Česká republika: Otěšice v Plzeňském kraji se v sobotu 27. srpna staly místem konání Stříbrného obojku, výběrové soutěže a zároveň Mistrovství republiky Boxerklubu ČR pro rok 2016. V kategorii IPO3 závodilo deset psovodů, otevřeny byly ale také kategorie IPO1, FH1, FH2 a FPr1.

RackovaKaterinaS celkem 268 body (90-83-95) v kategorii IPO zvítězila Kateřina Racková se svým psem Sir Bockoph Chaplin, ale o pouhé dva body méně vybojoval Zdeněk Jiroušek (91-87-88) s Fagirem Edgaro. 3. místo za 261 bodů (86-85-90) patří Václavu Karbanovi a jeho Haroldovi Tigrata.

Kateřina Racková neslavila úspěch pouze v kategorii IPO3, také stopařské prvenství v kategorii vyhrál její svěřenec, 1. místo v FH2 si vyčuchala její fenka Charlotta Ginjan. Vítězem FH1 je Miroslav Oberdörfer a jeho pes Unkas Czech Ka-Ja, FPr1 vyhrála Bohuslava Šibalová s fenou Mairiss od Ivetky Vel-Om, v IPO1 patří prvenství Tomáši Makovskému a psovi Bakír Pálava Box.