepad. Moc pěkný zadní doprovod, korektní vzdálenost od figuranta, ale při přepadu by si přál rozhodčí psa více dominantního, stejně tak při kontroláku, 86 bodů.

13.10

Poslední dvojici skupiny tvoří Enzo Stivanello z Itálie a jeho krajan Emilio Laise! 🙂 První dvojice zahájila výkon ve slabé koncentrovanosti psa, pes udělal v prvním úseku chůze kolečko, chvilku si i čuchal. Místo odložení do sedu chůze za psovodem a místo odložení do lehu běh vedle psovoda, stejně tak i odložení vestoje. Pes je těžko ovladatelný a neukázněný, více bych výkon s ohledem na psovoda raději nerozepisovala… Ale pes má veselý projev, to je důležité :-). K výkonu se chystá druhá italská dvojice! 🙂 A to je už jiné kafe – pes by naopak mohl mít radostnější projev, ale jinak je koncentrovaný a jde v přesné pozici u nohy. Velmi pěkné odložení do sedu, také odložení do lehu je rychlé a přesné, ale přivolání je velmi pomalé. Odložení vestoje v pořádku, přivolání tentokrát rychlejší a v hezké pozici předsednutí s rychlým přiřazením. Aporty s drobnými překusy, vysílačka s náznakem ulehnutí za polovinou hřiště, takže psovod raději dal povel. 34 bodů pro první dvojici a ani rozhodčí nezabíhal do detailů, pouze prohlásil, že pes není na tuto akci připraven. 80 bodů pro druhou dvojici.

12.45

V další dvojici Reinelt Bernhard z Rakouska a Vainio Niina z Finska! 🙂 Rakouská ovladatelnost velmi pozorná a harmonická, precizní pozice u nohy psovoda, pes má radostný projev. Odložení v pořádku, ale odevzdávání aportů s neklidem a překusy. Nádherná vysílačka na závěr působivého výkonu teprve tříletého psa! 🙂 Nastupuje finská dvojice! 🙂 Opět moc hezký výkon, energický a radostný, bez hrubých chyb v první části poslušnosti, ale aporty jsou s překusováním už při přinášení aportu a s neklidem  při odevzdávání, z áčka pes skáče přímo z vrchu. Hodně dobrá vysílačka – rychlá a okamžitá, s ulehnutím po směru běhu! 🙂 9188 bodů pro tuto dvojici!

12.20

A máme tu další šestici poslušností, které zahájí jediná reprezentantka Velké Británie, Mari Ylivinkka s Tintenfass Patric HR’s Son, a s ní další české želízko v ohni – Hanka Musilová a Frenklin ze Slunečné verandy! Svištíme dál – aspoň se zahřejeme! 🙂 Poslušnost britské dvojice zahájena velmi krásnou ovladatelností, pozornou, radostnou, svižnou. První obrat čelem vzad mohl být o fous – když jsme u velkých kníračů 🙂 – těsnější, ale zbytek první části bezchybný. Mari používá finské povely, asi tady ta Británie nebude úplně dominantní… 🙂 Odložení v pořádku, ale po prvním přivolání hopkání psa okolo psovodky, stejně tak při příchodu k aportům. Aporty s drobnými nárazy a překusy po přinesení. Moc hezká vysílačka. Celkově velmi působivý výkon, 93 bodů! 🙂 Hana Musilová na place! 🙂 Frenklin jde v pozici lehce před psovodkou, ale nemění ji. Je krásně koncentrovaný, výkon má eleganci, je harmonický a čistý. Bohužel první chyba při přípravě na odložení do lehu – pes  vyrazil jako na vysílačku. Pak už odložení v pořádku, hezká přivolání. Při aportu skokem bohužel velký kontakt cestou tam. Aport šplhem v pořádku, pes má blesková vybíhání pro aporty. Naprosto famózní a nejlepší vysílačka mistrovství! 🙂 90 bodů …a český tým drží spolu a fandí, je to skvělá změna, protože lidí v publiku je hodně, ale asi nejsou úplně zvyklí fandit, nejsou slyšet… To není výtka – každá země je jiná, každé plemeno má okolo sebe trochu jiný typ lidí a je zajímavé tyto drobnosti sledovat 🙂

12.05

Nastupuje Kimmo Kielenniva  z Finska! 🙂 Lehké zmatky v revírech, ale nakonec se povedly všechny makety, energické vyštěkání, velmi rychlé zákroky, dominantní dohlídání. Před druhým bočním doprovodem se fenka neposadila, 81 bodů.

