WDSF 2016 online, neděle 8. 5.

WDSF 2016 online, neděle 8. 5.

21.30

Slavnostní ukončovací ceremonie WDSF 2016, pokud se dá označit za slavnostní, začala kolem půl šesté. Organizátoři se velmi snažili, poháry i tašky s dárky měli pečlivě nachystané asi hodinu předem, nicméně samotné ukončení se opravdu nepovedlo a může za to bohužel asi částečně neznalost některých věcí, částečně nesystematičnost a také slabší jazyková vybavenost překladatelky. Vyhlašování bylo velmi chaotické, byly vyhlašovány například i nejlepší chovatelské stanice, což jistě bylo vedeno dobrou snahou pořadatelů, ale protože vyhlašovaná ocenění nebyla pořádně vysvětlena a přeložena, všichni byli naprosto zmatení. Když byli vyhlášeni dva nejlepší psi chovatelské stanice, která skončila na 3. místě, jeden psovod šel na 3. místo, druhý na 2., a nikdo nevěděl, co se děje. Když byly vyhlašovány nejlepší týmy IPO3, byli zavoláni pouze vedoucí týmů, nikoli dva nejlepší závodníci, kteří udělali výsledek, a tak hymna zněla s vedoucími týmů na stupíncích vítězů, zatímco závodníci byli s rozpaky zavoláni až dodatečně. Jako největší fiasko hodnotím vyhodnocení nejlepší poslušnosti napříč kategoriemi IPO1–IPO3, kdy byl oceněn závodník IPO3, který měl ovšem celkovou diskvalifikaci kvůli obraně, a tedy nejlepší poslušnost měl mít maďarský závodník, jak potvrdil i pan rozhodčí. Nejlepší disciplíny byly vyhlášeny jen v IPO1 a IPO2, v IPO3 nikoli. A tak skončilo WDSF 2016 s velkou radostí vítězů, ovšem za ne zcela důstojných podmínek, což je škoda především pro závodníky, jimž na počest by se jak uvítání, tak rozloučení mělo odehrát. Pro budoucí pořadatele všech akcí je důležité nic nepodcenit, mít okolo sebe tým schopných lidí, a především by jim na odvedené práci mělo natolik záležet, aby podobné faux pas nenastalo. Šampionát WDSF 2016 v Kolíně byl ale celkově velmi příjemným závodem, a tak na něj pojďme i vzpomínat. Příští, 4. ročník WDSF, se bude konat v Německu!

17.25

Zítra odjíždíme na FMBB, kde můžete být s námi opět ONLINE! Těšíme se!

17.20

Děkujeme všem za pozornost  – fotky ze závěrečné ceremonie vložíme večer. 3. ročník Světového šampionátu WDSF se chýlí ke konci a byly to příjemně strávené dva dny! Gratulujeme vítězům i všem závodníkům, přejeme jim spousty sil do dalšího cvičení!

17.00

Na obranu nastupuje Renata Voldánová, jde o úplně poslední výkon letošního šampionátu!  Bohužel ukončení výkonu ze strany rozhodčího, protože fena nedostihla figuranta při pokusu o útěk, 0 bodů… Čekáme už tedy na ukočení celého závodu!

16.15

Na poslušnost nastupuje česká reprezentantka, poslední závodník celého šampionátu, Renata Voldánová se svou fenkou Baxi der Herder Lagionär!  Ovladatelnost bez vodítka je bez zájmu a fena se lehce zpozďuje, skupinka s velkými problémy, odložení do sedu bylo ve stoje, odložení do lehu hezké. Aporty bez větších problémů, ale zvedla se z dlouhodobého odložení, stála, čuchala a pak se i rozešla. 68 bodů.

15.25

Na place je poslední obrana, Birgit Lemke, pak už jen háravka a konec 3. ročníku Světového šampionátu. Rozhodčí by chtěl plnější a klidnější zákusy, přesnější by měl být i zadní doprovod, cviky hodnoceny v nižších známkách, celkově uspokojivá obrana se 77 body! Nyní už trénink české háravky a její výkon v 16.15!

15.15

Velká očekávání jsou spojena s obranou holandského závodníka Klasse J. Stienstry a jeho psa Holland Nigel v. Le Dobry. Krásnou obranu ukončil kontrolák, kdy se pes po zákusu pustil a nechal se vyhnat, diskvalifikace!  Velké zklamání divíků…

15.05

Obrana Lenky Altmanové začíná pěknými revíry a na tomto místě chci napsat, že zatím se u holandských ovčáků na obranách nestalo, že by některý pes vynechal makety, což se jinde málo vidí!  Rozhodčí hodnotí revíry výborně, vyštěkání by mělo začít rychleji, zákusům je vytýkána nervozita a nedostatečná plnost – 84 bodů pro Českou republiku v podání Lenky Altamanové!

