Česká republika: Dne 16. 10. 2016 se konalo mistrovství České republiky ve výkonu dobrmanů a zároveň výběrový závod na ATIBOX 2017 boxerů. Dobrman klub České republiky pořádal tuto akci ve spolupráci s Boxer klubem České republiky. V kategorii IPO 3 soutěžilo 9 boxerů a 7 dobrmanů. K této kategorii byl také přidružen stobodový závod dle zkoušek MZŘ FPr1 (stopa dle IPO1), UPr1 (poslušnost dle IPO1), SPr 1 (obrana dle IPO1) aneb „Vyber sám, co vás baví a co vám jde“.

justicak1

Závod obou plemen se konal v areálu SK Stránčice a posuzováním byli pověřeni Karel Nedvěd a Miroslav Ryneš, kteří svým přístupem přispěli k velmi pohodové atmosféře závodu. Psy řádně prověřili figuranti Vojtěch Filip a Milan Římek. Stopy byly poctivě našlapány pány Stanislavem Korábem, Antonínem Junem a Karlem Mošničkou.

dobrmani_mr2

Vítězem Justitzova memoriálu v kategorii IPO3 se stala Kateřina Racková a pes Bosckoph Sir Chaplin. Jejich body A 97, B 96, C 93 jim zajistily mezi boxery nejlepší poslušnost a obranu a celkovým výsledkem 286 bodů si vybojovali i celkového vítěze závodu, a boxer tak porazil všechny dobrmany. Na druhém místě skončila Iva Fojtíková a Balrog z Ringu s 247 body a třetí místo obsadil Jaroslav Lysák a Sass Suum CuiQue s 225 body.

Mistrem republiky dobrmanů se stal Josef Okáník se psem Chriss Royal Dux s 284 body, který si také jako Bosckoph Sir Chaplin vybojoval titul CACT. Na druhém místě se umístila Leona Sosnová se psem Apollo od Novomlýnských jezer a s 280 body získala titul res. CACT. Na třetím místě skončila Jaroslava Mikulecká se psem Baltazar v.d. Pegnitzratzen s 266 body.