11.55

Na place Kateřina Zwillingová! 🙂 Držíme pěsti, jde se na to! 🙂 Revíry rychlé a těsné, výborná práce, vyštěkání zahájeno okamžitě, ale přiřazení bohužel nejdříve k pravé noze, až pak se fenka srovnala. Pokus o útěk s nádherným zákusem, okamžitá pouštěčka, také druhý zákus plný, koncentrovaný a přesný zadní doprovod, plný zákus po přepadu, doposud skvělá práce – a jde se na kontrolák! 🙂 Opět výborný zákus, okamžitá pouštěčka a pozorné dohlídání. V přípravě na boční doprovod by fenka mohla jít těsněji u nohy psovodky. České publikum je po skončení výkonu velmi slyšet – tleská a vyjadřuje dvojici na place svůj obdiv a podporu! 🙂 Rozhodčí chválí pozornost a dominanci feny a plnost zákusů, většina známek ve výborné nebo velmi dobré, nádherná práce za 95 bodů! 🙂

11.45

Mia Luotamo nastoupí na obranu podle harmonogramu, tj. v 11.45! 🙂 Revíry rychlé, vyštěkání intenzivní, ale oba první zákusy na loket a slabé zákusy. Koncentrovaný zadní doprovod, razantní přepad, ale v dohlídání orientace na psovodku při jejím příchodu. Kontrolák s utržením a slabší zákus po přepadu, 72 bodů.

11.25

Jako další nastupuje Martina Moormann z Německa! 🙂 Rychlé a těsné revíry, vyštěkání a odvolání v pořádku, energický a výrazný pokus o útěk, okamžitá pouštěčka a intenzivní dohlídání. Druhá pouštěčka už ale ochotná méně. Skvělý kontrolák, ale opět dvojí pouštěčka, stejně tak i po přepadu, 82 bodů.

11.15

Na obranu nastupuje první závodník této skupiny, Paul Stucki ze Švýcarska! 🙂 Makety v obloučích, váhavěji zahájené vyštěkání, pauza při příchodu psovoda – rozhodčí by chtěl vyštěkání sebevědomější. Druhý povel na položení psa před útěkem. Plný zákus v pokusu o útěk i při přepadu. Ďobnutí do rukávu při dohlídání po přepadu, zadní doprovod v nepřesné pozici psa u nohy po obratu, měl by být koncentrovanější. Hezký kontrolák. Pouštěčka po přepadu automatická, ale pouštění neklidné a nervózní, 78 bodů.

10.50

A konečně máme na place členku českého týmu – nastupuje Kateřina Zwillingová, s ní ve dvojici Kimmo Kielenniva z Finska! 🙂 Fenka Dara Giom von Elberfeld má pozorný, radostný a koncentrovaný projev, jde správně u nohy psovodky, mají rychlé a přesné obraty čelem vzad, ale po obratu vlevo chvilkový zmatek a zaostání. Hezké odložení do sedu, odložení do lehu v plné koncentraci, rychlé přivolání a přiřazení, jeden krůček na dorovnání v odložení vestoje, přivolání s náskokem do psovodky. Volný aport s překusy při odevzdání aportu, stejně tak u aportu skokem i šplhem a u druhého aportu méně ochotné odevzdání. Vysílačka bohužel až na druhý povel, fenka běžela na konec hřiště, pak se otočila a chvilku něco čuchala, teprve poté ulehnutí. Celkově ale velmi slušný výkon této české dvojice! 🙂 Finský pes je hodně uštěkaný, ale když neštěká, tak se nekoncentruje. Dara Giom na dlouhodobém odložení štěká také. Odložení do sedu pomalejší, odložení do lehu by také mělo být okamžitější, neuvěřitelně rychlé přivolání, ale s nárazem do psovoda. Místo odložení vestoje si fenka lehla. Je opravdu hodně uštěkaná. S volným aportem si při přinesení hraje a běhá okolo psovoda, totéž s aportem skokem, veliká neukázněnost na vysílačce a opakované povely. Toto je rozhodně nejvíce temperamentní zvíře, které jsme tu viděli, ale to je zároveň i problém této fenky, kvůli kterému dělá opravdu psí kusy. 84 bodů pro Českou republiku a 57 pro Finsko.

