WDSF 2016 online, sobota 7. 5.

WDSF 2016 online, sobota 7. 5.

15.30

Pro tuto chvíli dění na stadionu skončilo, ale my zůstáváme dál, abychom od paní rozhodčí Renaty Machové doplnily výsledky stop. Tímto psaním dnešní zpravodajství  končíme, děkuji za pomoc na místě obětavé Darje Kahanové, mým druhým očím na místě, a samozřejmě úžasným překladatelkám Evě Fiedlerové a Markétě Braierové, kterým vděčíme za online v angličtině!  Spolupráce s organizátory je hladká, nálada velmi příjemná, jen diváků by mohlo být více, je jich zde dnes opravdu málo, ale dost možná jsou na závodech v agility a obedience. Děkujeme za přízeň, zítra v 8.00 se začíná poslušnostmi IPO3, budeme tu opět pro vás a s vámi!

14.30

Obrana Miloše Huška je s velmi slabými zákusy, bohužel nevýrazná obrana s horší ovladatelností a před zákusem na kontroláku až zaváhání, při zadním doprovodu pes zůstal u nohy figuranta. Rozhodčí hodnotil cviky převážně jako uspokojivé až nedostatečné, 70 bodů… Obrana Nataschy Schoder je poznamenána nějakým problémem feny, kňučela bolestí při zákusu po pokusu o útěk, všechny další zákusy už byly provázeny nejistotou, pouštěním rukávu a opětovným zákusem. Vypadá to na zdravotní nebo jiný problém psa, figurant na psa určitě nešlápl. Po kontroláku byl výkon ukončen diskvalifikací psa. Sigrid Schmidt se psem Samurai de las Flores předvedli bojovnou a energickou obranu, ale poslušnostní prvky jsou slabší, jsou zde druhé povely, nepřesnosti, neklidné zákusy. Při kontroláku si pes zpomalil, pouštěčka až na druhý povel. 70 bodů. Poslední obrana a zároveň poslední sobotní výkon na kolínském stadionu vypadá na nejlepší obranu IPO2. Sandra Meyer a její pes Ajax předvedli obranu s výraznou bojovností, ale například pouštěčky mohly být okamžitější, tak uvidíme, jak výkon zhodnotí rozhodčí. A hodnotil také velmi slabé zákusy – 76 bodů!

14.20

Sigrid Schmidt 80 bodů, Sandra Meyer 70!  Ve 14.30 začínají poslední obrany!

13.50

Miloš Hušek 63 bodů, Natascha Schoder 87!

Nastupuje další německá závodnice, Sigrid Schmidt, s ní ve dvojici její kolegyně z týmu Sandra Meyer. První německá poslušnost nebyla ničím ani výrazně dobrá, ale ani špatná, ovšem vysílačka byla v neuvěřitelné rychlosti, ale pes si lehl až na třetí povel, a to poté, co se o kus vrátil směrem k psovodce. Poslušnost psa druhé německé závodnice je zahájena chůzí s menší koncentrovaností, a především velmi špatnými obraty. Při aportu šplhem se pes zastavil nahoře na áčku, pak skočil pro aport, nechal ho tam, překonal áčko zpět, pak se zastavil u psovoda, zjistil, že nemá aport, a takproněho šel znovu – opět se „čtením novin“ na áčku  Z něho se vrátil opět bez aportu, pes je šprýmař. Vysílačka se bohužel také nepovedla…

13.30

Na plac nastupuje v první dvojici IPO2 český závodník Miloš Hušek a německá závodnice Natascha Schoder!  Při změně tempa se pes Boyd’s Bullriding Isis Milana Huška mírně předchází, problém v přiřazení z odložení vestoje, kontakt při přinesení volného aportu, poslušnost je plná drobných chybek v přesnosti a chybí koncentrovanost psa. Vysílačka až na druhý povel. Německá poslušnost je o poznání lepší, hezká orientace na psovodku, rychlá a pěkná odložení, energické aporty, mohlo by být lepší dotočení při přiřazení. Při vysílačce pes běžel k aportům, ale po povelu okamžité ulehnutí.

12.55

Na stadionu kratší pauza, začínáme ve 13.30 čtveřicí poslušností IPO2!

