Svět: Jarní sezóna sportovní kynologie je v plném proudu, pojďme si proto shrnout první letošní výsledky z mistrovství světa. Prozatím proběhly tři vrcholové IPO3 akce, a to mistrovství světa plemene belgický ovčák (MS FMBB), německý boxer (MS ATIBOX) a holandský ovčák (MS WDFS).

Mistrovství světa FMBB 2017 se konalo v Halle, v Německu v termínu 26. 4.–30. 4. O titul mistra světa se utkalo 160 závodníků a nedělní finále rozhodlo o následujícím pořadí:

1. místo: Stephanie Ollman (Německo) a Page vom Further Moor s 471,5 body.
    2. místo: Karl Heinz Knies (Německo) a Homer du Domaine de Rossfelden s 468 body.
    3. místo: Sandy Lips (Nizozemí) a Jerry vom Zabelstein s 464,5 body.

Na úžasném 4. místě se umístil Jan Böhm, na 14. místě Martin Plecháček a na 18. místě Petr Foltyn! Díky tomu český tým vybojoval druhé místo v týmech za Německem, třetí skončilo Rakousko. 🙂

Rozhodčí:

A Larsen Morten R. (Norsko), Outi Hermiö (Finsko)

B Manfred Strecher (Rakousko), Berry Kleinhesselink (Holandsko)

C Xavier BRUNA (Francie), Marcio Cerqueira (Brazílie)

Mistrovství světa ATIBOX 2017 probíhalo v Maďarsku, v Dombóváru od 28. 4. do 30. 4. Titul mistr světa vybojovala mezi 28 závodníky Iva Fojtíková!

1. místo: Iva Fojtíková a Balrog z Ringu (ČR) s 277 body.
    2. místo: Patrizia Gsodam a Botox von Brindlewitch (Rakousko) s 275 body.
    3. místo: Eberhard Scholz a Emil vom Aufwind (Německo) s 265 body.

Václav Karban obsadil báječné 7. místo, Robert Fagoš skončil na 9. místě a Miloslav Auterský na 15. příčce. Český tým se tak stal mistry světa v týmech, druhé místo Německo a třetí Itálie :-).

Rozhodčí:

A Stanislav Beníšek (ČR)

B Peter Mohnlein (Německo)

C Ferenc Suszter (Maďarsko)

Mistrovství světa WDSF 2017 se konalo o víkendu 5.–7. 5. v německém Jechtingenu. V nejvyšší kategorii IPO3 soutěžilo 32 účastníků:

1. místo: Armin Frauenknecht a Austrian high spirit agent „Ayk“ (Německo) s 284 body.
    2. místo: Grit Großer a Droll le Gladiateur (Německo) s 282 body.
    3. místo: Diana Quicker a Amy´s Yara von den Hohenheimer Herdern (Německo) s 280 body.

Lenka Altmanová se umístila na 22. místě. V kategorii IPO1 vybojovala krásné 3. místo Melanie Dedíková. A musíme také zmínit agility, kde v kategorii A3 získala titul mistra světa Lenka Blachová a Beroemde Orlith Esaber :-).

Rozhodčí:

A Jörg Klebig (Německo)

B Armando Schmidt (Německo)

C Freddy Hauck (Německo)

Vítězům velmi gratulujeme! A děkujeme českým závodníkům za skvělou reprezentaci! 🙂