14.55

Obraně finské závodnice Susanna Kinnunen rozhodčí vytýká velké množství věcí, chybí razance i bojovnost, zákusy jsou velmi slabé, při zadním doprovodu se pes předchází, pouští příliš brzy, podle slov rozhodčího „vlažná“ obrana a 77 bodů! Nastupuje Lenka Altmanová!

14.45

Začínají obrany poslední pětice, nastupuje rakouská závodnice Alexandra Oberman!  Pes pracuje aktivně, ale měl by začít dříve vyštěkávat, zákusy nejsou plné a jsou nervózní, při zadním transportu nejde u nohy psovoda a přiřazení k bočnímu doprovodu je až na druhý povel. 84 bodů!

13.50

Na place máme poslední poslušnost v této skupině, předvádí se německá závodnice Birgit Lemke a má moc hezkou ovladatelnost, moc pěkné aporty a rychlou a okamžitou vysílačku. 91 bodů!  Ve dvojici s německou závodnicí je nástřelák. Obrany začínají ve 14.45!  Háravka Baxi der Herder Lagionär s Renatou Voldánovou nastoupí v 16.15!

13.45

…a poslušnost holandského závodníka Klasse J. Stienstra byla bez chyb až do konce, včetně luxusní vysílačky! 97 bodů pro Holandsko a krásných 88 bodů pro Českou republiku!

13.30

Ovladatelnost bez vodítka Lenky Altmanové je pěkná, odložení do sedu by ale mělo být rychlejší, přivolání z odložení ve stoje je s nárazem, stejně tak volný aport, vysílačka ovšem hezká. Český výkon rozhodně ostudu neudělal!  Nastupuje Holanďan Klass J. Stienstra, který měl 99 bodů na stopě, uvidíme, zda jeho výkony na poslušnosti a obraně zamíchají pořadím!  Ale jeho poslušnost je svižná a koncentrovaná, cviky rychlé a přesné…

13.20

Rakouská závodnice měla ovladatelnost s drobnými nepřesnostmi, ovladatelnost bez vodítka hodnocena ve známce dobrá, ale výborné bylo odložení do lehu a vysílačka. Ostatní cviky byly z pohledu diváka pěkné, rozhodčí ale odečítal body za drobné nepřesnosti, celkem 92 bodů a moc hezký dojem z výkonu. 88 bodů finské dvojice vypovídá o horších aportech, jako výborné bylo hodnoceno pouze dlouhodobé odložení. Na place česká závodnice Lenka Altmanová a s ní Holanďan Klass J. Stienstra!

13.05

Na place máme další dvojici poslušností, cvičí Rakušanka Alexandra Oberman a na dlouhodobém odložení je finská závodnice Susanna Kinnunen. Jedná se o pětici výkonů, pak budou obrany a po nich háravá fenka Renaty Voldánové. S číslem 29 nastoupí v této skupině i Lenka Altmanová!

13.00

Na stadionu skončily obrany, velmi působivý byl výkon německé závodnice Andrey Manthey a na místě je připomenout, že psovi Boyd’s Bullriding Glenmore je 9 let! Podávat takovéto výkony po dobu několika let a v takové kondici je obdivuhodné, nechť mu zdraví slouží dál!

11.50

Začínají obrany druhé šestice závodníků!  Finskou obranu Jane Ilomäki doprovázejí slova rozhodčího o tom, že by pes měl být více orientovaný na figuranta při dohlídání, zákusy by měly být plnější a klidnější, ale chválí například výborný zadní doprovod. 84 bodů! Druhá obrana skupiny, Němky Marion Schacht, je s krásnými a pevnými zákusy, díky čemuž se i pes udržel na rukávu při kontroláku, který byl velmi pěkný, Honza Böhm měl co dělat!  Rozhodčí obranu zhodnotil jako aktivní a moc pěknou práci, uvítal by jen více klidu po pouštěčce, pes se jednou dopustil kontaktu s figurantem. Celkem 90 bodů! Obrana rakouského závodníka Güntera Pohla je celkově hodnocena jako uspokojivá, 71 bodů zahrnuje nepevné a neplné záskuy, neklidy, dvojí povel na pouštěčce a další chyby. Švýcarská reprezentantka Ell Tanja měla výborné revíry, předvedla v obraně aktivního psa, rozhodčí by si přál klidnější zákusy. Výborný přepad, ale nedostatečný boční doprovod, celkem velmi slušných 88 bodů. Německá obrana Grit Grosser je velmi hezká, pes je bojovný, plné zákusy, rozhodčí vytýká mírný neklid před pouštěčkami, krásný kontrolák, 91 bodů! Nastupuje poslední ze skupiny a z téhož týmu, Andrea Manthey! Poslední obrana skupiny je aktivní, pes by měl mít ale podle rozhodčího aktivnější dohlídání, má ale krásné, okamžité pouštěčky a plné zákusy. Zadní doprovod nebyl zahájen ze základního postoje – 94 bodů!