12:30

Na place je první obrana poslední trojice IPO1 Agnes Plazier! Bohužel velké zmatky při revírech a spousta dalších chyb, polovina hodnocení byla v nedostatečné. 73 bodů pro holandskou dvojici. Na place je Markéta Janovská!  Fenka běžela od první makety na fotbalovou branku, pak se ale zorientovala a běžela správně. Vyštěkání v pořádku. Bohužel tak jako u Karla Fialy končí obrana české dvojice pokusem o útěk, kdy Clasia nedostihla figuranta (Milan Římek)  Život jde dál, a tak je to potřeba brát… Nastupuje favorizovaný Gottfried Steinacher, který měl 99 bodů na poslušnosti! Pes místo vyštěkání napadl figuranta, druhý povel na odvolání. Moc krásný kontrolák, ale jinak nepříliš vysoké hodnocení rozhodčího… Celkem 73 bodů!

11.56

Nastupují Rakušan Gottfried Steinacher a nástřelák – staford :-), protože startovní číslo 10 nepřijelo… Vidíme velmi krásnou poslušnost, precizní a dotažené cviky, skok s odrazem tak daleko před metrovkou, že v publiku zatrnulo, zda to pes zvládne – a bylo to provedeno velmi čistě a lehce! Krásné aporty, výborná vysílačka, uvidíme, co rozhodčí, ale z pohledu diváka moc pěkný a přesvědčivý výkon fenky Baeutiful Cayenne Austrian High Spirit! 99 úžasných bodů!

Obrany této trojice závodníků začíná ve 12.30!  Po nich ve 13.30 čtveřice poslušností v IPO2!

11.55

Agnes Plazier 74 bodů, Markéta Janovská 70!

11.30

Na place máme další dvojici poslušností, cvičit jde Agnes Plazier, Markéta Janovská odkládá. Poslušnost Agnes Plazier je s větším množstvím chyb, odložení místo do sedu ve stoje, aporty pes špatně odevzdává, po přiběhnutí z aportu šplhem si pes nepředsedl. Vysílačka nejdříve do sedu, až pak si pes ulehl. Markéta na place!  Fenka má bohužel výraznou reakci na střelbu, obraty mírně v oblouku, ve skupince fenka odchází od nohy, je mírně nesoustředěná. Odložení do sedu bylo do lehu a až na druhý povel se fenka posadila a dvojice postupuje ve výkonu. Odložení do lehu ale moc hezké, stejně tak přivolání i přiřazení. Aporty velmi pěkné. Při vysílačce fenka doběhla k aportům a tam ulehla.

11.25

Začíná foukat vítr, právě na nás spadl stan – práce ProfiDOG.cz v rizikových podmínkách!  A ještě jsme dnes nezmínily HSTKRKA, naše drahé partnery, děkujeme!

11.10

Další poslušnosti začínají v 11.30, hned v první dvojici nastoupí česká závodnice Markéta Janovská se svou fenkou Clasia Lay Holandse Ster! S ní ve dvojici se předvede holandská reprezentantka Agnes Plazier!

10.50

René Potz diskvalifikace, pes nepustil rukáv…

10.45

Vloženy první body ze stop!

10.35

Nastupuje Karel Fiala na obranu!  Bohužel se nepovedl pokus o útěk, pes nedohonil figuranta a obrana je ukončena

10.00

První obrana Davyo Reynvoeta zahájila výkony na obranách 89 body; na rozdíl od poslušnosti, kterou rozhodčí Karel Nedvěd hodnotí v češtině a překladatelka tlumočí do angličtiny, rozhodčí obran Igor Lengvarský hodnotí výkony v němčině, a překlad bohužel chybí… Druhá obrana Rakušanky Elisabeth Lobner byla zahájena snahou psa o vynechání první makety, ale psovod psovi poslušnost nedovolil a pak už se obrana odehrála bez větších chyb, do kontroláku jsem dlouho neviděla nějakého psa tak letět, Honzu Böhma, který figuruje kontroláky, pes na chvilku zvedl ze země a roztočil, stadion zaburácel potleskem!  A body?  Bohužel jen 88, zákusy nebyly plné, dohlídání by mělo být klidnější, většina cviků byla hodnocena jako „dobře“. Pes Rominy Titus se urval při kontroláku, jinak obrana plná větších i menších chyb, nedostatečné revíry, zákusy měly být podle slov rozhodčího plnější, pevnější a i klidnější. 81 bodů. Denny Martinson vybojoval pro Švédsko 85 bodů.

9.55

Za pět minut začínají obrany první skupiny!

9.40

83 bodů pro Karla Fialu a 92 pro Holanďana Reného Potze! 