10.25

Výkony další dvojice zahájí náhradní pes místo odstoupivší rakouské závodnice Renaty Keck, jako druhý se předvede Mia Luotamo z Finska! 🙂 Po prvním obratu čelem vzad má pes tendeci jít více vzadu za psovodkou, jinak je ale ovladatelnost pozorná, svižná a radostná. Místo odložení dosedu pes zůstal stát, místo odložení do lehu také. Přivolání s nárazem, ale v hezké rychlosti. Výborná rychlost sbírání aportů, ale po volném aportu přiběhnutí nakřivo a překusy. Totéž s aportem skokem i šplhem. Vysílačka se nepovedla ani na třetí povel, pes se vrátil na střed osy postupu a pak se posadil. Na dlouhodobém odložení se zvedl a odešel, byl celou dobu u své psovodky, 60 bodů.

10.00

Další pětici poslušností (odstoupilo startovní číslo 15, Renate Keck z Rakouska) zahájí dvojice Paul Stucki ze Švýcarska a německá závodnice Martina Moormann! 🙂 Švýcarská poslušnost na začátku ve slabší koncentraci, pomalejší první obrat čelem vzad a volnější pozice u nohy ve skupince. Moc pěkné odložení do sedu, rychlé a koncentrované. Odložení do lehu opět rychlé, ale již chvilková ztráta koncentrace, přiřazení k noze nakřivo. Odložení vestoje s více kroky. Při běhu pro aport skokem pes aport přeběhl, jinak ale všechny aporty pěkně provedené, rychlé, pouze u aportu šplhem se pes přiřadil nakřivo. Vysílačka nakřivo, ale s okamžitým ulehnutím, 90 bodů. Nastupuje Martina Moormann! 🙂 Hezká ovladatelnost, svižné tempo psa, čistě provedená odkládačka do sedu, rychlé odložení do lehu, rychlé přivolání a přiřazení, odložení vestoje s pár krůčky a další popojití před přivoláním. Velmi pěkné a čisté druhé přivolání. Volný aport s nárazem do psovodky po přinesení. Neklidné odevzdávání, ale jinak rychlé aporty, na konec výkonu luxusní vysílačka! 🙂 Krásných 91 bodů! 🙂

9.45

Lutz Denner z Německa je dalším závodníkem na obraně a posledním v této skupině, poté makety na place opět vystřídají metrovka a áčko – a v první skupině, jako pátá v pořadí, nastoupí bojovat za české národní barvy Kateřina Zwillingová! 🙂 Po přiběhnutí do makety ťuknutí do rukávu, intenzivní vyštěkání, okamžité a přesné přiřazení. Hezký zadní doprovod a velmi razantní přepad s pevným a plným zákusem. Tvrdá srážka na kontroláku, ale pes to dal. Pěkný výkon za 97 bodů.

9.35

Jako další svého psa předvede Galina Sidorenko z Ruska! 🙂 Rychlé revíry, intenzivní vyštěkání, odvolání v pořádku, výrazně bojovný pes, hezký zadní doprovod. Kontrolák v rychlosti, ale pes se bohužel utrhl… 87 bodů.