11.15

Na place dvě německé závodnice – Grit Grosser a dvojnásobná mistryně světa holandských ovčáků, Andrea Manthey se psem Boyd’s Bullriding Glenmore. Poslušnost Grit a jejího psa Droll Le Gladiateur je v hezké koncentrovanosti a radostném projevu psa, odložení do sedu mohlo být rychlejší. Po přivolání z odložení ve stoje pes psovodku dvakrát oběhl, a pak se přiřadil přímo k noze. V chůzi se pes Andrey Manthey více tlačí na nohu, odložení do lehu mohlo být rychlejší, přivolání a přiřazení přesná a rychlá, moc hezké aporty a krásná vysílačka  9093 bodů pro Německo!

10.55

Na place je Rakušan Günter Pohl a na odložení pes švýcarské závodnice Ell Tanja!  V rakouské poslušnosti bylo více chyb v přesnosti a koncentrovanosti psa, ale krásný skok a hezká vysílačka. Jediné švýcarské závodnici se pes okamžitě zvedl z dlouhodobého odložení a celou dobu cviku byl u své paničky v maketě. Odložení ve stoje s během za psovodkou, dokonce ji i předběhl. Přiřazení po aportech nakřivo, aporty rychlé a ochotné, předsednutí ale nedotažené. Pes je hodně rozjívený, celou dobu poslušnosti poštěkává a kňučí. Vysílačka na druhý povel s návratem několika metrů ke psovodovi. Celkem 88 bodů pro Rakousko a 56 bodů pro švýcarskou dvojici.

10.30

Nastupuje Finka Jane Ilomäki a německá závodnice Marion Schacht!  Finská poslušnost je svižná a koncentrovaná, z hrubších chyb bylo jedno neusednutí po přiřazení, respektive velmi pomalé, jinak ale čistá odložení a aporty, pěkná vysílačka. německá poslušnost není úplně přesná, obraty do obloučku, pes se mírně odtahuje od nohy. Odložení ale moc hezká a aporty bez chyb, moc hezká vysílačka. Obě závodnice mají moc slušných 91 bodů!

10.20

Další skupina poslušností začíná v 10.30! Jako poslední této skupiny nastoupí dvojnásobná mistryně světa Andrea Manthey!

10.15

Poslední obranu ukončil holandský reprezentant Jack Stienstra se svým psem Holland Messi v. Le Dobry, který pro svého pána vybojoval 100 (A) a 93 (B) bodů a jeho obrana dvojici bez pochyb vynese v žebříčku letošního mistrovství velmi vysoko!  Obrana velmi razantní, krásná práce psovoda, který v klidu pracuje se svým psem, rozhodčí oceňuje jejich práci, ať už v nástupech na zákus, tak i zákusy samotné. Krásný zadní doprovod a přepad, 93 bodů!

10.05

Pes Satu Juurikka nebyl pod kontrolou psovoda, zvedl se z odložení před pokusem o útěk, při zadním doprovodu pes utekl na figuranta, neposlechl na přivolání, obrana ukončena diskvalifikací.

9.55

Výkon německé závodnice Isolde Rose a jejího psa Drago vyniká pěknými zákusy a bojovností psa, nicméně druhý povel na pouštěčce při přepadu po zadním doprovodu. Bohužel pes nepustil ani na třetí povel po kontroláku, a tak tato dvojice, která měla velmi pěkně rozjetý závod, končí diskvalifikací.

9.45

Švédka Marianne Ullerud předvedla aktivního, bojovného a tvrdého psa, jeho projev se panu rozhodčímu sice líbil, ale vytýkal více chyb – např. dohlídání s kontaktem figuranta, zákusy by chtěl klidnější a plnější, stejně tak méně stresu psa při doprovodech. Celkem 74 bodů.

9.30

V německé obraně Petry Stellmacher by mělo být těsnější obíhání maket, měly by být plnější zákusy a pes je podle slov rozhodčího v obraně málo aktivní. 82 bodů!

Tak jako včera figuruje technickou část obran Milan Římek, kontrolák Jan Böhm, jedni z nejlepších českých figurantů!  Obrany posuzuje slovenský rozhodčí Igor Lengvarský, s nímž máme krásný rozhovor, na který se můžete brzy těšit zde na www.ProfiDOG.cz

9.25

První obrana Maďara Bene Mihály je velmi pěkná, bezchybné revíry a vyštěkání, při pokusu o útěk plný zákus, okamžité pouštěčky, ale mělo by být lepší dohlídání; nádherný kontrolák, ale pouštěčka po něm na druhý povel. Po přepadu až třetí povel na pouštěčku, za pouštěčky hodnocení v nedostatečné, jednou také za zadní doprovod, kdy pes se přiřadil za figuranta, ne ke psovodovi. Nicméně velmi působivý výkon, odměněný potleskem publika  80 bodů!