9.25

Při začátku chůze Atrey Hollandse Lucky Bunch Karla Fialy na povel „K noze“ zůstal sedět, opakovaný povel pro zahájení cviku; při střelbě zjevná reakce a bohužel zaostání v obratech. Před skupinkou se pes ale hezky „rozešel“, je koncentrovaný a skupinka bez problémů, odložení do sedu i do lehu pěkné, krásné přiřazení po přivolání. Po aportu hodem mírné hopsání po odevzdání aportu, aport skokem s jedním dotekem a bohužel áčko zpět pes obešel. Vysílačka malinko pomalejší.

René Potz má moc hezkou, plynulou chůzi, pes lehce zaostal ve dvou v obratech, odložení do sedu bylo ve stoje, aport hodem s nárazem dopsovoda, jinak ale aporty moc pěkné. Luxusní vysílačka!

9.00

Ovladatelnost bez vodítka německé závodnice Rominy Titus je ve srovnání s dvěma předchozími pomalejší, ale cviky jsou přesnější, velmi krásný byl aport skokem, vysílačka o vteřinu pomalejší, ale jinak hezká. Švéd Denny Martinson má na sebe hezky napoutaného psa, v obratech se ale mírně odtahuje, chůze je pomalejší, jinak ze psovoda ale nespustí oči, chvílemi si hlavu opírá až o stehno psovoda :-). Ve skupince pes lehce ztratil tempo, odložení do sedu bylo nejdříve  vestoje, po chvíli si pes sedl. Vysílačka ve velmi vycházkovém tempu, ale na povel okamžité ulehnutí

Romina Titus 94 a Denny Martinson 84 bodů!

V další dvojici nastupuje český závodník Karel Fiala se psem Atrey Hollandse Lucky Bunch a Holanďan René Potz!

8.45

Poslušnost belgického závodníka Davyda Reynvoeta jako prvního v IPO1 je celkově moc hezká, vytknout by se dala křivá přiřazení, ale koncentrovaný a radostný projev psa, dobré aporty a výborná vysílačka, bohužel nedostatečné dlouhodobé odložení charakterizují první výkon WDSF 2016. Velmi podobná je i poslušnost rakouské závodnice Elisabeth Lobner, má krásnou chůzi, rozhodčí si nic nezapisuje, asi nemá co :-). Elisabeth Lobner 90 bodů a Davy Reynvoet 85 bodů.

8.40

Malé ohlédnutí za včerejškem – po trochu rozpačitém slavnostním nástupu, při kterém chyběli zástupci města, kraje či české nebo světové kynologie (nepočítám samozřejmě rozhodčí  došlo k losování. Do poslední chvíle se ale nevědělo, kde losování proběhne – zda na vedlejším hřišti nebo před restaurací. Nakonec k němu došlo na stadionu, kde se koná i samotný závod. Organizační tým zaimprovizoval a losování nakonec úspěšně proběhlo. Pro všechny, kteří mají odvahu pořádat jakékoli kynologické akce, je prostě základ početný, schopný a zodpovědný pořadatelský tým. Věřím, že to nejhorší mají organizátoři nyní už za sebou (rozhodně se o to moc snaží) a závod poběží bez jakýchkoli problémů :-).

8.35

První dva závodníci na place!

8.15

Na plac se chystá první dvojice poslušností podle IPO1 – nastoupí belgický závodník Davy Reynvoet a Rakušanka Elisabeth Lobner! Českého závodníka Karla Fialu máme se startovním číslem 5 ve třetí dvojici (zahájení poslušnosti 9.30, obrana 10.48) a Markéta Janovská nastoupí s číslem 8 až ve druhé skupině v 11.30 na poslušnost (12.42 obrana). Oba závodí v IPO1; jediným českým závodníkem v IPO2 je Miloš Hušek, výkon na place pod startovním číslem 11 ho čeká dnes v 13.30 a 14.30. Lenka Altmanová by dnes měla mít stopu v 15.30 a Renata Voldánová v 16.30. Držte pěsti českému týmu i všem ostatním závodníkům :-).

8.00

Krásné sobotní ráno z kolínského stadionu Borky a 3. ročníku Světového šampionátu holandských ovčáků!  Počasí máme jako vymalované, slibuje slunečný den, s příjemnými teplotami, v České republice má být jasno až polojasno, krásná předpověď!  Užijte si den s námi a sportovní kynologií, již doplní i závod v agility a obedience!
Ad

Pokračováním v prohlížení tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookies.By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. Více informací.More information.

Nastavení cookie na tomto webu je takové, že "umožňuje ukládání cookies", aby vám poskytlo nejlepší možnou stránku pro prohlížení. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

ZavřítClose