9.25

Na obranu nastupuje italský závodník Ario De Benedictis! 🙂 Volnější tempo revírů, ale pozorné ověřování, okamžité vyštěkání, pomalejší přiřazení po odvolání. Razantní zákroky, okamžité a čisté pouštěčky po pokusu o útěk i přepadu. Výborný zadní doprovod, plný zákus v přepadu, energické dohlídání. Kontrolák se slabou brzdou, pěkná pouštěčka a dohlídání, slabší zákus po přepadu a překus před pouštěčkou, 93 bodů.

9.15

V Langenthalu už je světlo, ale strašná zima… Jirka Tomek naštěstí nezklamal a zachránil nám zase život čajem, kterým si já osobně zahřívám hlavně ruce, protože dnes už zase nemůžu psát, jak je mám zrmzlé… Děkujeme! 🙂 …jestli ještě tuhle akci přežijeme, tak pak už všechno… 😉

9.10

Jako další nastupuje Mariya Bogdanovich z Ruska! 🙂 Bohužel zmatky v revírech, pes neoběhl pátou maketu a obtížněji vyhledal šestou, v zákusu při pokusu o útěk neklid a překus, pozorné dohlídání. Nepřesná pozice u nohy při zadním doprovodu, pěkný kontrolák. Zatím první kupírovaný pes letošního mistrovství si na obraně vybojoval 78 bodů.

9.00

Obrany právě začaly! 🙂 Revíry v obloučcích, ale s ověřováním, vyštěkání v pořádku, ale po přiřazení k noze si pes lehl – druhý povel. Při dohlídání po přepadu napadnutí rukávu, pes je nadržený a při zadním doprovodu vyráží dopředu. Výrazný přepad, ale bohužel velká neukázněnost při bočním doprovodu, pes se zařadil po rozejití k figurantovi, další povel psovoda na přiřazení. Nádherný kontrolák! 🙂 Při dohlídání po přepadu slabá orientace na figuranta, pes sledoval diváky a pak napadl rukáv. Celkově výrazná obrana s čistými pouštěčkami, pes je velmi dominantní, ale chyby v ovladatelnosti, 85 bodů.

8.45

Obrany měly začít v 8.50 finskou závodnicí, ale protože odstoupila kvůli zranění, zahájí první dnešní obrany německý závodník Wilfried Wasielewski v 9.00 podle časového harmonogramu :-).

8.15

Ve třetí dvojici této skupiny nastoupí ruská reprezentantka Galina Sidorenko a s ní Lutz Denner z Německa! 🙂 Ruská poslušnost je elegantní, působí lehce a sportovně, pes je krásně nakoncentrovaný a jde ve správné pozici u nohy. Okamžité a velmi rychlé odložení do lehu. Přiřazení s vysokým skokem psa, ale do správné pozice, metrovka s krásnými skoky s rezervou nad překážkou. Luxusní rychlost vysílačky, velmi pěkný výkon jako celek, 94 bodů! 🙂 Na výkon nastupuje německý závodník Lutz Denner se svým psem Lasse vom Goldbergsee! 🙂 Velmi krásná ovladatelnost a precizní odkládačky, přivolání z odložení do lehu s drobným nárazem do psovoda. Skvělé odložení vestoje, druhé přivolání již precizní s krásným přiřazením. Volný aport v rychlosti, ale bohužel menší náraz do psovoda. Aporty opět velice rychlé, efektní přiřazení, pes má po celou dobu výkonu výrazně radostný projev. Bohužel vysílačka nakřivo a s ohlédnutím na psovoda, ulehnutí okamžité, 91 bodů.