9.20

Začínají obrany!  Nastupuje Maďar Bene Mihály. Dnes bude na co koukat, zdá se, kdo můžete, určitě do Kolína ještě přijeďte!

9.00

Holanďan Jack Stienstra má moc hezkou poslušnost, krásná odložená, jen ve stoje bylo se dvěma dorovnávacími krůčky, ale velmi, velmi pěkné aporty. Bezchybná vysílačka!  Dlouhodobé odložené dobré, jediná větší výtka za neklid psa, ometr se proplazil dál. Nicméně krásných 93 bodů, počkejme si na obranu!  Finská dvojice 40, ale budou jistě makat dál!

8.50

Pes Finky Satu Juurikka si celou dobu chůze poštěkává, odložení do sedu bylo ve stoje, do lehu na půlku těla, pes měl zadek ve vzduchu :-), obě přivolání z odložení s nárazem do psovoda, u aportů také, aport skokem bohužel bez překonání metrovky tam i zpět – chyba psovodky, špatně si hodila aport, a než si ho stihla přehodit, pes jí utekl, dala příliš slabý povel. Proto nebylo ani překonání áčka oběma směry. Z vysílačky se vrátil opět s nárazem do psovodky zpět. Pes je ale velmi nabitý, má výrazný energický projev, podle slov jednoho pana rozhodčího projevem nejkrásnější pes, jakého tu viděl, ale o co víc energie, o to těžší práce s ním :-).

8.45

Marianne Ullerud 79 bodů a Isolde Rose 88.

Nastupuje finsk´á závodníce Satu Juurikka a Holanďan Jack Stienstra, který měl 100 bodů na stopě!

8.30

Výkon švédské závodnice Marianne Ullerud měl nedostatek v přivolání z odložení ve stoje, kdy se pes rovnou přiřadil k noze, spostu dalších chyb a dlouhodobé odložení nedostatečné. Pes německé reprezentantky Isolde Rose se v první části chůze mírně předcházel a nebyl zcela koncentrovaný, ve skupince se při obcházení zleva výrazně zpomalil. Odložení do lehu by mohlo být rychlejší. Rozhodčí Karel Nedvěd je v hodnocení kategorie IPO3 jednoznačně přísnější, v IPO3 už nepřimhouří ani oko!

8.25

Bene Mihály 94 bodů a Petra Stellmacher 74.

Nastupuje Švédka Marianne Ullerud a německá závodnice Isolde Rose.

8.10

Petra Stellmacher má oproti svému kolegovi z dvojice poslušnost pomalejší, chůze je méně koncentrovaná, ale první chyby přicházejí s odloženími – odložení do sedu je velmi pomalé a neochotné, přivolání je také pomalejší a křivé přiřazení, všechny aportu nedostatečné.

8.00

Výkony začaly opravdu na čas, maďarský závodník Bene Mihály má velmi precizní ovladatelnost, z pohledu diváka práce dvojice působí přesně, rychle, pěkné obraty a odložení. Dotek na metrovce, ale na závěr nádherná vysílačka. S prvním závodníkem IPO3 vidíme úplně jinou úroveň výkonů než v sobotu, i když všeobecně by se dalo říct, že kategorie IPO1 byla o mnoho lepší než IPO2. Pokud kategorie IPO3 udrží laťku nasazenou prvním závodníkem, bude celý den na co koukat!

7.55

Na stadionu se chystá jako první na plac dvojice závodníků v IPO3 se startovním číslem 15 a 16 – maďarský závodník Bene Mihály a německá reprezentantka Petra Stellmacher. Lenka Altmanová má dnes poslušnost v 13.25 (obrana 15.09), Renata Voldánová jde s háravkou úplně na závěr celého mistrovství. Uvidíme, v jaké kondici budou závodníci po včerejší grilparty

7.50

Přejeme krásné nedělní ráno opět z Kolína, kde dnes proběhne druhý, a zároveň závěrečný den Světového šampionátu WDSF. Vypadá to, že dnes bude ještě větší teplo než včera, nicméně terény na stopy budou dopoledne ještě ideální, poslední závodník jde na stopu ve 13.00. Podle slov rozhodčí Renaty Machové terény během dne hodně vyschly, takže odpoledne už byly o dost jiné než ráno. Nicméně i podle výsledků z této disciplíny je vidět, že stopy na WDSF problém psům nedělají.
Ad

Pokračováním v prohlížení tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookies.By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. Více informací.More information.

Nastavení cookie na tomto webu je takové, že "umožňuje ukládání cookies", aby vám poskytlo nejlepší možnou stránku pro prohlížení. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

ZavřítClose