7.50

Na plac nastupuje dvojice Mariya Bogdanovich z Ruska a Ario De Benedictis z Itálie! 🙂 Ruský pes je hodně živý, v chůzi hopsá  a v klusu měl tendenci se předcházet. Druhý obrat čelem vzad volnější. Okamžité odložení do sedu, po rozejití pes kníká, stejně tak při správně provedeném odložení do lehu. Moc pěkné, těsné a přesné přivolání, ale odložení vestoje s více krůčky. Odevzdání aportu hodem by mohlo být čistější, aport skokem s velkým kontaktem na metrovce, cestou zpět také a výrazné vyměřování odrazu. Nastupuje italská dvojice! 🙂 První část ovladatelnosti velmi svižná a radostná, první chybou bylo velmi pomalé usednutí ve skupince. Také odložení do sedu bylo vestoje, stejně tak ulehnutí na druhém odložení velmi pomalé a opět neochotné usednutí po přivolání. Ani na druhý povel odložení vestoje pes neposlechl a téměř celou dobu šel. Všechna přiřazení k noze s pomalým nebo nedokončeným usednutím. Kontakt cestou zpět na metrovce, vysílačka v pořádku. 85 bodů pro Rusko, 82 bodů.

7.40

Lord Leon vom Gutspark s Wilfriedem Wasielewskim zahajují svýj výkon! 🙂 Pokud tedy dobře vidím na černou siluetu na place :-D, dvojice jde ve velmi svižném tempu, pes je rychlý, správně ovladatelný a koncentrovaný. Bohužel místo odložení do sedu zůstal stát, odložení do lehu v plné pozornosti na psovoda, ale po přivolání se pes chvíli nechtěl posadit. Velmi pěkné odložení vestoje, včetně přivolání a přiřazení. Nádherně provedený volný aport, ale v samotném závěru cviku se pes ihned nechtěl přiřadit k noze. Nebyl třeba druhý povel, ale prodleva mezi povelem a uposlechnutím byla výrazná, rozhodčí za výkon udělil 77 bodů…

7.30

Dnešní výkony budou zahájeny tak jako včera poslušnostmi, v první dvojici nastoupí místo Raiji Kammonen z Finska náhradní pes a jako první závodník odchází na dlouhodobé odložení  Wilfried Wasielewski z Německa!  🙂 Na hřišti je tma, sice je osvětleno, ale úplně to nestačí – moderátorka ve stanu nevidí na papíry a všichni se tak trochu topí ve tmě. Dnešek bude rozhodně velmi zajímavý! 🙂

7.25

A co dnes čeká český tým? Konečně se dočkáme i výkonů na place – Kateřina Zwillingová nastoupí v 10.45 na poslušnost, v 11.55 má obranu. 12.20 je čas, kdy se rozhodne o bodech Hany Musilové z poslušnosti a ve 13.50 z obrany. Helena Glänznerová má v 15.50 poslušnosti a v 17.10 obrany. Karlu Taušovou čeká v 9.45 stopa, Dita Silberová má pro dnešek volno, nechť tedy načerpá sílu na neděli!

7.20

Včera došlo ještě v závěru dne ke změně na stopách – italský závodník Benedictis De Ario měl náhradní stopu, a tak se u něho navýšilo původních 56 bodů na 89. Startovní číslo 19, finská reprezentantka Kammonen Raija, která měla nastoupit v první dvojici dnešních poslušností, nenastupuje kvůli zranění – takže uvidíme, zda nastoupí jako první trojice závodníků, nebo jak to bude…

7.15

Přejeme krásné dobré ráno všem!  Když jsme včera o půl šesté odjížděly ze stadionu, na chvilku se protrhala mlha a švýcarské městečko Langenthal se rozesvítilo slunečními paprsky. …takže po včerejších zkušenostech můžeme až večer očkávat změnu počasí – zatím to vypadá na stejný scénář jako včera: mlha a chlad… Ale jistě nás zahřejí výkony temperamentních velkých kníračů, jejichž druhým dnem pokračuje 25. ročník Mistrovství světa pro rok 2016! Vstávejte a buďte s námi ONLINE!  🙂
Ad

Pokračováním v prohlížení tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookies.By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. Více informací.More information.

Nastavení cookie na tomto webu je takové, že "umožňuje ukládání cookies", aby vám poskytlo nejlepší možnou stránku pro prohlížení. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

ZavřítClose